Şimdi Ara

AİLE İLE TIP VS İSTANBUL'DA TIP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle mf3 sıralamam 1648. Cerrahpaşa gelme ihtimali var. Onun dışında çapa ve Marmara gelir diye düşünüyorum. Aynı zamanda Tekirdağ'da oturuyorum buradaki üniversite eve 15-20 dk yürüme mesafesinde, ailemin yanında kalıp buradaki 12.800 ile alan üniversiteye girsem mi diye de düşünüyorum(abim de burada tıp okuyor). Anlayacağınız üzere kafam çok karışık. Ayrıca daha önce hiç yurt tecrübem de yok, İstanbul'da yurtlar hakkında hiç bilgim de yok. Kısacası yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

• üniversite şehir dışında okunur. (eğer maddi konuda sıkıntılar yoksa)
  • İstanbul daha iyi olur hem çok uzak değil hafta sonu gidip gelebilirsin
  • Hocam orta halli bi aileyiz fakat seneye kardeşim de üniversite sınavına girecek yani aynı anda aile de üç kişi okuyacağı için ne olur pek kestiremiyorum, ailem şuanlık maddi durumdan önce benim rahatım açısından buradaki üniversiteyi tavsiye ediyorlar. Mezun olduktan sonra herkes aynı şekilde atanıyor vs. gibi yorumlarda bulunuyorlar.
  • Konuya girerken aile yanında demeye gelmiştim.Ancak senın sıralamanda bulunan üniversiteler Türkiye'de marka.Arkadasın da dedigi gibi maddi sıkıntı olmazsa kesınlıkle yaz git İstanbul.Uzak bile değil sana burnunuzun dibi
  • Hocam peki İstanbul'daki(Cerrahpaşa, çapa, marmara) üniversiteler hakkında bilginiz var mı? Cerrahpaşa ve Çapa'nın binasının eski olması ve kalabalık olması beni sogutuyor biraz. Onun dışında Marmara akrabalarıma da yakın fakat İngilizce olduğu için ona da biraz soğuğum.
  • Hocam haklısınız aslında. Peki siz hangi üniversiteyi tavsiye edersiniz?
  • İngilizce istemiyorsanız Marmarayı eleyin zaten hocam diğerleri hakkında 1. kaynaktan bir bilgim yok küçük kardeşlerden duyulan kulaktan dolma bilgilerle bir yorum yapmam doğru olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotalan -- 13 Temmuz 2017; 2:25:22 >
  • Tamamdır hocam çok teşekkürler.
  • Ben de aile demeye geldim ancak birisi şehir diğeri bölge hatta ülke üniversitesi, klinik ve hoca açısından çok fark var.

Ama gene de size bağlı, her gün ders çalışacaksınız, tıp fakültesinde önce kafanız rahat olmalı yoksa dersleriniz etkileniyor.

Yurtta veya evde yapabilir misiniz?

Aile özlemi çok çeker misiniz?

Yemek seçer misiniz? Zamanında yemek nedeniyle yatay geçiş yapan arkadaşım vardı.

Ancak istanbul gene de yakın ve kariyeriniz açısından istanbul mantıklı.
  • Ben olsam cerrahpaşaya giderdim tutmazsa marmaraya giderdim kesinlikle!!!
  • ablası cerrahpaşada 5. sınıf olan biri olarak

kesinlikle cerrahpaşa
  • Hocam iyi bir yurtta belki bi nebze daha rahat olurum diye düşünüyorum fakat ilk seneden evde yapabileceğimi pek sanmıyorum.

Ailemden şuana kadar hiç ayrılmadım o yüzden başlarda biraz sıkıntı çekeceğimi düşünüyorum fakat akrabalarımız dolayısıyla zaten ayda en az 1-2 kere İstanbul'a gidiyoruz. O yüzden en az iki haftada bir görüşme ihtimalimiz var kısaca. Bende ayda 1 kere eve gelsem neredeyse her haftasonu görüşebiliriz diye düşünüyorum.

Yemek konusunda biraz seçiciyim, özellikle yiyemediğim 1-2 yemek var. Fakat yemekhanelerin ağır kokusu olursa zorlanacağımı düşünüyorum çünkü bu konuda biraz hassasım.

Hocam peki İstanbul'da hangi üniversiteleri tavsiye edersiniz? Tavsiye edebileceğiniz yurt var mı? Bir kaç gün sonra İstanbul'a gidip yurt ve üniversite araştırması yapmayı düşünüyorum da.
  • İstanbul'a okumaya gelinmez arkadaşım, cebin dolu değilse eziyettir burası
  • Hocam Çapa'yı neden elediniz? Sormak istediğim bir konu daha İngilizce tıp okumak dersleri anlamayı zorlaştırır mı?
  • Hocam ablanız memnun anladığım kadarıyla. Binanın eskiliği ve kalabalığı hakkında ne düşünüyor? Avantajları ve dezavantajları nedir diğer üniversitelere göre?
  • İstanbul hakkında bilgim zayıf ancak facebooktan öğrenci gruplarına sorabilirsin ama bastan söyleyeyim cogu gelme diyebilir :D

Okul konusunda öyle çok tercih listesi yok ama yurt konusunu iyi araştır, yurt tıp öğrencisi için en kritik şey.

Ailen o kadar sık gelebilirse kaçırılmayacak bir fırsat yakalamışsın ilk seneyi sorunsuz atlatırsan gerisi rahat gelir rahat ol.

Yemekhane konusu seçtiğin yurtlara bağlı, yurt işini ince eleyip sık dokuyun o çok onemli.
  • Hocam ortalama ne kadar tutar bir aylık masrafım. Çok gezen biri değilim açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonSalieri

Hocam Çapa'yı neden elediniz? Sormak istediğim bir konu daha İngilizce tıp okumak dersleri anlamayı zorlaştırır mı?

Hocam,çapa iyi köklü hocaları falan iyi ama çok kalabalık ve imkanları kısıtlı diye duydum,ingilizce okumakta en başta biraz zorlanırsın ama sonra alışırsın gibi geliyor bana ve dünyadaki sağlık ile ilgili makale vb şeyleri rahat okuyabilirsin ayrıca yurtdışı için de avantaj olur,yani bence ingilizce olması +,bu arada yanlış anlaşılmasın tıp okumuyorum şahsi görüşüm böyle!!!
  • Hocam çok teşekkür ederim öncelikle yardımınız için. Birinci planda üniversiteyi tutuyordum ama yurtlar hakkında da çok haklısınız iyi bir araştırma yapmam gerekiyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.