Şimdi Ara

Airties 5650 aldım, sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.485
Cevap
30
Favori
185.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.airties.com/product-details.asp?pn=Air%205650&s=5&ci=104&i=&cat1=Kablosuz+%C3%9Cr%C3%BCnler+&cat2=Kablosuz+DSL+Modem%2FA%C4%9F+Ge%C3%A7itler&dil=tr

1.0.0.29

versiyonuna yükseltmeli miyim? (ttnetin verdği modem)
    deneyen var mı ?
    şuan 1.0.1.6 versiyon benim modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helluri -- 17 Haziran 2013; 16:27:57 >
  • Arkadaslar bu cihazin anteni icine mi gomulu yoksa anten yerine farkli bir sistemi mi var,eger anteni icindeyse kac tanevar ve kac dp gucunde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan_gir

Arkadaslar bu cihazin anteni icine mi gomulu yoksa anten yerine farkli bir sistemi mi var,eger anteni icindeyse kac tanevar ve kac dp gucunde ?

İcinde 2 anten gömülü. Kac db olduğunu bende bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Airties 5650:

Chipset: Broadcom 63168
    DRAM: DDR3 128MB
    Flash: SPI 16MB

quote:

Multi-mode xDSL transceiver with seamless fallback supporting 5-band channel bonding

High performance 400MHz dual-core MIPS CPU with packet and Quality of Service offload for advanced routing and service provided applications

Concurrent 802.11n wireless connectivity throughout the home

Gigabit Ethernet Switching with integrated Ethernet PHYs and multiple RGMII ports for flexible expansion and connectivity

Multi-channel HD-voice

http://www.broadcom.com/products/Broadband-Carrier-Access/xDSL-CPE-Solutions/BCM63168

Modem cift cekirdekliymis (400MHz, dual core)
  • orbitmach kullanıcısına yanıt
    Dostum bu bilgi çok makbule geçti, teşekkürler :) Hiç aklıma gelmemişti, ben de diyorum neden telefon görmüyor kablosuz ağı...
  • Arkadaşlar benim bir sorunum var. Airties rt206 kullanıyorum. 16mb internet ultranet kullanıyorum ancak kablosuzda ciddi hız düşüklüğü yaşıyorum? Kablo ile bağlanınca 13 mb civarı hız alıyorum kablosuz 9 mb anca? Modem 2 metre ötemde duruyor? Hattıma gelen bağlantı da oldukça sağlıklı? Forumdan bir arkdaş modem kaynaklı olabileceğinden bahsetti. Bu 5650 modelini tavsiye edermisiniz yoksa bir alternatif öneriniz olurmu?
  • Hermaeus Mora kullanıcısına yanıt
    Kablosuz kullanırken hız kaybı nomaldir. Yeni modem almanız kablosuzda hızı yükseltmez diye düşünüyorum. Modemin kablosuz ayarlarından 802.11n ayarında olmasına dikkat edin.
  • Kablosuz ile hız kaybı normaldir evet ama 7 mbit hız kaybı normal değil? En azından 14 mb hıza ulaşmam gerekirken 9 mb alıyorum bu kablosuzla kaybedilebilecek bir değermi? Ayrıca modem uzakta değil ve arada herhangi bir engel yok?
    Modem 802.11n destekliyorsa öyle kullanın. Büyük ihtimal 802.11b/g dir.

Not: Kullandığınız bilgisayarında 802.11n standardını desteklemesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 1 Temmuz 2013; 19:35:36 >
  • Maalesef modem 802.11n desteklemiyor, 802.11b/g görünüyor dediğiniz gibi
    Hayırlısı olsun ne diyelim.
  • ttnet'in verdiği airties 5650 ile piyasada satilan airties 5650 arasında fark var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydn06

ttnet'in verdiği airties 5650 ile piyasada satilan airties 5650 arasında fark var mı acaba?

Firmware farklı diye biliyorum.

• Aynı özellikleri taşıyor fırmware farklı. Ttnetin verdiğinde kendi yazılımı var.

• Arkadaşlar merhaba
    Modem olarak linksys x3000 modem kullanıyorum. Ttnetin kampanyasından airties air 5650 modem verdiler. Sizce arada ne gibi farklar var. Eğer fark yoksa airties olanı hiç kullanmadan satayım diyorum.

• airties 5650nin sinyal gücünü artırmam lazım arkadaşlar. harici bi anten veya usb bi ürünle bunu başarabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Aynı özellikleri taşıyor fırmware farklı. Ttnetin verdiğinde kendi yazılımı var.

Firmware faklı peki TTNet'inkinde herhangi bir limitleme-kisitlama bulunmaktami?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

Aynı özellikleri taşıyor fırmware farklı. Ttnetin verdiğinde kendi yazılımı var.

Firmware faklı peki TTNet'inkinde herhangi bir limitleme-kisitlama bulunmaktami?

Ttnetin verdiğini kullanmadığım için bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

Bugün Airties musteri hizmetleri beni aradı. Cihaz ile ilgili kullanıcı yorum ve tavsiyelerini topluyorlarmis. Ben de bazı sorular sordum. Hatta buradaki konudan ds haberdar ettim.

Daha önce sorulan bir soru: torrent istemci var mı?

Evet, var.

Ttnet ile piyasada satılan airties cihazların farkı var mı?

Hayır yok. Ttnet firmware versiyonları farklı. Aradaki tek fark ttnet firmware inde tivibu servislerinin ayarları hazır geliyor. Benim gibi tekno marketlerden alanlar modemi direk TV'ye bağlayıp tivibu tarzı ürünler kullanacaksa ayarları yapmaları gerekiyor. Bu konuda airties mus. Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ttnet firmware diğer ürünlere kurulabilir mi?

Hayır.

Bunun dışında harici hdd ile full hd raw video izleme ve paylaşımı gibi konularda düşüncelerimi tek tek not aldılar. Mesh tek gibi konularda fikir sordular.

• meraba Eski modemimde airtes ti onda port açabiliyordum.Daha sonra Ttnet Fiber internete geçtim Vdsl modem(Airtes 5650tt) verdiler.Garrys mod için port açmaya çalıştım ama bir türlü açamadım.Eski modemde ip yi felan girdikten sonra alttan oyunu seçiyorduk oluyordu.Bu yeni modemde sadece port açarken sadece ip felan istiyor uygulama seçme ekranı gelmiyor.Lütfen yardım edin birtürlü yapamadım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.