Şimdi Ara

Aırties RT-206=RT205 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
14.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: by_sefa

ben programı kurdum fakat bağlantım gidip gelmeye başladı.. modem kafayı yedi.. eski haline nasıl geri döndürebilirim..

MEmnun değilseniz airtiesin sitesinden eski firmware'e dönebilirsiniz
    Bu prgram modemin firmwarinin kilidi kaldırır sadece. başka bir farkı yoktur.
  • denedim ama olmadı.. başka bi şekli var mı?
    quote:

Orijinalden alıntı: hortlek

quote:

ben programı kurdum fakat bağlantım gidip gelmeye başladı.. modem kafayı yedi.. eski haline nasıl geri döndürebilirim..

MEmnun değilseniz airtiesin sitesinden eski firmware'e dönebilirsiniz
    Bu prgram modemin firmwarinin kilidi kaldırır sadece. başka bir farkı yoktur.

• programı veren arkadasa cok tskerlr benim işimi gordu.

rt 206 v1 yuklu modemde sonuc olumlu.

yapamayanlara tavsiyem once versiyonunuzdan emin olun.v1 v2 v3 gibi versiyonları mevcut.
    eger v2 yada v3 se modem versiyonunuz,once versiyon dusurup v1 e gecin.
    ardından arkadasın programını kullanın.

bu işlemler mutlaka ethernet kablo baglıyken yapılmalıdır.

ekleme :(
    nasılsa istedigim zaman kırabiliyorum diye gittim sitesinden orjinal versiyonu tekrar yukledim ve olan oldu:(
    o program suan bende de calısmıyor.hatta baska versiyon dahi yukleyemiyorum.yuklendi yazdıgı halde 1,1,5 değişmiyor.
    sonuc gene ttnete mahkumuz:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8F6021464 -- 1 Nisan 2011; 0:39:44 >
  • programı rapıdde kalkmısm olmalı elınde olan gonderebilir mii???
  • arkadaşlar bilmem ilginizi çekermi ama bende rt206 var ttnetin verdiği ama ben doping kullanıcıyım ttnet malum biraz oynama yapmış modemlerde benim çözümüm şu oldu...
    ara yüzde pppe-pppa-bridge ayarları olan yerde bridge yi seçiyorum(modem yeniden başlıyor)ve yeni bi bağlantı oluşturuyorum oraya kullanıcı adımı ve şifremi giriyorum bitti.bi yazılım için servise göndermeye gerek yok die düşünüyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcali

programı rapıdde kalkmısm olmalı elınde olan gonderebilir mii???

hayır link calısıyor,
    arkadasın yazdıklarını eklemeye vaktim olmadı aynen söylediği gibi yapın sorunsuz çalışıyor.
  • Arkadaşım nasıl orjinal hale getirdin.. Ben orjinal firmware yükledim ama modem kilitlendi.. kapatıp açınca düzeliyo fakat yine r-205 modem olarak görünüyor
    quote:

Orijinalden alıntı: yorfa

programı veren arkadasa cok tskerlr benim işimi gordu.

rt 206 v1 yuklu modemde sonuc olumlu.

yapamayanlara tavsiyem once versiyonunuzdan emin olun.v1 v2 v3 gibi versiyonları mevcut.

bu işlemler mutlaka ethernet kablo baglıyken yapılmalıdır.

ekleme :(
    nasılsa istedigim zaman kırabiliyorum diye gittim sitesinden orjinal versiyonu tekrar yukledim ve olan oldu:(
    o program suan bende de calısmıyor.hatta baska versiyon dahi yukleyemiyorum.yuklendi yazdıgı halde 1,1,5 değişmiyor.
    sonuc gene ttnete mahkumuz:(

• modem kilitlendi derken??calısmıyormu yani?

daha once herhangi bi versiyon yukleme vs yapmadıysanız tekrar soyluyorum arkadasın verdigi program işe yarıyor ve modemi rt205 yapıyor.

ama benim gibi farklı fw deneyim vs deyipte fw update yaparsanız programda işe yaramadıgı gibi fw versiyonu kilitleniyor.sitesinden farklı versiyonlarıda indirdim denedim yok sabit 1,1,5fw versiyonu degişmiyor.

acıkcası ben fw yoluyla degilde diger arkadasların yaptıgı gibi bridge modu yada adsl sifresi yazılan yere bi ayar verilerek kullanma taraftarıyım.zira fw modemin bazı ozellikleri kısıtlandıgı gibi ilerde ısınma netten dusme vs gibi sorun cıkarcagını dusunuyorum.yani programsız bi yol bulabilirsek cok iyi olcak.
    yeni cozumler bulan varsa bizimlede paylasın.
  • evet arkadaşın verdiği program çalışıyor.. ama ben orjinal r-206 modeline geri dönmek istiyorum..
    quote:

modem kilitlendi derken??calısmıyormu yani?

daha once herhangi bi versiyon yukleme vs yapmadıysanız tekrar soyluyorum arkadasın verdigi program işe yarıyor ve modemi rt205 yapıyor.

ama benim gibi farklı fw deneyim vs deyipte fw update yaparsanız programda işe yaramadıgı gibi fw versiyonu kilitleniyor.sitesinden farklı versiyonlarıda indirdim denedim yok sabit 1,1,5fw versiyonu degişmiyor.

acıkcası ben fw yoluyla degilde diger arkadasların yaptıgı gibi bridge modu yada adsl sifresi yazılan yere bi ayar verilerek kullanma taraftarıyım.zira fw modemin bazı ozellikleri kısıtlandıgı gibi ilerde ısınma netten dusme vs gibi sorun cıkarcagını dusunuyorum.yani programsız bi yol bulabilirsek cok iyi olcak.
    yeni cozumler bulan varsa bizimlede paylasın.

• sol taraftaki menuler azaldımı?yani rt 205 ve rt 206 nın menuleri farklıdır.rt 206 da extra 2 yada 3 satır daha ozellikler vardı sol tarata.bunlar suan duruyor ama fw versiyonunda rt 205 yazıyorsa sorun etme hocam.ama fw olarak ve menuler olarakta hala rt205 ise sanada servis yolu gorunmus.

ben az once airties servisiyle gorustum,ikinci el olarak aldıgım hicbir evrakı vs olmayan cihazı bile yollayın yapalım dediler.ups kargoyla anlasmaları varmıs hicbir ucret odemeden evinizden alıp evinize geri getiriyorlarmıs.simdi bi kutu ayarladım bugun yolluyorum servise.ozellikle sordum fw kilitlendi fw degiştiremiyorum diye yapamazsak yenisi yollarız dediler

bence hic ugrasmayın direk yollayın servise max 4 gun suruyormus kargo dahil.elinizde evrakı kutusu vs olmasa bile adamlar yollayın diyo,helal valla airties teknik servisine.

• bu arada kilitin kırılması icin servise yolladıgım modem geri geldiginde isterseniz yukledikleri fw yi upload edebilirim.

modemin arayuzunde fw yedekleme varmı hatırlamıyorum ama varsa upload ederim,isteyen o fw yi yukleyip dener.
  • bildiğim kadarıyla airties modemin böyle bir özelliği yok.. Yazılım için airties 15 tl ücret alıyormuş.
    quote:

bu arada kilitin kırılması icin servise yolladıgım modem geri geldiginde isterseniz yukledikleri fw yi upload edebilirim.

modemin arayuzunde fw yedekleme varmı hatırlamıyorum ama varsa upload ederim,isteyen o fw yi yukleyip dener.
  • quote:

bildiğim kadarıyla airties modemin böyle bir özelliği yok.. Yazılım için airties 15 tl ücret alıyormuş.
    quote:

bu arada kilitin kırılması icin servise yolladıgım modem geri geldiginde isterseniz yukledikleri fw yi upload edebilirim.

daha neler be kardesim,nerden duydun o sehir efsanesini?
    servis surecimi yazdım yukarda,hangi satırda 15 tl yazılım ucreti alınıyormus dedim?yok oyle birsey.
    bugun cebime msj atmıslar modem elimize ulastı gereken tamirat yapılıp 2gun icinde adresinize gonderilecektir diye.

fw yedekleme varsa upload edebilirim dedim,modem bende olmadıgı icin arayuze girip bakamadım ama belliki kimse istemiyorki bu konuyla ilgili fw yedekleme var yada yok diye bi sey yazmamıs..

• bende aradım airties servvisini 15 tl yazılım ücreti alırız dediler.. airteis modemlerde fw yedeğini alamıyorsun diye biliyorum.. ama sen modem gelince o yedeği alırsan ve bize upload edersen çok iyi olur.
    quote:

quote:

bildiğim kadarıyla airties modemin böyle bir özelliği yok.. Yazılım için airties 15 tl ücret alıyormuş.
    quote:

daha neler be kardesim,nerden duydun o sehir efsanesini?
    servis surecimi yazdım yukarda,hangi satırda 15 tl yazılım ucreti alınıyormus dedim?yok oyle birsey.
    bugun cebime msj atmıslar modem elimize ulastı gereken tamirat yapılıp 2gun icinde adresinize gonderilecektir diye.

fw yedekleme varsa upload edebilirim dedim,modem bende olmadıgı icin arayuze girip bakamadım ama belliki kimse istemiyorki bu konuyla ilgili fw yedekleme var yada yok diye bi sey yazmamıs..

• salı gunu ankaradan istanbul servise yolladıgım ttnet kilitli airties rt-206 v1 modemim bu sabah elime ulastı.

modeme rt-205 1.0.41 01A versiyonu yuklenmiş,bootloader versiyonu ise 1.4.0.4 olmuş.

malum ttnet kiliti kaldırılmıs ama rt 205 fw yuklendigi icin rt 206 daki menudeki ekstra ozellikler gitmiş.(pekte işe yaramıyordu zaten)

iyi haber;dedigim gibi cebimden 5krş para cıkmadı.ups kargo ucreti dahil herseyi kendi bunyelerinde hallettiler ve her an cebime msj atarak beni bilgilendirdiler.cihaz elimize ulastı-cihaz suan tamir asamasında-cihaz suan kargoya verildi takip numarınız vs vs diye.
    hatta faturalı irsaliye bile kesmisler,üzerinde fw update yapıldı vs gibi seyler yazıyor.

kötü haber ise;modemin seceneklerinde fw dısa aktar yada backup vs gibi bi menu yok yani fw yi upload edemiyecegim maalesef.belki sitesinden belirttigim versiyonu indirip yapılabilir bişey diyemem.

velhasıl kelam,ikinciel,cok ucuza -garantisiz -faturasız- kutusuz- hatta ttnet kilitli aldıgım modemi airties servisi sayesinde sıfırlandı.

size tavsiyem once benim modeme yuklenen fw yi sitesinden indirip kurmayı deneyin (bu versiyon sadece modemin altında yazan v1 içindir) yada hic ugrasmayın yollayın servise yapsınlar.

• quote:

salı gunu ankaradan istanbul servise yolladıgım ttnet kilitli airties rt-206 v1 modemim bu sabah elime ulastı.

modeme rt-205 1.0.41 01A versiyonu yuklenmiş,bootloader versiyonu ise 1.4.0.4 olmuş.

malum ttnet kiliti kaldırılmıs ama rt 205 fw yuklendigi icin rt 206 daki menudeki ekstra ozellikler gitmiş.(pekte işe yaramıyordu zaten)

iyi haber;dedigim gibi cebimden 5krş para cıkmadı.ups kargo ucreti dahil herseyi kendi bunyelerinde hallettiler ve her an cebime msj atarak beni bilgilendirdiler.cihaz elimize ulastı-cihaz suan tamir asamasında-cihaz suan kargoya verildi takip numarınız vs vs diye.
    hatta faturalı irsaliye bile kesmisler,üzerinde fw update yapıldı vs gibi seyler yazıyor.

kötü haber ise;modemin seceneklerinde fw dısa aktar yada backup vs gibi bi menu yok yani fw yi upload edemiyecegim maalesef.belki sitesinden belirttigim versiyonu indirip yapılabilir bişey diyemem.

velhasıl kelam,ikinciel,cok ucuza -garantisiz -faturasız- kutusuz- hatta ttnet kilitli aldıgım modemi airties servisi sayesinde sıfırlandı.

size tavsiyem once benim modeme yuklenen fw yi sitesinden indirip kurmayı deneyin (bu versiyon sadece modemin altında yazan v1 içindir) yada hic ugrasmayın yollayın servise yapsınlar.

Hocam sıfır modeminiz hayırlı olsun
    ufak bi sorunum var modedim ses durumu nasıldır.? pikatel airmax101 kullanıyorum ve inanılmaz bi tısslama sesi yayıyo cihaz( birazda psikilojik galiba
    Kulagınızı dayayıp cıkan sesi ve sessiz bi odada hiç bi alet calışmazken modeminize odaklanıp ses db si hakkında bi bilgi verirsen cok müteşekkül olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unicornn -- 14 Nisan 2011; 2:25:09 >

• quote:

Rt 206 v1 v2 v3 v4 un donanımları farkli haliyle v1 in firmware dosyasini v2 v3 v4 modeminde calismaz hata verir kitlenir veya yazılımı coker.

İyi aksamlar
  • @unicorn
    hocam kesinlikle psikolojik:)
    bahsettiginiz gibi bi sesi kullandıgım hic bir modemde duymadım.(7-8 modem kullandım sanırım)
    modem zaten sessiz bi odada,yani olsa illaki duyardım ama bende de şöyle bir psikoz var modemin karsına oturdugumda başım agrıma baslıyor,psikolojikmi gercek mi bilemem

@ccnablade
    dediginiz tabiki dogru hocam ama zaten amac o,yani cökmesi.
    şöyle ki,uyumsuz fw kurulmaya calısırken sorunsuz kuruldu bende.fakat modem fw sine baktıgımda eski sürüm duruyordu.yani kurulmamıstı.burda amac uyumsuz fw yi kurmak degil uyumsuz fw yi kurarken farklı boot loader versiyonu kullanacagı icin verilen programla fw si yarım kalmıs modemi acmak.yani bi nevi sadece boot dosyasını kullanaması acısınden dedim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.