Şimdi Ara

Airfel klimalar nasıl? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
81.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 40 DB in altındaki tüm cihazlar sessiz cihaz kategorisine giriyormuş diye okudum. Senin aldığın Arçelik kaç db di?
  • sitesinenden baktım 34 db yazıyordu.. Gündüzleri fazla anlaşılmıyorda ses geceleyin her yer sessiz heralde ondan fazla geliyor sesi bana..
  • iyi ve servisi yaygın
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratvezir

iyi ve servisi yaygın

Adi klimaların zırt pırt servise ihtiyacı olur arçelik,vestel,demirdöküm gibi.
    Aklınızı takmışsınız servis,servis niye çokmu bozuluyorki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benyton -- 13 Eylül 2006; 21:57:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^prince^^

sitesinenden baktım 34 db yazıyordu.. Gündüzleri fazla anlaşılmıyorda ses geceleyin her yer sessiz heralde ondan fazla geliyor sesi bana..

Arçelik klimalar çalıştıkça laçkalaşan klimalardır bir müddet sonra ses fazlalaşıyor
  • Klimada işi şansa bırakmamak lazım.Malum sağlıkla direkt ilgili.Al bir mitsubishi düşünme derim ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: bodrumlu2

Klimada işi şansa bırakmamak lazım.Malum sağlıkla direkt ilgili.Al bir mitsubishi düşünme derim ben

Ama elektrik olanını
  • Arkadaşlar,Arçelikten kesinlikle vazgeçtim. Şu anda düşündüğüm marka Airfel veya Haier. Airfel'in fiyatı Arçelikle aynı. Haier ise biraz daha yüksek ama iyi bir klima olduğu söyleniyor. Airfel'in 700 ytl altı hangi modelini tavsiye edersiniz?
  • Amaç ISINMA ise eğer bu fiyata zor gibi..
    Şöyleki o odanın ihtiyacı 12000 btu civarı.
    Alacağın ucuz klimalardaki 12000 btu sana yeterli gelmeyecektir.
    Bence biraz daha kendini zorla.. burada açılmış olan uzunca
    klima ile ilgili bir topic var. Birde klimacı arkadaş yardımcı
    oluyordu Art-Sry o bu işi biliyor bence burayı baştan sona oku
    kararını öyle ver.tıkla...

http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/mpage_24/key_/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM

Yorum yazan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Herkesin yorumunu tek tek okudum ve kafam bayağı karıştı.

Şimdi sorun şu: Ben bu cihazı özellikle ısınmak için alacağım ve oturdurduğum yer manisa'nın yüksek bir ilçesi. 3.kat ve önü açık bir yer. Yaklaşık 16metre karelik bir oda. Camlar da pimapen değil.

Odun-kömürle uğraşmamak ve yeni bir soba almamak için klima almayı düşündüm ama iyi mi edeceğim yoksa pişman mı olacağım bilmiyorum. Oturduğum yer yılda 3-5 gün kar gören ve bazı günlerin soğuk geçtiği bir yer. Arçelik bayisi de bu klima ile ısının 0 derecenin altına düştüğü yılın yaklaşık 10 günü ısınamayacağımı söyledi zaten.Hadi 10 günü idare ederim de diğer günler dört dörtlük ,kömür sobası gibi olmasa da üşümeyecek kadar ısınırmıyım onu bilemiyorum. Yani anlayacağınız süper bir performans ve dört dörtlük bir ısınma beklemiyorum ve 700 ytl'nin üstüne de çıkmayı pek düşünmüyorum. mitsubishi,sharp ve toshiba gibi markaların çok iyi olduğunu ben de biliyorum ama gel görki iki kat fiyat çıkarıyorlar ki bu da benim bütçemi sarsar. Bazı arkadaşlar 700 ytl'ye daha iyi klimaların alınabileceğini söylüyor. Ben de bu klimaların özelliklerini ve linkini merak ediyorum. Yazarsanız sevinirim.

Arçelik klimaların da yanılmıyorsam 7 yıl garantisi var. Sonuçta yılların köklü firması ve adlarını verdikleri cihazlara biraz dikat edeceklerini zannediyorum.

Son olarak,özellikle arçelik ve beko cihazları kullanan arkadaşlardan yorumlar bekliyorum. Özellikle de ısınma performansı konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.
    teşekkürler.
  • sakkin dostum,orayı baştan sona okuduktan sonra kararımı airfel'den yana verdim.Yalnız bütçem kısıtlı olduğu için çok fazla üste çıkamıyorum.
  • şu güzel bence
    http://www.airfel.com/index.cfm?page=products&ualt=1&marka=1&urunid=193&menuID=3&ln=tr
    ısıtma 12.500 btu bence yeter sana. 16 m2 ise bence yeter. En basitinden 4 metre en 4 metre boy olarak düşünürsen
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM

sakkin dostum,orayı baştan sona okuduktan sonra kararımı airfel'den yana verdim.Yalnız bütçem kısıtlı olduğu için çok fazla üste çıkamıyorum.

Arkadaşım aırfel alırsan inan çok pişman olursun çevremizde kullanan hiç bir insan memnun degil benden insanca sana uyarı sonra geri vermek için ugraş dur mahkemelerde sürün,ve klima ile ilgili bölümde bir sayfa dolusu nerdeyse şikayet var iyice oku,birde adi klimalar satmak için o var bu var der aslında çogu işe yaramaz.
    Birde klima bölümünü okuduysan haierden bahseder dünyanın en iyi ısıtan kliması diye dogrudur annemlerde var sıcaktan odadan kaçarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benyton -- 14 Eylül 2006; 21:05:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: benyton

Arkadaşım aırfel alırsan inan çok pişman olursun çevremizde kullanan hiç bir insan memnun degil benden insanca sana uyarı sonra geri vermek için ugraş dur mahkemelerde sürün,ve klima ile ilgili bölümde bir sayfa dolusu nerdeyse şikayet var iyice oku,birde adi klimalar satmak için o var bu var der aslında çogu işe yaramaz.
    Birde klima bölümünü okuduysan haierden bahseder dünyanın en iyi ısıtan kliması diye dogrudur annemlerde var sıcaktan odadan kaçarsın

bu foruma 3 tane mesaj attın hepsindede karşındakinin fikrine karşı geldin
    arçeliği beko yu anladık ta VESTEL in neresi adi yahu
    arçelik çalıştıkça laçkalaşır ses fazla gelir demişsin :
    benyton arkadaşımızın sözlerinin pek fazla dikkate alınmaması gerek
  • quote:

quote:

Zaten banlanmış
  • evliya gibi adamım yahu
    ban dedim banlandı
    var mı lan bana yan bakan
    banlanmasını istediğiniz kişileri pm ile yollayın uygun bir fiyata halledelim
  • quote:

quote:

Adi mallara adi demek n zamandan beri suç sizde cesaret yok vestelin herşeyi adi senin haberin yok uyan
  • quote:

evliya gibi adamım yahu
    ban dedim banlandı

SANA EVLİYALIGI ÇAKSAN GİRMEZ, KENDİNİ BEGENMİŞ UKALA
  • quote:

Orjinalden alıntı: arsen-lüpen

quote:

evliya gibi adamım yahu
    ban dedim banlandı

Arkadaşlar ,lütfen sakin olalım.Bunların yeri burası değil.Bu topiği forum dışı insanlarda okuyor bilgi almak için
  • quote:

Orjinalden alıntı: alaybaz83

quote:

Orjinalden alıntı: arsen-lüpen

quote:

evliya gibi adamım yahu
    ban dedim banlandı

Arkadaşlar ,lütfen sakin olalım.Bunların yeri burası değil.Bu topiği forum dışı insanlarda okuyor bilgi almak için

Aynen,bir soru sorduk arkadaşlar ,bırakın tartışmayı,insanlar için faydalı olsun bu topik.
  • Açıkçası 700 ytl ye 12000btu ikinci sınıf bir klima almak var,ya da bir de 1000 ytl'ye 9000 btu sharp ya da mitsubishi electric almak var. Haier'ın 12000 btu su 930 ytl. Haier'ın 9000 btu su 650 ytl. sharp ve mitsubishi'nin 9000 btu su 1000 ytl civarı.

Yalnız bu cihazların ısıtma btu ları farklı. Örneğin haier 'ın 9000 btu su 11000 btu ile ısıtıyor. Sharpın 10500,mitsubishinin 10240. mitsubishi elektriğn fiyatı biraz daha yüksek.

Bunların linklerini de vereyim:

Haier:
    http://www.airfel.com.tr/index.cfm?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=168&menuID=16&ln=tr

teknik tablo:
    http://www.airfel.com.tr/pdf/teknik/Klasik_Duvar.jpg

mitsubishi elektik:
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=156114&productId=evmitsumshga25vb

teknik tablo:
    http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.asp?urunid=19&Katid=2

sharp:
    http://www.garantialisveris.com/bati/str_prod.asp?storeID=713&productID=78850

Bunların arasında en göze çarpan haier ın 9000 btu olanı. fiyatı 650 ytl ve ısıtması 11000 btu. Ancak teknik verileri konusunda pek bilgim yok. yalnız tabloyu incelediğimde cop,eer değerleri biraz daha düşük.

Sizler ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.