Şimdi Ara

Airties 4430 kurulum yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
22.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler 4430 aldım ve eve geldiğimde modemimde wps olmadığını farkettim kurulumu nasıl yapacm biri yardım edebilirmi ??

• sinyali çeken bir ortamda cihazı fişe tak 1. portundan bilgisayarını ethernet kablosu ile bağla bu işlemi yaptıktan sonra browserinin adress çubuğu kısmına 192.168.2.254 ıp sini gir
    direk airties kurulum sayfası çıkacak karşına ve senden şifre isteyecek şifreye bişi yazmadan okey de açılan sayfada hızlı kurulum ibaresine tıkla çevrendeki modemleri göreceksin kendi modemini seç wifi şifresini gir bağlan de kurulum tamamdır.
  • hacı bunu yaptım ama girmiyor ki o adrese sıkıntı orda air4430.local/ ve 192.168.2.254 yazıyordu kllanıcı klavuzunda denedim yok olmadı
  • internet explorerden dene olmadı chrome dene oluyor olması gerekir
  • wps olmalı... airtouch v.s. bir şey demiş olmalı...
  • sorun devam ediyormu
  • yücel52 kullanıcısına yanıt
    bende almıştım benim modemde wps tuşu da var fakat bağlanmıyor birbirine modemim zyxel bu arada.bilgisayarda denemediğim tarayıcı kalmadı.firefox ,internet explorer,chrom hepside denedim 192.168.2.1yada 192.168.2.254 bide air4430.local hepsini denedim fakat olmuyor.ilk aldığımda 2 sene geçti üzeriden,o zaman müştrti temsilcisine bi şekilde bağlanmıştım o zaman onlar sanki bilgisayar da bazı ayarlar yapmışlardı IP adresleri girmişlerdi diye hatırlıyorum,fakat şimdi müş.temsilcilerine bağlanamıyorsun herşeyi telesekretere bağlamışlar,varmı arkadaşlar bilgisi olan bu konularda destek lazım teşekkür ederim şimdiden.
  • bende almıştım benim modemde wps tuşu da var fakat bağlanmıyor birbirine modemim zyxel bu arada.bilgisayarda denemediğim tarayıcı kalmadı.firefox ,internet explorer,chrom hepside denedim 192.168.2.1yada 192.168.2.254 bide air4430.local hepsini denedim fakat olmuyor.ilk aldığımda 2 sene geçti üzeriden,o zaman müştrti temsilcisine bi şekilde bağlanmıştım o zaman onlar sanki bilgisayar da bazı ayarlar yapmışlardı IP adresleri girmişlerdi diye hatırlıyorum,fakat şimdi müş.temsilcilerine bağlanamıyorsun herşeyi telesekretere bağlamışlar,varmı arkadaşlar bilgisi olan bu konularda destek lazım teşekkür ederim şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cotanak28.

bende almıştım benim modemde wps tuşu da var fakat bağlanmıyor birbirine modemim zyxel bu arada.bilgisayarda denemediğim tarayıcı kalmadı.firefox ,internet explorer,chrom hepside denedim 192.168.2.1yada 192.168.2.254 bide air4430.local hepsini denedim fakat olmuyor.ilk aldığımda 2 sene geçti üzeriden,o zaman müştrti temsilcisine bi şekilde bağlanmıştım o zaman onlar sanki bilgisayar da bazı ayarlar yapmışlardı IP adresleri girmişlerdi diye hatırlıyorum,fakat şimdi müş.temsilcilerine bağlanamıyorsun herşeyi telesekretere bağlamışlar,varmı arkadaşlar bilgisi olan bu konularda destek lazım teşekkür ederim şimdiden.
    İki cihazı birbirine bağlamak için wps tuşu olması şart değil

Wps olmayan cihazlar wps özelliği yok diye kurulmuyor mantığı zaten saçma

Zaten wps ile eşleştirme sağlıklı olmuyor

En sağlıklı olan manuel kurulumdur

Elimizdeki airties cihaza modem aralığında bir ip verin

Dhpc kapalı olsun

Daha sonra bağlanmak istediğiniz ağı bulup şifreyi girin

Airties üstünde varsayılan ağ geçidi ve birinci dns ana modem ip olacak

En son deneme yapın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• eskiden hazır konfigürasyonlar paylaşılırdı, hatta sitesinden de indirilirdi. sadece ip değişiminin yapılabileceği hazır bir konfigurasyonu destek sayfasında son tüketiciye örnek olarak vermek çok zor olmasa gerek. wps kolaylık ama daha iyi bir kolaylık sağlanabilir. alınan extender' i landan modem/router' a bağlayacaksın. düğmesine basacaksın otomatik ayar yapacak iki cihazda wps olmaması durumunda birşeyden anlamayan tüketici için müthiş bir kolaylık olsa gerek.
  • aynı cihazı kullanıyorum fakat internet kopma yapıyor.yardımcı olabilecek var mıdır?
  • Merhabalar en kolay yol"ilk önce aırtıes ile modemi eternet kablosu ile bağlayın daha sonrasında modem ıp adresini yazıp modem ana ekranında bağlantı kısmından aırtıes ınız ıp adresini bulup tarayıcıya yazıp eşleyiniz " (bağlanma sorunu aırtıesların hepsinin ıp adresi 21 ile bitmiyor 20 ile 250 arasında olduğu için bağlanmıyor)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.