Şimdi Ara

Airties 5650 aldım, sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim. (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.484
Cevap
30
Favori
185.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mesentr78

Benim modem servisten dün gelmişti.Ses problemi devam ediyor.Sağlam raporu vermişler.Sesin nereden geldiğini araştırmak için söktüm.İşlemciden geliyor galiba.Yapacak birşey yok artık.Foto çekmiştim,merak eden olursa bakar diye...Kolay gelsin.

Airties AİR 5650 anakarttının resimleri...

Bende de ses problemini zaman zaman yapıyor ancak kafaya takmıyorum, ama dikkat eder ve üzerine giderseniz çok rahatsız edici bir hal alıyor :) . Bu arada yukarıda bir arkadaş sormuş Mtu değerine 342, 394 değerlerini denedim 2.1 ile çekiyorum torentleri ancak bilgisayardan internete girilmiyor bu işlemi yaparken, işin ince noktası şu diyelim 342 denediniz 0kb'la indirebilir yani çalışmadı sanıyorsunuz ama durdurun duraklatın deneyin birkaç defa, birden başlıyor ve hızlanıyor hemen top seviyeye geliyor.Bende de ses problemini zaman zaman yapıyor ancak kafaya takmıyorum, ama dikkat eder ve üzerine giderseniz çok rahatsız edici bir hal alıyor :) . Bu arada yukarıda bir arkadaş sormuş Mtu değerine 342, 394 değerlerini denedim 2.1 ile çekiyorum torentleri ancak bilgisayardan internete girilmiyor bu işlemi yaparken, işin ince noktası şu diyelim 342 denediniz 0kb'la indirebilir yani çalışmadı sanıyorsunuz ama durdurun duraklatın deneyin birkaç defa, birden başlıyor ve hızlanıyor hemen top seviyeye geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aemin -- 21 Şubat 2014; 0:49:22 >

• Torrent için disk bağlayan arkadaşlar diski biçimlendirip bağlasınlar bende dolu disk ilk başta çalışmadı bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhee -- 23 Şubat 2014; 0:36:11 >
  • ben modeme baglı hdd den bir dosya kopyaladıgımda 3-5 megabyte ı gecemiyorum 801 n de yaptım laptop da baya yeni sayılır ama kablolu da olsa o hız da dosya aktarabiliyorum. bu 300 mb neresi için gecerli acaba
  • Beyler tt net versiyonlarda bittorentin son durumu nedir bir kac sayfa geriye baktim birsey goremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up ???
  • Arkadaşlar,modeme bağlantı hızınız kaç.300 mbps,yani n hızında lattop bağlıyorum.Durum kontrolü yaptığımda 144 gösteriyor.tp-link modemi bağlıyorum 300 ile bağlanıyor.Test amaçlı 1m. mesafede böyle bu.Sizdede bağlantı hızı düşükmü.(Modem ile lattop arası)
  • quote:

Arkadaşlar,modeme bağlantı hızınız kaç.300 mbps,yani n hızında lattop bağlıyorum.Durum kontrolü yaptığımda 144 gösteriyor.tp-link modemi bağlıyorum 300 ile bağlanıyor.Test amaçlı 1m. mesafede böyle bu.Sizdede bağlantı hızı düşükmü.(Modem ile lattop arası)

bu dedğiniz bağlantı hızını test dısında nasıl olcersiniz. iki pc arasında dosya aktarımı gibi veya modeme baglı hdd den kopyalama yaptıgınızda kas mb/sn ile aktarım yapar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spoiler4all

quote:

Arkadaşlar,modeme bağlantı hızınız kaç.300 mbps,yani n hızında lattop bağlıyorum.Durum kontrolü yaptığımda 144 gösteriyor.tp-link modemi bağlıyorum 300 ile bağlanıyor.Test amaçlı 1m. mesafede böyle bu.Sizdede bağlantı hızı düşükmü.(Modem ile lattop arası)

bu dedğiniz bağlantı hızını test dısında nasıl olcersiniz. iki pc arasında dosya aktarımı gibi veya modeme baglı hdd den kopyalama yaptıgınızda kas mb/sn ile aktarım yapar?

Yok arkadaşım,ben şunu demek istedim.Airties 5650 yazdığı gibi 300 mbps falan değilmi acaba.modemle pc'nin antenlerini birbirine deydirsem bile 140 falan. oluyor.Tp-link modemi bağladığımda 300 mbps tam görüyorum.

• Varmı bildiğiniz uygun fiyatlı 5650.
  • quote:

quote:

quote:

Yok arkadaşım,ben şunu demek istedim.Airties 5650 yazdığı gibi 300 mbps falan değilmi acaba.modemle pc'nin antenlerini birbirine deydirsem bile 140 falan. oluyor.Tp-link modemi bağladığımda 300 mbps tam görüyorum.

Wireless ayarını 20-40 mhz yap

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Nas performansınin ağ performansı ile çok alakası yok. Önceki Linksys modemde Gigabit ağ vardı ama diskten veri transferi kablolu 5mb/sn, kablosuz 3mb falandı. Bunda portlar 100mbit ama kablolu 9mb, kablosuz 5mb civarında performansı var. Ama buna rağmen yüksek bitrate li filmleri Linksys daha iyi oynatıyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Wifi 20-40 falan değiştirmiyor bu değerleri.Valla ne yalan söyliyeyim.Airties 300 mbps falan değilmi ne.Yada benim elimdeki usb wifi adaptörü beğenmedi.İki adet wifi adaptörle denedim,sonuç yine aynıydı.150mbps olan adaptördede 72 gösterdi.Adaptörlerdendir diyelim öyle olsun bari.
  • Şu XBOX sorununu çözecek bir babayiğit yok mu yahu?

Emektar rt-211 port açmaya bile gerek duymuyordu, bunda port falan da açtık şimdi alet modeme bile bağlanmıyor.
  • Selamlar,

Airties 5650 modem aldım ancak ne bittorrent kullanabiliyorum, ne de media player ..

Bittorrent kullanmak için flash disk bağlıyorum, 2-3 saniye indirme yapıyor sadece. Sonra duruyor.

Media player için ise flashdiskin içindeki dosyalar görünmüyor ilgili sayfada.. İndexlemeye tıklıyorum ancak içinde bir şey gözükmüyor ..

Fikri olan var mı ?
  • arada airties destek cevap verirdi buraya
  • Iphone uzerinde Hdd'deki dosyalari goruntulemek ve videolari altyazili izleyebilmek icin FileExplorer adli uygulamayi kullanabilirsiniz.
  • Majesteleri_84 M kullanıcısına yanıt
    Hdd nizi formatlayip öyle deneyin, yada torrent dosyası eklerken açılan pencereden takılı USB aygıtını seçip ileri deyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dostum sorun HDD kaynakly olacaktyr. Ba?ka HDD takyp deneyebilirsin veya HDD formatlayyp tekrar deneyebilirsin. E?er harici HDD de partition varsa ( Yani harici disk birden fazla parçaya bölünmü?se) ondan da kaynaklanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: white-

Dostum sorun HDD kaynakly olacaktyr. Ba?ka HDD takyp deneyebilirsin veya HDD formatlayyp tekrar deneyebilirsin. E?er harici HDD de partition varsa ( Yani harici disk birden fazla parçaya bölünmü?se) ondan da kaynaklanabilir.

Dostum sanırım dediğin gibi taktığım flash diskten kaynaklanıyor sorun. Flash disk'i değiştirince torrent uygulaması çalıştı.
    Fakat aklımda yine bir sorun var. Şuan bağladığım flash diskin içinde bir müzik, video, resim vb dosyalar mevcut. Modem arayüzünden media sunucusu kısmına giriyorum, indexlemeyi yeniden başlat'a tıkladığım zaman diskin içeriğini nerede görmem lazım ? DLNA uyumlu TV vb bir aygıtta mı görmem lazım ? Yoksa pc'de indexlemeyi yeniden başlat butonunun altında mı görmem lazım ? İndexlemeyi yeniden başlat butonunun altında bir şey gözükmüyor da ..

Komik bir soru oldu ama pek bilgili değilim bu konuda :)

Başlat > Ara > \\AIR5650 enter dediğin zaman veya çalıştır kısmına \\AIR5650 yazıp tamam dediğinde HDD içindeki bilgilere ulaşabiliyorsun. Ayrıca Smart TV tablet gibi DLNA özellikli cihazlardan da ulaşabiliyorsun tabiki... Dökümanı var airtiesin bu konu ile ilgili.

http://www.airties.com/_supportdocs/2/117/2_117_20140103082037.pdf

İndexlemeyi otomatik olarak modem yapar. Ayrıca indexleme yap demene pek gerek yok bilgin olsun.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.