Şimdi Ara

Aidatsız (Ücretsiz) Tüm Kredi Kartları [2021] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.004
Cevap
91
Favori
113.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler. Şu an neo hesabım hâlâ üniversiteli gibi görünüyor ama ben çalışıyorum bile artık mezun olalı çok oldu. O yüzden şimdi başvurmayacağım, neo karttan olmayalım güzel kampanyalar oluyor üniversitelilere. :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başvuru yerini bulamadım. Nasıl basvururum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapı kredi bankasının aidatli karti olup aidattan muaf olan var mi?(maas anlasmasi haricinde)Olan varsa kart teklifi bankadan mi geldi acaba.cevremde benden aidat alınmıyor diyen çok kisi var onun icin sordum

• korkmaz10 kullanıcısına yanıt
    Benden alınmıyor hocam maaş anlaşmamda yok. Öncesinde eko kart kullanıyordum birgün aradılar gold kart verelim dediler istemiyorum uğraşamam aidat vs dedim. Eko kartınızı kapatmadığınız sürece sizden aidat alınmayacak dedi tamam olur dedim. Eko kart malum taksit konusunda biraz sıkıntı yaratıyor.
  • Teşekkürler ben de onu öğrenmek için sormuştum.Dediginiz gibi eko kart taksitte biraz sıkıntılı.Bana teklif etseler ben de kabul edebilirim gold karti fakat teklif yok.Aidatla da uğraşamam.Bir süre daha eko karta devam artık

• Banka teklif yapıp da kartı alınca, aidatı hiç yansıtmıyorlar sanırım.

• YKB ile yüzyıllardır süren kredi kartı ilişkim sanırım son 3 iş gününe girdi:

Bu akşam e-posta ekstreme baktığımda 18 Ağustosta 125 TL üyelik ücreti yazdıklarını görünce MH aradım ve hanım kızımız laf kalabalığı yaptı:
    "Efenim 90 gün içerisinde itiraz edebilirsiniz"

Bu nasıl iş deyince de "Müracaatınızı not aldım, ekiplerimiz sizi 3 iş günü içinde arayacak" saçmalığına çevirdi.

Dedim ki "Niye 3 iş günü?"
    Dedi ki "Prosedür böyle"
    Dedim ki "Önceden tek aramayla iptal ettirebiliyorduk"
    Dedi ki "Yok efenim, hep böyleydi"

Hanım kzımız bana resmen "Yalancı" didi

Evet, Çarşamba-Perşembe-Cuma üç iş günü, bekliyoruz bakalım neticeyi.

• Bana kart teklifi yapilsa kabul ederim ama pek sanmıyorum teklif yapacaklarını.Limitim de dusuk eko kartın (3100₺).Benim de nuvodan gelen eft/havale muafiyetim var.Bir de kart muafiyetim olsa tam olacaktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korkmaz10 -- 20 Ağustos 2019; 23:2:21 >
  • Bankalara kart konularında pek güvenmemek lazım.Bende VakıfBank kamusen kartta var ama memnun degilim.Nerde taksit yapacağı nerde yapmayacağı belli değil.Mesela gitti gidiyor da world olan taksidi yapmıyor anlaşması yokmuş.Kazandırdigi puan da az.Kısıtsız ve aidatsız olmasına rağmen büyük ihtimalle kapattıracağım.

• Cardfinans,Enpara,Cepteteb,World Eko,Vakifbank world Kamusenkart,Axess Free ve Paraf kredi kartlarını kullanıyorum.Bazı bankaların aidatsız kartları birçok bankanın aidatlı kartlarından daha kulanışlı.

• Bu forumda eskiden otomatik kaydet seçeneği vardı, şimdi yok: Varsa da ben bulamadım, yazdığım anlamlı uzun cevap güme gitti.

YKB artık benim nezdimde tamamen bitti: % 75 indirim yaparız ama mutlaka alırız pozisyonundalar.

Tamam, bu kalan 30 küsuru veririm ama kartım 6 ay boyunca açık kalmakla beraber 6 ay boyunca kullanmam ve sonra alamazsınız aidat falan.

Zamanında maaşımı aldığım ve havale/EFT ücretsiz olan Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankasına tayin olan üst düzey tipler, Garanti Bankasının üzerinde bulunan ORA AVM'ye ait 300 milyon Euro batık krediyi TCZB üzerine aldılar ve hemen ertesi ay bankadan maaş alan herkesin Havale/EFT işlemlerine masraf koydular.

Hemen kaçtım TCZB'den, ilgili MH temsilcimin ısrarlarına üzülmekle beraber.

Olay bundan ibarettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 23 Ağustos 2019; 4:54:29 >
  • Kamu bankalarından ben uzak durmaya çalışıyorum.Hiç ummadığınız bir zorluk çıkarabiliyorlar.En kısa zamanda vakfbank kredi kartımı ve maaş anlaşması bitimi de paraf kartımı kapattıracağım.

• Suan için aidatsız kartlarda en iyi alternatifler world eko ve axess free.tabi ilerleyen zamanlarda başka kısıtlamalara gitmezlerse.

• Axess free de mesela 2,99₺ fark ödeyerek artı taksit yapılabiliyor.Eko da bu yok.Eko kartı ilk aldığım zamanlarda artı taksitleri de yapıyordu mesela eko ile mağazadan aldığım ev tekstili ürününe 2+10 joker vadaa taksit ile 12 taksit yapmıştı.Sonradan + taksitleri kaldırdılar.Daha fazla kısıtlamaya gitmezlerse kullanışlı kart.

• Bence şunu sorun yaptılar bu defa YKB MH:

Tüm alışverişlerimi YKB KK ile yaptığım işyeri rica etti:
    "Abi, her alışverişinde komisyon ödüyoruz, gel senin KK son ödeme tarihine kadar yaptığın harcamaları karşılıklı not alalım, KK son ödeme tarihinde toplam meblağı bize gönder.

"Tamam" deyince KK harcamaları azaldı. Bunun üzerine ilk defa bu KK ücretini çıkarttılar.

Kendilerine "Bakın benim zaten masraf almayan bir KK olmasına rağmen çok uzun yıllardır hem alışkanlıktan hem de masraf almamanızdan dolayı kullanıyordum " demem etki etmedi.

Güzel, "6 ay açık kalsa da kullanılmayan KK'dan bankalar masraf alamaz"

Ha, bir de kendi KK dolayısıyla evimde sakin sakin otururken telefonuma 3D Secure mesajı gelip kendileri "Bizde bir şey gözükmüyor" demeleri üzerinden 3 dakika geçmeden "Satın aldığınız 2.300 TL alışverişi 3 taksit yapmak ister misiniz?" mesajı üzerine YKB MH başladı: "Sorununuzun çözülmesi 6 aya kadar uzayabilir"

Bakınız, bu cevap ezberletilmiş ve orada asgari ücretle çalıştırılan kızcağızların empati yeteneği sıfır.
    Peki, aynı şey senin başına gelse ve sana aynı şeyi deseler ne derdin kızım?
    Eğitilmemiş, std.cevaplar ezberletilmiş elemanlarla bu kadar.

Sonuç?

Ben o parayı 3. gün sonunda hesabıma geri aldım ama YKB sayesinde değil sanal pos firmasına yaptığım açıklamanın kabul görmesi dolayısıyla.
    Evet, bilgim dışında kartımla alınan TV, Sanal Pos firmasının ikazı üzerine satan firma tarafından son anda Kargo'dan geri çekildi.

Ha, YKB mecbur olduğu için tam 3 ay sonra tarafıma cevap gönderdi: "Söz konusu meblağın hesabınıza iade olduğu anlaşıldığından vs."
    La yürü. Siz önce tarafınıza ait KK numaralarının nasıl olur da arkadaki Güvenlik Numarası ile ele geçirildiğinin hesabını veriniz.

Goodbye YKB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 24 Ağustos 2019; 23:46:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-218469438

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ben de sondan başlayayım hocam:

"Bankalar babamızın oğlu değil. Hangisi sizin için avantajlı ise onu kullanmak yarar var. YKB'ninde eksiklikleri var, örneğin ben 5-6 otomatik ödeme talimatı verdiğim halde ücretsiz EFT sunmuyor benim içinde en büyük sıkıntı maalesef bu."

Diyor ve halen bu banka ile çalışıyorsanız, başka konularda avantaj elde etmeniz düşünülecektir.
    Yoksa niye masraf ödeyesiniz ki?

• Hocam, aklıma süper bir fikir geldi ama işe yarar mı bilmem.
    Eğer 10k+ alınabiliyorsa albaraka gold mastercard önermişsiniz ama bankadan normal bir kredi kartı alıp hiç harcama yapmadan gold mastercard bankanın aidatsız kredi kartı olduğu için zorunlu olarak geçiş yaptırılabilir. İşe yarama ihtimali var ama yine de emin değilim denemek en güzeli.
  • Parafin ben de limitini 500e düşürdüm ve maaş anlaşması bitimi kapatticagim.

• Bak bu kötü oldu, yoksa geçilebilirdi.
    Ama zaten world eko ve tercih kart da yeterli geliyor aslında
    Eğer albaraka alınamıyorsa 1 world eko 2 enpara kredi kartı şeklinde yapmak en mantıklısı bence.
    Edit: Kartın adını merak ettim BDDK'den baktım iki site var biri süslenmiş diğeri sade linkleri atıyorum.
    Link 1
    Link 2
    Bir de kart bilgilerinin bildirilmesinin zorunlu olduğuna dair bir bildiri var o da şurada.
    Buradan Albarakanın kartlarına bakınca bireysel müşterilere sadece bir tane ücretsiz kart olduğu gözüküyor o da mastercard paypass gold yazıyor dolayısıyla tek kart o.
    Şimdi işe yarar galiba tabi ben kredi kartı kullanmıyorum insanlara bir faydam olsun diye söyledim denemekten zarar gelmez sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0AF304ECB -- 26 Ağustos 2019; 12:31:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dediğim gibi hocam ben kullanmıyorum zaten ama faydam olsun diye yazayım dedim.
    Demek ki bu kart klasik kartın eski tasarımı falan olabilir hesap kurdu doğruysa.
    Sale plus kartlar şu anda sağlam kart bünyesinde sunuluyor önceden alınan kartların son kullanma tarihi bitince sale plus kartlar sağlam kart olarak yenileniyor yani sale plus kartlar hala aktif olarak kullanılabiliyor ama yeni kart olarak verilmiyor.
    Zaten size platinum bile teklif etmişler ama az harcama yapan kişiler için uygun bir kart gibi böylece tüm para burada tutulabilir sonuçta eft gibi işlemler de ücretsiz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.