Şimdi Ara

'AHŞAP'TAN (MDF) DOWNLOAD PC YAPIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
7.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar youmlar için sağolun. Henüz bir boyama v.s. düşünmedim. Çünkü daha güzel bir tane yapmayı düşünüyorum. Bu ilk çlışmamız olduğundan biraz amatörce. İnce işçiliği daha iyi yapmak istiyorum. Ondan sonrada annemin ellerine teslim edip ahşap boyama . Bir sürü teknikle çok güzel şeyler çıkıyor ortaya ahşap boyama olayında...
  • Sade Bir Çalışma Ve Gayet Güzel Tebrikler
  • çok iyi sayılmaz ama dl yapmak için yeterli bence

ek olarak çok düşük bi devirli içeriye dışarıdan soğuk hava alacak birde fan eklersen çok çok daha iyi olurdu. Bu şekilde sadece tek egzoz fan yetmeyebilir. Hava akışı yaratılsaydı daha sağlıklı olurdu.
  • şuan pek güzel gözükmüyo, bide ısınıp tutuşmasın o
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: westblood

şuan pek güzel gözükmüyo, bide ısınıp tutuşmasın o
  • Ellerine saglık harika olmuş.
    Kusura bakmayın biraz özel bir sorum olacak.
    Gece gündüz dowloand edecek ne buluyorsunuz.
  • hoca faturaya yansıması iyiyse bende yapacam walla bi tane bundan süper olmuş eline sağlık
  • Baba valla orjinal olmuş bu kasayı ne için kullanıyon. Sadece download mı yoksa uzaktan erişim dedin ne için onu merak ettim böle sistemleri bu gibi olaylarda kullanmak mantıklı
  • Hiçte fena değil.

Bende şu işe gireyim diyorum. Evde dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ve istar hd-box var. Bunların veri aldığı bir sistem yapmam lazım. Server olmayacak. Masaüstü bilgisayarı download işinden çıkarmam lazım.

Bir öneri : en azından 2 adet sabitdisk kullanıp, sistemi daha esnek hale getirebilirsin. Ben deniyeceğim.
  • süper yha xD
  • Küçük ama çok elektrik harcar bence ,bunun taşınabilir Netbook almak daha mantıklı XD
  • güzel olmuş
  • Topraklama mevcutmu kasada ? Yoksa allaha emanetmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla konum hortlamış bende duygulandım :) Hey gidi günler...

Şimdilerde bir android tablet kullanıyorum download için. Bu kasayı devre dışı bırakalı bi 2 sene oldu.

Topraklama var.

Isınma konusunda da bir sorun yok. Hava akışı ben zaten sağladım aslında. Power tuşu kısmına bir ızgara ilave ettim sonra ama gerek bile yoktu. Cİhaz 1-2 ay hiç kapanmadan çalıştığında ısınmıyor ve elektrik faturasına yansımasını hissetmiyordum. Zira masaüstünden az yakıyordu. Tabi şimdi bir laptoptan daha çok yakardı. Bende ARM işlemci yapısına geçtim download işlemlerinde. Tabletlerin enerji tüketimleri çok düşük...
  • Helal olsun, elektrik faturasi nasil acaba ?

• Ne hort olmuş be ama konuyu gördüğüm iyi oldu. Ben de ahşaptan ama daha değişik bir şey yapmayı düşünüyordum.
  • Menow kullanıcısına yanıt
    hocam kullandığın programlar neydi ? nasıl veri aktarımı yapıyorsun. bende micro atx anakart var. onboard 128-256 mb ekran kartı var. böyle birşey yapasım var

tabletten download nasıl yapıyorsun hocam windows tablet mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ...DeAtH...

hocam kullandığın programlar neydi ? nasıl veri aktarımı yapıyorsun. bende micro atx anakart var. onboard 128-256 mb ekran kartı var. böyle birşey yapasım var

tabletten download nasıl yapıyorsun hocam windows tablet mi ?

hocam ben kendi sistemimi anlatayım. normal eski bi kasam var e2140 işlemci falan var pek eski değil de bunu download makinesi olarak kullanıyorum. şimdi öncelikle 80 gb hdd sistem kurulu. 1tb dahili disk ise torrentin indirildiği yer. alan geniş bol bol indirip düzenliyorum dizi ve filmlerimi. sonra diğer bilgisayara aktarmak için netten 2 adet gigabit ethernet kartı aldım birde cat6 kablo aldım direk birbirine bağladım bilgisayarları. 2 bilgisayar arası max 60mb dosya aktarım hızı var.niye çünkü hdd hızları ancak bu kadar destekliyor. download makinesinde windows xp kullanıyorum uzaktan yerel veya teamviewer ile uzaktan bağlanabiliyorum. daha sonraları linux düşünüyorum. hatta download makinesini benimki kaldırdıgı için hem download hem film izleme aracı olarak kullanıyorum böylece enerjidende tasarruf oluyor 2 bilgisayar çalışacagına. benim sistemim böyle karısık gelmiş olabilir aslında basit daha detaylı anlatmamı isterseniz resimlerle desteklerim arkadaşta cok güzel kasa yapmış tebrik ediyorum.

• TurkishCoder kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

benim şuan kullandığım işlemci e2140 aanakrt asus p5qc p45 chipsetli oc yaptım işlemci şuan 3,0 ghz kullanıyorum.

diğer bilgisarda p4 630 var 3,0 ghz 2mb 800mhz 80gb hdd onboard 128mb ekran kartı onboard ses 300w power

gigabit lan kartı almak zorunlu mu ? iki bilgiysarı tek kablo ile nasıl bağlıyorsunuz ? anladığım kadarı ile kablonun bi ucu sizin pc de diğer ucu download pc de ama birbrini nasıl görüyor

bence cat6 kablo çok fark ettirmez cat5 ile denediniz mi ? evde 300 metre cat 5 kablo var lazım olur diye bi kutu almıştım

• Hayırlı olsun :D

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.