Çavuş
12 Temmuz 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Silinsin
4 yıldır elektro gitar çalıyorum, belli bir seviyeye geldim, cover videoları çekip YouTubeda ve instagramda yayınlamak istiyorum ama telefonla çektiğim videolarda gitarın sesi benim duyduğumdan farklı çıkıyor. YouTube’da cover yapanlar nasıl sesleri bu kadar temiz alıyor? Ses kartı ve mikrofon harici en kolay yoldan nasıl kaliteli ses alırım?
Beyler vox pathfinder 10 amfim var. Satıp ikinci el fender mustang mini almayı düşünüyorum. Sizce mantıklı bir hareket mi?
Beyler Marmara yazdım cok büyük bir ihtimalle gireceğim inşallah başka yazan varsa gelin tanışalım.
Cerrahpaşa'nın TUS'ta başarılı olmasının sebebi okul mudur yoksa bu öğrenciler zaten Türkiye'nin en iyisi olduğu icin midir?
Bu sıralamadaki adamları başka bir üniversiteye koysak orda da başarılı olurlar mi?
Yoksa başarının temel kaynağı Cerrahpaşa'nın eğitim kalitesi mi?
Arkadaşlar malumunuz tercihlerin bitmesine neredeyse 3 gün kaldı ve hala ciddi kararsızlık içindeyim. Sıralamam 1.6k. Kararsız kalmamın nedenini her üniversite için yazıyorum.

CERRAHPAŞA
Teorik eğitim kalitesi hakkında tek şüphem laboratuvar malzemeleri ve cihazlar. Bu işlerle uğraşan bir yakınım çok eski cihazları olduğunu söyledi.
Bu sene prefabriklerde ders işlenecekmiş.
Klinik eğitimi hakkında bazı şüphelerim var. Binaların eskiliği vs.
Mezun olduktan sonra diğer mezunlara göre bir kaç adim önde olmak istiyorum. Cerrahpasa bunu sağlar mi?
Burdan mezun olup uzmanlığı henüz kazanamamış bir tanıdığım var Cerrahpaşa'yı önermiyor.
Burda okursam bir kaç sene yurtta kalacağım.
Son sene tusa fırsat vermeleri iyi bir şey mi tam emin değilim(Pratik eğitimi tam almadan serbest bırakmaları gibi)
Binaların içinde fare dolaştığı fotoğraflar gördüm.
Eğitim verilen binalarda kedilerin dolaştığını duydum.
Sıralamamdan dolayı biraz sınırdayım ayrıca.

MARMARA
İngilizce eğitim olmasının iyi olduğunu dusunuyorum eğer burayı yazarsam 1-1,5 ay çalışıp hazırlığı atlamaya çalışacağım.
Eğitim kalitesi hakkında pek bilgim yok fakat okuyanlardan elde ettiğim bilgiler iyi olduğu yönünde(bilimsel araştırmaya teşvik etmeleri vs.)
Burda okursam dedemlerde kalacağım bu da yurtlardan daha iyi bir durumum olacak demek.
Tusa çalısmaya pek imkan vermediklerini duydum. Okuyanlar çok iyi doktor olursun atanınca asla sudan çıkmış balığa donmezsin ama bir sene tus kaybın olur dediler.
Binası ve hastanesinin fiziki koşulları çok iyi yeni oldukları icin.
Son sene normal bir doktor gibi hastalarla tek basına öğrencinin ilgilendiğini duydum bu da pratik anlamda fazlasıyla gelişmeyi sagliyor.

ÇAPA
Eğitim konusunda düşüncelerim Cerrahpaşa'yla aynı. Aynı şekilde yakınım cihazlarının cerrahpasa gibi eski olduğunu söyledi.
Burayı yazarsam yurtta kalacağım.
İngilizcesi yeni açıldığı icin ilk her zaman tehlikelidir diye pek yanaşmıyorum.
Burda okuyan bir tanıdığımda burayı hiç önermiyor.
Tanitim günlerinde M8 muhabbeti olduğunu öğrendim. Dünyanın en seçkin 8 tip fakültesinden biriymiş galiba.

Tüm bu bilgiler neticesinde ne önerirsiniz?(özellikle okuyanlar)
Hicbirini kotuleme niyetim yok sadece edindiğim bilgileri yazdım. Doğruluğu hakkında kesin bilgi degil hiçbiri. Onun icin lütfen yargılamadan cevaplayalım şimdiden çok teşekkürler
Öncelikle mf3 sıralamam 1648. Cerrahpaşa gelme ihtimali var. Onun dışında çapa ve Marmara gelir diye düşünüyorum. Aynı zamanda Tekirdağ'da oturuyorum buradaki üniversite eve 15-20 dk yürüme mesafesinde, ailemin yanında kalıp buradaki 12.800 ile alan üniversiteye girsem mi diye de düşünüyorum(abim de burada tıp okuyor). Anlayacağınız üzere kafam çok karışık. Ayrıca daha önce hiç yurt tecrübem de yok, İstanbul'da yurtlar hakkında hiç bilgim de yok. Kısacası yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 12 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 168
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 2.406 (Bu ay: 48)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 31 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.