Şimdi Ara

ahşap kaplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

endimce bi projemvar ve mdf/ahşap pleksi kulanıcam.ahşabı dııişnı hangi malzemeler ile kaplayaiblirim genel bri bilgi ve nereden temin edebileceğimi söyler misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

Merhaba arkadaşlar

endimce bi projemvar ve mdf/ahşap pleksi kulanıcam.ahşabı dııişnı hangi malzemeler ile kaplayaiblirim genel bri bilgi ve nereden temin edebileceğimi söyler misiniz?

Lamine kaplama yapman lazım dostum. Yaşadığın yerdeki sanayi sitesine gidip mobilyacılara sor. "Abi bu mobilyaların üzerine kapladıkları lamine kaplamalardan levha olarak istiyorum" falan de yol gösterirler. En güzeli... Sanayi candır gidemedik kaç zamandır
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

quote:

Merhaba arkadaşlar

Lamine kaplama yapman lazım dostum. Yaşadığın yerdeki sanayi sitesine gidip mobilyacılara sor. "Abi bu mobilyaların üzerine kapladıkları lamine kaplamalardan levha olarak istiyorum" falan de yol gösterirler. En güzeli... Sanayi candır gidemedik kaç zamandır

şu ütüyle yaptıları kaplamayı mı diyorsun_?

• Aynen ütüyle yapılan kaplamalar fakat çok ince ve hassas bir iştir tabi oval ve bükeyli yüzeyler varsa.. Şimdiden kolay gelsin.
  • Bir mobilyacı olarak fikrim hiç bulaşma derim zor ve istediğin sonuclari alamazsın, cizim varsa kafanda bir resim koy ona göre malzeme olarak yönlendirelim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mdf sana göre değil.Zaten kalın bir malzeme
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAG Heuer

Bir mobilyacı olarak fikrim hiç bulaşma derim zor ve istediğin sonuclari alamazsın, cizim varsa kafanda bir resim koy ona göre malzeme olarak yönlendirelim..

bir kaç gün öcnesine kadar proje kafamda idi hatta pcde birt kaç çizim ve mukavva ile nasıl görünür eder deniyotdum ama arkadaşım çk akıl dolu bi laf etti. "senin aksan zaten herşeye yetiyo" sanki ben bunu bilmiyorum.öte yandan babamın herşeye ne gerek var demesi var.sonrada boşboş oturuyon derler.kısacası içine etiler işin.

@zwanzig kalın bişey aramıyorum 0,5 cm olsa yeter zaten taban ve yan kapakların yarısı mdf felan olsa yeterli sağlamlığı verir diye düşündüm
  • quote:

Bir mobilyacı olarak fikrim hiç bulaşma derim zor ve istediğin sonuclari alamazsın, cizim varsa kafanda bir resim koy ona göre malzeme olarak yönlendirelim..

mini itx almayı planlıyordum ama ide ona 160 tl verip elimdeki anakartıda satamazsam ortada kalırım diye düşündüm.elidmeki atx anaakrtı kullanıcam.şöyle bi taslak yaptım;en altta 9 adet hdd yuvası yapıcam 3 er tane üst üste gelecek şekilde.aynı zmanda güç kaynağıda burada olacak.üst katta 15 cm akdar yükseklik yapıp anakartı yerleştirmeyi planlıyorum. @amfibi ustanın yaptığı kasa gibi.tek beceremediğim ön kapağı nasıl güzel bişey yaparım.bodoslama kapatıp gitmek çok ilkel geliyor.önerebileceğiniz bieşyler var mı?bauhaus felan var burda gidebilirim.kartondan yapmıcam yanlış anlaşılmasın.elimdeki pleksileir daha öcne kullandığım için pek tmeiz değiller.boyayıp kullanmayı düşünüyorum.

ahşap kaplama
     ahşap kaplama
     ahşap kaplama
     ahşap kaplama

• Hocam öncelikle tebrik ederim.Tüm söylenenlere rağmen devam ediyorsunuz.

Birde uydurabilirim derseniz birde laminant parke var Parkeyi işlemek pek akıl işi değil ama dış kaplaması da kendi de hem çok sert hemde dayanıklıdır.Aslında bundan daha mantıklısı 0.8 cm lik mdf kullanmak.Tabi bulabilirseniz.Zaten bu mdf ve sunta gibi malzemeler plaka şeklinde satılıyor. 2.10 x 2.80 gibi fiyatıda yaklaşık 120 tl.Marangoz 2 plakadan bir mutfak dolabı çıkarıyor orası ayrı konu

Hadi kolay gelsin.İnşallah devam edersin

• quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Hocam öncelikle tebrik ederim.Tüm söylenenlere rağmen devam ediyorsunuz.

Birde uydurabilirim derseniz birde laminant parke var Parkeyi işlemek pek akıl işi değil ama dış kaplaması da kendi de hem çok sert hemde dayanıklıdır.Aslında bundan daha mantıklısı 0.8 cm lik mdf kullanmak.Tabi bulabilirseniz.Zaten bu mdf ve sunta gibi malzemeler plaka şeklinde satılıyor. 2.10 x 2.80 gibi fiyatıda yaklaşık 120 tl.Marangoz 2 plakadan bir mutfak dolabı çıkarıyor orası ayrı konu

Hadi kolay gelsin.İnşallah devam edersin

saolun saolunbaumaxda bakınmıştım ama sormadım var mı yok mu diye.1 cmlik sunta fazlası ile yeterli gelir sanırm.bide ahşap çobuklar gördüm onlardanda bişeyler yamayı düşünüyorum.sadece önü nasıl oalcak onu çözmem gerekli.geiris kaba taslak var

• quote:

saolun saolunbaumaxda bakınmıştım ama sormadım var mı yok mu diye.1 cmlik sunta fazlası ile yeterli gelir sanırm.bide ahşap çobuklar gördüm onlardanda bişeyler yamayı düşünüyorum.sadece önü nasıl oalcak onu çözmem gerekli.geiris kaba taslak var

Evet hocam ön kısım önemli.Biraz düşünürseniz kendinize özgü bir çalışma çıkacaktır ortaya
  • Şehir ve semt olarak nerdesin istanbul daysan tahtalarını ayarlıyım bari. İcinde kalmadın dene bakalım insallah istedigin gibi birşey ortaya çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şehir ve semt olarak nerdesin istanbul daysan tahtalarını ayarlıyım bari. İcinde kalmadın dene bakalım insallah istedigin gibi birşey ortaya çıkar

malesef samsundayım.olmadı bi gün sanayiyi gezicez
  • maket yaptım ancak atx olunca biraz büyük oldu.tekrar mini itx yapayım diyorum.reismelrden belli oluyor.wooferın altına da iyi gider.bu arada ön kapak için delikli demir enrden bulabilirim,mesh dedikleri.resimelrde diğer kasanın yan kapağındaki gibi.hddler için ,8 tane var bende ama 6 taneisni koyacam diğer 2si boş, pleksiden yuva yapıp sokmalı çıakrmalı olsun diyorum .

ahşap kaplama
     ahşap kaplama
     ahşap kaplama
     ahşap kaplama
     ahşap kaplama
     ahşap kaplama
     ahşap kaplama

• Maket denemeleri iyi gidiyor.Ufak ufak başlamak lazım projeye.Kasayı mini itx yapmak dediğiniz gibi daha iyi olacak.
    Mesh forumda bir kaç kişi tarafından satılıyordu ama bu aralar ne oldu bilemiyorum.İnternette biraz araştırmak lazım satan bir yer illaki vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Maket denemeleri iyi gidiyor.Ufak ufak başlamak lazım projeye.Kasayı mini itx yapmak dediğiniz gibi daha iyi olacak.
    Mesh forumda bir kaç kişi tarafından satılıyordu ama bu aralar ne oldu bilemiyorum.İnternette biraz araştırmak lazım satan bir yer illaki vardır.

http://www.tel-elek.com/default.html

şöyle bi site buldum.önce bi sanayiye bakayım bulamazsam burdan bakıcam
  • Bİr arkadaş eski SONY marka VHS videosunun içini boşaltıp HTPC yapmıştı süper olmuştu. Aslında böyle bir şey de yapılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperemr

Bİr arkadaş eski SONY marka VHS videosunun içini boşaltıp HTPC yapmıştı süper olmuştu. Aslında böyle bir şey de yapılabilir.

onuda düşündüm elimde teleonun ciahzı vardı ona mini itx sistem oluyor ancak ekran akrtı ve hddlei koymak sorun olmuştu ,6 tane olunca hdd
  • http://www.mozilya.com/urun/dogal-ahsap-agac-masa/
     ahşap kaplama

bunlar da ahşap kaplama oluyor galiba.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.