Şimdi Ara

airties'larda dns değişmiyormu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
9.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Walla arkadaşlar TI chipsetli modemlerde bu problemler, kopmalar vede DNS değiştirme problemleri hep var, ben 1-2 sene denedim ve Broadcom veya Trendchip kullanan ADSL modemlerin uyumluluk problemi filan yok Her DSLAM de yeterlince hızlı kopmadan çalışıyorlar, tavsiyem o tarz modemleri alın hatta onlar piyadada daha ucuza satılıyor.
  • Airties markası TI chipset kullanıyor.Hatta infennion da şimdiki adıdır. Bencede starforces haklısın
    quote:

Orjinalden alıntı: Starforces

Walla arkadaşlar TI chipsetli modemlerde bu problemler, kopmalar vede DNS değiştirme problemleri hep var, ben 1-2 sene denedim ve Broadcom veya Trendchip kullanan ADSL modemlerin uyumluluk problemi filan yok Her DSLAM de yeterlince hızlı kopmadan çalışıyorlar, tavsiyem o tarz modemleri alın hatta onlar piyadada daha ucuza satılıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Starforces

Walla arkadaşlar TI chipsetli modemlerde bu problemler, kopmalar vede DNS değiştirme problemleri hep var, ben 1-2 sene denedim ve Broadcom veya Trendchip kullanan ADSL modemlerin uyumluluk problemi filan yok Her DSLAM de yeterlince hızlı kopmadan çalışıyorlar, tavsiyem o tarz modemleri alın hatta onlar piyadada daha ucuza satılıyor.

dediğin modemlere örnek verebilirmisin.
  • Bu linkte belirttiğin metodla Airties'ın rt-102,103,205,211,111,ar-141 ve war-141 modellerinde düzenleyebilirsin.Sizin belirttiğiniz sadece sadece bu seriler için ve de geçici bir çözüm olarak sunmuşsunuzdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sistemtasarim -- 10 Mart 2009; 2:47:12 >
  • son çıkan airties lerde durum nasıl?
  • ilk çıkan veya son çıkan diye bir fark yoktur. Hepsi aynı
    quote:

Orjinalden alıntı: glaxi

son çıkan airties lerde durum nasıl?

• Merhaba arkadaşlar Bu bilgiyi Airties modemlerde uygulayabilirsiniz.

Öncelikle belirtmem gereken bir şey var, bu anlatım hemen hemen sadece kopyala & yapıştır mantığındadır. Sadece şifre sorulan pencerelere sizin elle bilgi girmeniz gerekir.

Normalde AirTies modemimize web arayüzünden bağlanıyoruz, bu sefer değişiklik yapıp telnet arayüzünden bağlanacağız. Burada bağlanacağımız adres standart olmadığı için hangi adrese bağlanmamız gerektiğini bilmek gerekiyor ve bu adresi bulmak çok basit, ya ağ bağlantılarım kısmındaki bağlantılara sağ tıklayıp durum kısmından öğrenin, ya da saatin yanındaki bağlantıya çift tıklayıp, Destek sekmesine bakın. Sizin aradığınız numara Default Gateway veya Varsayılan Ağ Geçidi numarası olacak.

Konsolda şu komutu verin.

telnet 192.168.2.1

Windows kullanıcıları şu adımları takip etmeliler;

Başlat > Çalıştır > telnet 192.168.2.1 > Enter/Return/OK/Tamam

Karşınıza -muhtemelen- siyah bir ekran içerisinde Username soran bir pencere gelecek, kullanıcı adınız root Şifre işi biraz değişik, eğer web arayüzünde herhangi bir şifre tanımlıysa tanımladığınız şifreyi girin, eğer tanımlamadıysanız sadece Enter/Return’e basın ama kabul etmiyorsa web arayüzünden bir şifre tanımlamanız gerekebilir.

Eğer login olmayı başardıysak sadece aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırmamız yeterli olacak;

cd /etc/
    echo nameserver 208.67.222.222 > dproxy.conf
    echo nameserver 208.67.220.220 >> dproxy.conf
    exit
    Eğer dikkat ettiyseniz ikinci satırda > yerine >> var. Yanlış yazmadım merak etmeyin. Şimdi web arayüzüne geçin ve DNS ayarlarında gri alanda bu girdiğimiz numaraların durduğundan emin olun, daha sonra kaydete tıklayın. Eğer kaydete tıklamazsanız muhtemelen ayarlar bir sonraki başlangıçta silinecektir.

• rebelturk konuyu çok güzel anlatmışsın teşekkür ederiz. Ama biliyorsundur ki 6271,104,204,206v2tt gibi Airties'ın yeni ürünlerinde bu komut geçersiz ve hatta bu komut Airties'ın Tı chipseti ait web arayüzünde geçerli olabiliyor. Taki modem açılıp kapatılmaması gereken bir şartla ancak olabiliyor. Sanırım Airties'ın argesi bu konuya acil çözmesi gerekiyor.
  • Aşağıdaki adreste Airties modemler için dns çok güzel bir biçimde anlatışmış:

http://www.da-hi.net/index.php/2009/09/10/telnet-ile-adsl-modem-dns-ayari/
  • Airtries 205 marka modem için kendim bir programcık yazdım. program python ve pyqt ile yazıldığından çalışması için aşağıdaki dosyaları sisteminize kurmanız gerekiyor.http://www.asuswebstorage.com/navigate/share/yDQoAC bu adresteki zipli dosyayı indirin. aşağıdaki programları kurun. zipi açıp airtries.pyw dosyasını çift tıklayın.
    http://www.python.org/ftp/python/2.7.2/python-2.7.2.msi
    http://www.riverbankcomputing.co.uk/static/Downloads/PyQt4/PyQt-Py2.7-x86-gpl-4.8.4-1.exe
    Yetenekleri,
    1-Modemi kapatmadan yeni ip almanı sağlar.
    2-Modeme reset atabilir.
    3-Modemin değiştirilemeyen dns ayarlarını yeniden değiştirebilir.
    4-Bilgisayarını açtığında otomatik çalışıp ayarlar kısmından işaretlediğin işlemleri yapar.
    5-istersen arkaplanda (system tray) çalışmaya devam eder.
     airties'larda dns değişmiyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leguzel -- 10 Temmuz 2011; 22:40:24 >

• bana lazım olduğu için bilmeyen arkadadaşların yararlanması için yazıyorum

başlat > çalıştır > cmd

komut satırına : telnet 192.168.2.1 yada sizin modem erişimn ipiniz 192.168.1.1 de olabiyor ama airtes için ilk yazdığım gecerli

kullanıcı adı : root
    şifre modeme koyduğunuz şifre

modem arayuzune telnet ile bu şekilde login olduktan sonra aşağıdaki satırları kopyalayıp komut satırına yapıştırın

cd /etc/
    echo nameserver 8.8.8.8 > dproxy.conf
    echo nameserver 8.8.4.4 >> dproxy.conf

daha sonra normal tarayıcıdan internet explorer , chrome vs.. modeminizdeki dns alanına baktığınızda gömülü dnslerin değiştiğini göreceksiniz

not: telnet üzerinde yaptığınız değişiklikleri yaparken cok dikkatli olunuz yanlışlıkla yapacağınız hatalardan mesul değilim. bu işlemi yapmak yada yapmamak sizin sorumluluğunuzdadır.
     airties'larda dns değişmiyormu?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.