Şimdi Ara

AGP sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witchblade* -- 13 Haziran 2022; 20:11:30 >

• eger sorun yine duzelmezse netframework kurmayi dene
  • öyle ıncık gıncıkla alakalı olsaydı l2obeyde niye hata vermiyor o zaman onu anlamıyorm ya :s ve netframe work denerim bi kaç sürüm
  • Cevap ortada. Artık agp interludeeyi kasmıyor. Sen god u açınca artık geri dönmek istemiyor :)
    Ekran kartın bile level up olmus haberin yok :) artık eskisini sarmıyor
  • dediğim gibi interlude l2obeyde niye almıyorum hata? ondada alsam program falan yükleyeceğim ama
  • Hata vermeyen serverin systemini cek olmadi diger klasorleeinide cek. Hata verenden l2.ini l2.exe cek keyfine bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öyle kullanıyorm zatende hep uğraşmamak için daha kısa yolu varmıdır diye sordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Witchblade*

sorunumu şöyle özetleyeyim bütün driverlerim yüklü bildiğiniz üzere goddess oynadım oyunu açarken hiç error vermedi sonra interludeye girdim bu hatayı aldm "The game may not be consistant because AGP is deactivated. Please activate AGP for consistancy." ama l2obey adındaki servere girerken bu hatayı almıyorum, systemindenmi kaynaklı acaba? onun dışında girdiğim serverde alıyorum bu hatayı system dosyasında belirli bi dosya mı var bu agpye komut veren acaba? bilen varsa yardımcı olsun ya

@witchblade

elimden geldiği yardım etmeye çalışayım. yazacaklarım sorununu çözmeye çok yardımcı olurmu bilmem ama en azından deneyebilirsin.

ana problemin ekran kartının var olan sürücü yada chipset sürücülerindeki bir çakışma vede agp nin oyuna girmek istediğin sırada aktive hale geçmemesi.

diğer bir sebepde girmek istediğin o free server patch indeki l2.exe ' si bilgisayarının ekran kartının agp özelliğini görememesinden kaynaklanıyor bazı internet siteleri hatayı yoksay/ignore et diyerek geç diyorlar.

bununla alakalı internet te baktığında çok yakın vede çok uzak bilgiler bulacaksın vede kafan karışacak.

şimdi god da bu sorunu almıyorsun bazı girmiş olduğun free serverlardada bunu sorunu almıyorsun. ama herhangibir server'a girmek istediğin alıyorsun.

yapabilecek olduklarını yazıyorum.

1. Sisteminin özelliklerini bilmiyorum ama chipset sürücünü (güncel se bile) kaldır ve yeniden kur.Kaldırmak için program ekle ve kaldır kullanabilirsin.(bunu mutlaka yap slim drivers adlı programla güncelleyebilirsin kullanımı kolay vede basit )

bunu yaptıktan sonra pc ini baştan başlat yeniden dene. eğer olmassa 2. seçeneğe geç

2. Denetim masası - program ekle kaldır/Programlar ve özelliklerden --- NVIDIA ekran kartı sürücünü kaldır. pc ini yeniden başlat son sürümünü nvidia.com dan indirebilirsin.

3. Eğer bunlar bir işe yaramadıysa oyunu alt + enter ilen pencere moduna almaya çalış eğer pencere moduna alamassan lineage2/system klasöründeki option.ini aç [Video] tabındaki StartupFullScreen=False değerini true ise false yap.

4. bu kadar şeyin sonunda halen sorun devam ediyorsa eğer lineage2 farklı bir klasöre kurmayı dene standart olan program files/lineage2 nın dışındaki bir yere kur.

5. hiçbiri olmadıysa o free serverın forumuna girerek ordakilerden destek almaya çalış.

• yarım ekran çalıştırınca da alıyorm aynı hatayı, nvidia ekran kartı ile ilgili program fileste bişey yok Intel var (ekran kartım paylaşımlı) ama ikisininde driverleri güncel

bu arada bilgisayara format attım gerçi ondan öncede almıştım bu hatayı virüs girdiği için en son windows7 yüklüydü lineage2ye sağ tıklayınca hangi ekran kartıyla çalıştırmak istiyorsan onunla çalıştırabiliyordun öyle bir seçenek vardı ama şimdi yok belkide Intelin grafik kartını kullanıyor bilgisayar ona mı hata veriyor? yoksa directx 11 kurulu bilgisayarda lineage2 directx 9 istiyor diyor bunu mu kabullenemiyor?
  • quote:

yarım ekran çalıştırınca da alıyorm aynı hatayı, nvidia ekran kartı ile ilgili program fileste bişey yok Intel var (ekran kartım paylaşımlı) ama ikisininde driverleri güncel

bu arada bilgisayara format attım gerçi ondan öncede almıştım bu hatayı virüs girdiği için en son windows7 yüklüydü lineage2ye sağ tıklayınca hangi ekran kartıyla çalıştırmak istiyorsan onunla çalıştırabiliyordun öyle bir seçenek vardı ama şimdi yok belkide Intelin grafik kartını kullanıyor bilgisayar ona mı hata veriyor? yoksa directx 11 kurulu bilgisayarda lineage2 directx 9 istiyor diyor bunu mu kabullenemiyor?

tamam o zaman bilgisayarının özelliklerini yazabilirmisin kısaca.

ekran kartı : ......
    işletim sistemi :......
    anakart : dxdiag yapınca orda yazıyor.

birde harici ekran kartı varmı pc inde yoksa kendi üzerindeki ekran kartı üzerinden mi oynuyorsun. ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cosmodream

quote:

yarım ekran çalıştırınca da alıyorm aynı hatayı, nvidia ekran kartı ile ilgili program fileste bişey yok Intel var (ekran kartım paylaşımlı) ama ikisininde driverleri güncel

tamam o zaman bilgisayarının özelliklerini yazabilirmisin kısaca.

ekran kartı : ......
    işletim sistemi :......
    anakart : dxdiag yapınca orda yazıyor.

birde harici ekran kartı varmı pc inde yoksa kendi üzerindeki ekran kartı üzerinden mi oynuyorsun. ?

Alıntıları Göster
    ws

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witchblade* -- 24 Haziran 2020; 2:51:50 >

• @Witchblade

Buna benzer bendede aynı sorun vardı. Tabi lineage de değil ama ekran kartı ile ilgili. İkili ekran kartı mevcuttu. Intel hd ve ati mobility. Stronghold oyununda bende de aynı problem vardı. Ekran kartını görmüyordu. Araştırdım falan. En sonunda aygıt yöneticisinden intel hd devre dışı bıraktım.öyle denedim oyuna girebildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pufy

@Witchblade

Buna benzer bendede aynı sorun vardı. Tabi lineage de değil ama ekran kartı ile ilgili. İkili ekran kartı mevcuttu. Intel hd ve ati mobility. Stronghold oyununda bende de aynı problem vardı. Ekran kartını görmüyordu. Araştırdım falan. En sonunda aygıt yöneticisinden intel hd devre dışı bıraktım.öyle denedim oyuna girebildim.

Intel HD benm birincil ekran kartım, onu devre dışı bırakmıştım bir kere sırf nvidiayı kullanmak için ekran kapanmıştı :D ama birde öyle deneyeyim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.