Şimdi Ara

AİLEM BANA KAFAYI YEDİRTECEK AKIL VERİN YARDIMCI OLUN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OLAY ONLA ALAKALI DEĞİL Kİ BAZEN NE DERSEN DE AT GÖZLÜĞÜYLE BAKMAYA DEVAM EDİYORLAR SENİN AİLEN BÖYLE DEĞİLSE ANLAMAKTA ZORLANABİLİRSİN AMA BÖYLE OLANLAR BANA HAK VERECEKTİR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NE MAL ADAMSIN YA SANA CEVAP BİLE YAZMAM FAZLA

• sinirli31 S kullanıcısına yanıt
    Puahahahahaha

• İSTATİSTİK EKONOMİ İNSAN İHTİYAÇLARI VE BUNLARA ÇÖZÜMLER HOŞUMA GİDİYOR ASLINDA İÇTEN İÇE EA CI BİLE SAYILIRIM AMA İŞTE AİLEMLE KONUŞMAYI VE İLETİŞİMİ PEK SEVMEDİĞİM İÇİN BENİ GENEL OLARAK BÖYLE SANIYORLAR

• BANA GÖRE HAYAT DÜZ VE PLANLANMIŞ OLMAMALI RİSK OLMALI VE BUNDAN BELİRLİ PLANLAR DAHİLİNDE ÇIKILABİLMELİ O YÜZDEN TIP İSTEMİYORUM VERDİĞİ EKONOMİK RAHATLIK VE KOLAY YAŞAMIN YANINDA TEKDÜZELİK İÇEREN MEMUR YAŞAMI GETİRDİĞİNDEN DOLAYI İSTEMİYOM VE DE EZBERDEN NEFRET EDERİM SON OLARAK DA TIP OKUYANLARIN ÇOĞUNUN KAFA YAPISINI SEVMİYORUM YÜZDE 60-70 i DÜZ ADAM

Caps locku kapamayı unutma bilkente gidersen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam aynı şeyleri aynı bölum için yaşıyoruz. Her gün yanıma gelip "biz karar verdik sen tıp oku" diyorlar. Endüstri Mühendisliği istiyorum deyince " çok bilmiş, Ukala" diyorlar. Çok direnince de "benim şu akrabamın şusu endüstri mühendisiymiş de işsizmiş" diyorlar. Ne zaman tıpa ya da bilgisayar mühendisliğine diretseler endüstri mühendisliğine o kadar yaklaşıyorum. Ben şahsen yapmak istediğim mesleği yapacağım ve başkalarının hayatım hakkında karar vermelerini engelliyeceğim.

• Thestalk T kullanıcısına yanıt
    EVET YA BEN DE ÖYLE DÜŞÜNĞYORUM İNADIM İNAT AÇ KALCAKSAM DA MUTLU ŞEKİLDE AÇ KALIRIM DİYORUM

• Thestalk T kullanıcısına yanıt
    hocam benim de böyle :) tüm yıl tıp istedim, bilim insanı olurum falan diye ama üstümde baskı yaratmasın diye aileme söylemedim bile. koronadan sonra iyice kendimi sorguladım ve tıpı istememin bile baskıyla kendime istetme olduğunu anladım. şimdi endüstri istiyorum, kendi iradem, araştırmalarım ve yeteneklerimi göz önüne alarak. hatta ters bir şey dediklerinde daha çok istiyorum çünkü hayat sadece tıptan ibaret değil ve bunu kanıtlamak istiyorum. sırf şu dönem gelmesin diye sınavın açıklanmasını bile istemedim ama geldi lanet dönem :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinirli31

BANA GÖRE HAYAT DÜZ VE PLANLANMIŞ OLMAMALI RİSK OLMALI VE BUNDAN BELİRLİ PLANLAR DAHİLİNDE ÇIKILABİLMELİ O YÜZDEN TIP İSTEMİYORUM VERDİĞİ EKONOMİK RAHATLIK VE KOLAY YAŞAMIN YANINDA TEKDÜZELİK İÇEREN MEMUR YAŞAMI GETİRDİĞİNDEN DOLAYI İSTEMİYOM VE DE EZBERDEN NEFRET EDERİM SON OLARAK DA TIP OKUYANLARIN ÇOĞUNUN KAFA YAPISINI SEVMİYORUM YÜZDE 60-70 i DÜZ ADAM
    hocam aynen öyle ya. tıpa gidince biliyorum tek derdim sınıf geçmek falan olacak. hayat bundan çok daha fazlası keşfedilmesi gereken çok şey var. potansiyelimi göstermem için garantili ortamlardan çıkmam gerek, sürekli deneyip yanılmam gerek. yoksa tcden bile çıkamam ben :(
    AHAHAHHA Hocam siz işi bilmiyorsunuz size az buçuk hak veriyorum aileye laf anlatma konusunda. Ama ben olsaydım aileme Tıp gelmiyor diye işletip tercih sonuçları açıklanana kadar kafamı rahat tutardım ondan sonra da 1-2 gün böyle yaparlar sonra kabullenirlerdi. Ha sonuç ekranını da öğeyi denetleden halleder sıralamamı düşük gösterirdim.

• işinize bakın demeyi bilmelisin artık evlenecek yaşa geldiniz ya.

• 3k oluyorsun ve gidecek ee mühendisliği yok... üzücü cidden. Umarım hayırlısı olur senin için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Purgatory01 -- 29 Temmuz 2020; 16:26:23 >
  • İçinde yoksa sadece aileni memnun etmek için Tıp okuma. Onlar kendilerince seni doğru yönlendirmeye çalışıyorlar ama genelde aileler doğru yönlendiremez. Çünkü iş gündemini adaylar ve mezunlar kadar iyi takip edemezler.

Aman puanı yanmasın derdindeler. 4k sın 30 k insanlarla okuyacaksın sözü bile bunun ispatıdır. 30k yapmış bir aday da gayet potansiyeli yüksek biridir. Neye ilgin ve yeteneğin varsa ona doğru yönel, aileni kırma ama kendi karakterini de ortaya koy.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 29 Temmuz 2020; 16:35:3 >
  • ya oğlum götür anneni babanı odtüye bilkente bi gezdir. oradaki insanlarla görüştür. bilkent odtü ie'den kim aç kalmış a*k
  • Hocam ilginiz yoksa tıp yazmayın. İsteyerek gidenler bile illalah edebiliyor. İyi mühendis de kötü doktordan çok kazanır ayrıca

• emrebaba184 E kullanıcısına yanıt
    Eger odtu gelseydi o zaman savas cikardi evde

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.