Şimdi Ara

Ağustos celbi başvurusu yaptım ancak bedelliye çevirme ihtimali nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ağustos celbi başvuruları son buldu. Çalıştığım şirkete askerlik için işten ayrılmam gerektiğini ve askerliğime yaklaşık 1.5 ay kaldığını söyledim. Bana "Bedelliye gitme ihtimalin var mı?" sorusunu sordular.

Bilen arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Saygılar.

• Nisanda sınıflandırma sonuçlarından sonra soranlar da oldu. Şubeye gidip aldıkları cevap şu.

Sınıflandırmanız belli olsun veya olmasın,
    Sınıflandırma belli olsa bile sevk belgesini alıp kışladan içeri adım atmadığınız (ve daha önce yoklama kaçağı veya bakaya kalmamak şartıyla) sürece
    - tecil hakkınız olmasa bile - bedelliye çevrilebiliyor.

Hizmet tercihinden bedelliyi seçip ücretini yatırırsanız bedelliye çevriliyor.
    Sınıflandırma belli olduktan sonra ücreti yatırma süresi sevk tarihine kadar oluyor sanırım. Ondan emin değilim.

Şöyle örnek vereyim. Ağustos celbi sınıflandırma sonuçları 16 temmuzda açıklanacak. Diyelim 1. Grup er olarak çıktınız. Normalde 26-28 temmuz arası sevk işlemlerinizi yapmanız lazım. 16 temmuzdan sonra bedelli yapmak istediniz hizmet tercihini yaptınız, parayı yatırmak için 28 temmuza kadar mı yoksa daha uzun süre (yönetmelikte belirtilen 2 ay mı) var bilmiyorum.

İsterseniz şubeye sorup net bilgi alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.