Şimdi Ara

***AİNOL NOVO 7 FİRE ANA BAŞLIK-TEK KONU/TÜRKÇE ROM DAHİL*** (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.312
Cevap
14
Favori
64.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: paradox1453

quote:

Orijinalden alıntı: maytere

quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

Türkçe rom sağliklı olmadı galiba,

Türkçe rom gayet sağlıklı ve stabil olarak bugün distribütöre teslim edildi.

Ben ainolmarketten satın aldım.. Türkçe romu nasıl temin edebilirim?

www.ainol.com.tr adresindeki telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Ben Flame'den acayip memnunum 4 gündür kullanıyom hiç bir sorunla karşılaşmadım şimdilik. Gören herkes hayran kalıyor Bu fiyata daha iyisi bence yoktur. Benim ROM 910 ile bitiyor. Ses falan filan yok. Antutudan stock rom ile 7802 aldım bence gayet iyi

Nerden aldın hocam bu kadar şikayetin arasında senin pozitif mesajını görmek iyi geldi :D
  • bir de buraya yazayım;
    0907 güncellemesini yapmayın arkadaş.

resmen bozdu aleti.

daha önce saymıştım;
    wifi çekimi düştü
    internet performansı düştü
    hızı düştü...

bunun yanında hiçbir artısı olmadı bende,
    uyku modundan çıkışı bile yavaşladı.

peki şimdi durup dururken neden güncelledim bunu?
    çünkü bu akşam yeni bir sorununu daha farkettim.

cihaz ilk geldiğinde hdmi kablosu ile tv'ye bağladım. süper bi sonuç aldım.
    0907 güncellemesinden sonra ilk kez bu akşam bağladım ve sonuç berbat...

tabletin sağ tarafına tıklıyorum, o sol tarafı algılıyor, bi internet sitesine giriyorum, kafasına göre ekranı oynatıyor, ekranı aşağı yukarı yapamıyorum, yaklaşıp uzaklaşamıyorum, zaten link tıklamayı falan unutun, yok öyle bi dünya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno32

bir de buraya yazayım;

resmen bozdu aleti.

daha önce saymıştım;
    wifi çekimi düştü
    hızı düştü...

tabletin sağ tarafına tıklıyorum, o sol tarafı algılıyor, bi internet sitesine giriyorum, kafasına göre ekranı oynatıyor, ekranı aşağı yukarı yapamıyorum, yaklaşıp uzaklaşamıyorum, zaten link tıklamayı falan unutun, yok öyle bi dünya...

Benim de anlamadığım insanlar neden alır almaz daha kullanmadan etmeden hemen ilk iş rom değiştirmek isterler?!

Üzerinde gelen stock ROM en sağlıklı ve stabil olanıdır. Yani 2 menüyü Türkçe görmek için ne riske etmeye değer ne de uğraşmaya
    Cihazı Rootlayıp Çinli uygulamaları da kaldırdınız mı tamamdır, oh mis!

Lafım size değil yanlış anlamayın; hele yurt dışı alış verişi riskli görüp de bu işe soyunanları anlamak hiç mümkün değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 18 Ekim 2012; 3:34:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

bir de buraya yazayım;

resmen bozdu aleti.

daha önce saymıştım;
    wifi çekimi düştü
    hızı düştü...

Benim de anlamadığım insanlar neden alır almaz daha kullanmadan etmeden hemen ilk iş rom değiştirmek isterler?!

Üzerinde gelen stock ROM en sağlıklı ve stabil olanıdır. Yani 2 menüyü Türkçe görmek için ne riske etmeye değer ne de uğraşmaya
    Cihazı Rootlayıp Çinli uygulamaları da kaldırdınız mı tamamdır, oh mis!

Lafım size değil yanlış anlamayın; hele yurt dışı alış verişi riskli görüp de bu işe soyunanları anlamak hiç mümkün değil

çok haklısınız.
    ben ilk aldığımda bi süre rom yüklemedim.
    zira rom nedir onu bile bu cihazla öğredim sayılır.

ancak rom hakkındaki bilgilerde "dokunmatik hassasiyeti arttırıldı" vs yazınca denemek istedim.
    çünkü official rom olduğu söyleniyordu.
    kimse de söylemedi ki bu rom'un böyle olduğunu. hatta sanırım ilk söyleyen bendim...

sağolsun bi arkadaş 0815 rom'unu paylaştı ama o da cihazla gelen rom değildi, bomboştu, play store bile kuramadım. mecburen tekrar 0907 kurdum.

eğer cihazındaki stock rom'u paylaşan olursa çok sevinirim. aksi halde 0930'u yükleyeceğim. çünkü o eski halinden eser yok şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: acuadec

Bugün ise aldığım mini HDMI to HDMI adaptör elime geçti. Hemen hdmi performansını ve 3D monitöre videoları gönderip gönderemediğini görmek için test ettim. Sonuç oldukça iyi. Takılma olmadan 3 boyutlu videoları LG D2342 Mönitörüme aktardım. Görüntü ve ses iletiminde hiçbir problem yok. Özellikle benim gibi 3D görüntüler aktaracaksınız, HDMI adaptörü seçerken dikkatli olmak gerekiyor. Her HDMI adaptör 3D görüntü aktarmıyor.

Youtube Video

O haliyle gonderdiğiniz videonun normal 1080p videodan farkı yok. 3D birleştirme işlemini neden yapmadınız Tv'de?!

Emeğinize sağlık ama inceleme yarım kalmış. Tv eğer 3D dönüşümü tanır da yaparsa o zaman tamam deriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 18 Ekim 2012; 4:45:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

Orijinalden alıntı: acuadec

Bugün ise aldığım mini HDMI to HDMI adaptör elime geçti. Hemen hdmi performansını ve 3D monitöre videoları gönderip gönderemediğini görmek için test ettim. Sonuç oldukça iyi. Takılma olmadan 3 boyutlu videoları LG D2342 Mönitörüme aktardım. Görüntü ve ses iletiminde hiçbir problem yok. Özellikle benim gibi 3D görüntüler aktaracaksınız, HDMI adaptörü seçerken dikkatli olmak gerekiyor. Her HDMI adaptör 3D görüntü aktarmıyor.

Youtube Video

O haliyle gonderdiğiniz videonun normal 1080p videodan farkı yok. 3D birleştirme işlemini neden yapmadınız Tv'de?!

Emeğinize sağlık ama inceleme yarım kalmış. Tv eğer 3D dönüşümü tanır da yaparsa o zaman tamam deriz

42lw4500 tanıyor 3d goruntuye cevırıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

eğer cihazındaki stock rom'u paylaşan olursa çok sevinirim. aksi halde 0930'u yükleyeceğim. çünkü o eski halinden eser yok şimdi.

hala 930 yüklememenize şaşıyorum bu cihaz o halde kullanılmaz yazık uğraşmayın yükleyin 930
    benim cihaza da macrosim bi rom gönderdi büyük bir hevesle kurdum Türkilizce çıktı ekran sensörü çalışmadı vs anlayacağın cihaz aptal bişey oldu geri nasıl dönerim dedim bulamadım o akşam hemen feiyu 930 kurdum çok memnunum şimdi yeni bi Türkçe rom çıkarmışlar sorunlar çözülmemiş sadece dili değişmiş aman uzak dursun...
    özetle sabrınıza hayranım nasıl tahammül ediyorsunuz o ramla bu süper cihaza
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9008

quote:

hala 930 yüklememenize şaşıyorum bu cihaz o halde kullanılmaz yazık uğraşmayın yükleyin 930
    benim cihaza da macrosim bi rom gönderdi büyük bir hevesle kurdum Türkilizce çıktı ekran sensörü çalışmadı vs anlayacağın cihaz aptal bişey oldu geri nasıl dönerim dedim bulamadım o akşam hemen feiyu 930 kurdum çok memnunum şimdi yeni bi Türkçe rom çıkarmışlar sorunlar çözülmemiş sadece dili değişmiş aman uzak dursun...

hocam ben de bugün işyerinde indirdim 930'u, eve geldim kurdum, zibil gibi uygulama indirdim :)))
    tam onu anlatmaya gelmiştim ki siz aynı şeyi söylemişsiniz :)

artılarını sayayım :)

1) play store sorunu külliyen çözülmüş, resmen duygulandım. hiçbir uygulama için "cihazınız uygun değil" demiyor artık.
    2) dün gece 907 rom yüklüyken uyku moduna almıştım. 10 saniyede bir "pıt pıt pıt" ötüyordu alet :D şimdi o da yok, mışıl mışıl uyuyor...
    3) çince uygulamaları kaldırmışlar, uninstaller kurmama gerek kalmadı.
    4) hdmi bağlantısı süper olmuş, düzeltmişler her bi şeyini, anında algılıyor, anında görüntü geliyor, hiçbir sorun yok, neydi 907'de çektiğim çile...

arkadaşlara tavsiyem; 0907'den uzak durun :)
    o romu yapanın elleri çürür inşallah :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekno32 -- 19 Ekim 2012; 1:15:13 >

• quote:

quote:

quote:

hocam ben de bugün işyerinde indirdim 930'u, eve geldim kurdum, zibil gibi uygulama indirdim :)))

1) play store sorunu külliyen çözülmüş, resmen duygulandım. hiçbir uygulama için "cihazınız uygun değil" demiyor artık.
    2) dün gece 907 rom yüklüyken uyku moduna almıştım. 10 saniyede bir "pıt pıt pıt" ötüyordu alet :D şimdi o da yok, mışıl mışıl uyuyor...
    4) hdmi bağlantısı süper olmuş, düzeltmişler her bi şeyini, anında algılıyor, anında görüntü geliyor, hiçbir sorun yok, neydi 907'de çektiğim çile...

Beddua etmişsiniz ama yapanlar aynı kişi. Zaten o rom da diğerinin güncellemesi olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: gencbek

quote:

telefonunuzu kullanarak tablet üzerinden internete girmek istiyorsanız tam yerindesiniz;

hepimizin bildiği joikuspot programını kullanabilmek için root vs gerekiyor ve hem wifi hem uygulama çalıştığı için telefonun şarjı çok çabuk bitiyor anlatacağım işlemle çok rahat bağlanabileceksiniz bununla birlikte joikuspot ile internet hızı 1,8mbps hızı iken bluetootla 272kbps de kalıyor ama ille ki işinize yarayacaktır özellikle wifi olmayan telefonlarda tek çözüm olması vazgeçilmez yapacaktır. Tamamen bana aittir kendi çabalarımla buldum sadece insanlara faydası olması için kaynak göstererek alıntı yapabilirsiniz kendiniz bulmuş gibi tavırlara girmeyin oyarım gözünüzü

gelelim işlemlere
    1. telefonla tableti eşleştirin
    2. telefonunuzun bluetooth ayarlarından uzak sim modunu açın
    3. android marketten bluevpn uygulamasını indirin
    4. uygulamayı açın settings kısmından aşağıdaki ayarları yapın:
    *auto-resume, modem compability, bluetooth insecure socket, lcpcompability hepsine tik koyun
    *phone number *99# yazın
    *acces point internet yazın
    *authentication none seçin
    *primary dns ve secondary dns 0.0.0.0 olarak kalsın
    başka ayara dokunmayın
    5. şimdi uygulama menüsüne dönüp telefonununzu seçip bağlanmasını bekleyin
    6. internetin keyfini çıkarırken teşekkür et butonuna basmayı unutmayın

hocam adamın dibisin telefonumda bedava internet olmadığından giremedim tam olarak ama veri almayı başardım eyw.

bende olmuyor, benim telefon java. bluetooth açık eşleşme tamam, android tabletim 2.3 üstü, bluevpn kuruyorum ayarları yapıyorum, uzaktan sim açık bluetooth ayaklarında daaa olmuyoo ne yapcaz bu java telefonlar öldürüyor adamı ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 907 tm romu yüklü bende. Yenisini yüklemek istiyorum fakat herşey gidecek bu sefer. Sistemin yedeğini komple alan bir program bilen var mı ? Clockwork mod ve titanium backup duydum ama tam bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reviewer

quote:

Orijinalden alıntı: gencbek

quote:

telefonunuzu kullanarak tablet üzerinden internete girmek istiyorsanız tam yerindesiniz;

hepimizin bildiği joikuspot programını kullanabilmek için root vs gerekiyor ve hem wifi hem uygulama çalıştığı için telefonun şarjı çok çabuk bitiyor anlatacağım işlemle çok rahat bağlanabileceksiniz bununla birlikte joikuspot ile internet hızı 1,8mbps hızı iken bluetootla 272kbps de kalıyor ama ille ki işinize yarayacaktır özellikle wifi olmayan telefonlarda tek çözüm olması vazgeçilmez yapacaktır. Tamamen bana aittir kendi çabalarımla buldum sadece insanlara faydası olması için kaynak göstererek alıntı yapabilirsiniz kendiniz bulmuş gibi tavırlara girmeyin oyarım gözünüzü

gelelim işlemlere
    1. telefonla tableti eşleştirin
    2. telefonunuzun bluetooth ayarlarından uzak sim modunu açın
    3. android marketten bluevpn uygulamasını indirin
    4. uygulamayı açın settings kısmından aşağıdaki ayarları yapın:
    *auto-resume, modem compability, bluetooth insecure socket, lcpcompability hepsine tik koyun
    *phone number *99# yazın
    *acces point internet yazın
    *authentication none seçin
    *primary dns ve secondary dns 0.0.0.0 olarak kalsın
    başka ayara dokunmayın
    5. şimdi uygulama menüsüne dönüp telefonununzu seçip bağlanmasını bekleyin
    6. internetin keyfini çıkarırken teşekkür et butonuna basmayı unutmayın

hocam adamın dibisin telefonumda bedava internet olmadığından giremedim tam olarak ama veri almayı başardım eyw.

bende olmuyor, benim telefon java. bluetooth açık eşleşme tamam, android tabletim 2.3 üstü, bluevpn kuruyorum ayarları yapıyorum, uzaktan sim açık bluetooth ayaklarında daaa olmuyoo ne yapcaz bu java telefonlar öldürüyor adamı ..

hocam valla ben veri almayı başarmıştım ancak internete girişi beceremedim. bi yerde yanlış yapıyorum ama nerde??

• beyler dün alet kendi kendini formatladı nası oldu anlamadım açmaya çalışıyodum birden kendi kendine açılmalar kapanmalar sonra bi baktım alet sıfır ayarında bütün uygulamalar felan kalkmış çinceler dahil.
    ayrıca sormak istediğim birşey daha var sizlerin şarjı kaç saat gidiyor ve usbden mi yoksa pirizden mi (yanında aldığınız şarj cihazı ile) şarj ediyosunuz cihazı?
    benim şarj 5 saat gidiyo gitmiyo anlamadım sorun ne bide şarj %15 lerde cihazı kapatınca bidaha açamıyorum sarj bitti uyarısı alıyorum???
  • quote:

quote:

quote:

Cihazda yüklü gelen 815 rom'a göre 930 nasıl? Ben 815'in çekim gücünden biraz dertliyim.
    Modemin yanında olursan tam çekiyor ama 4-5 metre uzağında 1-2 seviyelerine kadar düşüyor.
    Hatta araya bir duvar girerse tamamen sinyali kaybediyor. Oysa aynı yerde new ipad ve samsung W telefon tam çekiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aspayze

quote:

quote:

quote:

Cihazda yüklü gelen 815 rom'a göre 930 nasıl? Ben 815'in çekim gücünden biraz dertliyim.
    Modemin yanında olursan tam çekiyor ama 4-5 metre uzağında 1-2 seviyelerine kadar düşüyor.
    Hatta araya bir duvar girerse tamamen sinyali kaybediyor. Oysa aynı yerde new ipad ve samsung W telefon tam çekiyorlar.

907tm romu yüklü. Daha doğrusu o şekilde geldi, memnun olduğum için yenisini yüklemedim. Bende Huawei HG521 modem var 2dbi dahili antenli güçsüz bir modem bilirsiniz. 907 romuyla 5-6 metre mesafe ve 2 duvar olmasına rağmen 2 çizgi alıyorum. Yeni çıkan romlarda daha da düzeltmişler çekim gücünü.

• quote:

Orijinalden alıntı: aspayze

quote:

HOCAM ŞÖYLE ANLATAYIM, BENİM CİHAZLA YÜKLÜ GELEN ROM SÜPERDİ.

modem evin bi ucunda tablet öbür ucunda gayet güzel çekiyordu.
    0907 yükledim, aynı yerden çekmez oldu, yatağın ayak ucunda çekiyor, 30 santim oynatınca çekmiyordu.
    wifi çekimim düştüğü gibi full çektiği yerde bile internette gezinme hızım düştü
    cihaz işlemcisi de yavaşladı sanki, sayfa geçişi bile yavaşladı.

930 rom'la bi sıkıntı çekmedim henüz, o mesafeden denemedim ama genel anlamda internet performansı 907'ye göre daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haviye

quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Ben Flame'den acayip memnunum 4 gündür kullanıyom hiç bir sorunla karşılaşmadım şimdilik. Gören herkes hayran kalıyor Bu fiyata daha iyisi bence yoktur. Benim ROM 910 ile bitiyor. Ses falan filan yok. Antutudan stock rom ile 7802 aldım bence gayet iyi

Nerden aldın hocam bu kadar şikayetin arasında senin pozitif mesajını görmek iyi geldi :D

Burada okuduğum hiç bir problemle karşılaşmadım ben. Sanırsam benim ROM farklı hiç kimse de 910 ile biten ROM'u görmedim. Focalprice'dan aldım

• arkadaslar benim fire tabletde 930 versiyonu kurulu sarj %40 ın altına düştüğünde mesela oyun falan oynarken b ir anda kapanıyor acıyorum tekrar kapanıyor varmı böyle sorunla karsılasan film falan izlerken hemen kapanıyor cok siniri bozucu bir durum cözümü ne olabilir acaba
  • hocam bu türkçe rom u kuyrarken benim cihaz birck oldu şuan açılmıyo.buna ne yapmak lazım?dışardan yükleme yapılabiliyomu bilgisayardan çünkü cihaz şuan hiç açılmıyo.çöpe atmayalım şimdi cihazı bi hafta kullanmadan.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.