Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

agp 8x-4x-2x olayı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
209
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    169 Mesaj
    arkadaslar şimdi benim anakart agp 4x destekliyor ve yeni ekran kartı alıcam. şimdi bazı kartlarda agp 8x-4x-2x'i desteklediği yazıyor; bazılarında ise sadece agp 8x'i destekler yazıyor. ben sadece agp 8x destekleyen bir kart alırsam sorunsuz calışır mı ya da bu olay nedir??? vs vs

sorumu anladınız sanırım; kısacası bu agp ..x olayının anakart ve ekran kartına bağlı olarak çeşitli kombinasyonlardaki çalışma mantığı-prensibi nedir? bunu anlatırsanız sanırım sorumun cevabını en genel şekilde almış olacağım.

teşekkürler...

|
    |
  • Binbaşı
    1529 Mesaj
    yeni aldığın ekran kartı 4* da çalışır ama agp veriyolu 8*ya göre daha az veri taşıdığı için özellikle oyunlarda kendisini daha çok hissettirir kötü yande tabiki yeni anakartlarda 16* ve pcı express olayı başlıyacak ben o zamana kadar birşey değiştirmeyi düşünmüyorum zira bu aralar bayağı bir yenilik kendini gösterdi saygılar taksoyy
    |
    |
  • Yüzbaşı
    830 Mesaj
    <font face='Comic Sans MS'><font size='2'><font color='purple'>Velhasilkelam,8X destekleyen anakartta her turlu X i calistirirsin,(pci ler haric )</font id='purple'></font id='size2'></font id='Comic Sans MS'>
    |
    |
  • Binbaşı
    1053 Mesaj
    AGP4x olan anakartta AGP8x kartı da çalıştırırsın ama arkadaşların dediği gibi tam performans alamayabilirsin. Alacağın kartın da ne olduğuna bağlı. Mesela MX440 agp8x alırsan hissedemeyeceğin kadar az bir performans kaybı olur. Çünkü zaten bandwithi düşüktür bu kartın. Ama bu en yeni modellerden düşünüyorsan performans kaybı biraz büyük olabilir. Teknik olarak AGP8x kartı takman sorun yaratmaz. AGP4x anakartlı olan birçok tanıdığım bu şekilde kullanıyor.
    Bu farklılığın sebebi kuzey köprüsünün daha geniş transfer aralığı ayırması. Yeni ekran kartları daha fazla veri işliyor ve anakartla-ekran kartı arasında sürekli bir veri akışı oluyor. AGP4X'deki bu transfer aralığı (bandwith), AGP8X'e göre daha az. Bunların tam değerleri ezberimde yok. Google'da araştırarak bulunabilir. Ekran kartının bu transfer aralığı AGP portunuzunkinden çok yüksekse bir şekilde anakartınız ekran kartını sınırlar.
    |
    |

• Yüzbaşı
    573 Mesaj
    +1 eline sağlık iyi açıklamışsın bize bir şey kalmamış [^]
    |
    |
  • Yarbay
    6550 Mesaj
    sadece agp 8x olamz geriye donuk uyumu vardır.pcı-x lerde cıkınca geriye donuk uyumlu olacak ve 8x-4x- falan destekleyecek.ama su andaki anakartların hepsinde 8x desteklese bile 4x ve 2x side destekler.
    |
    |
  • Teğmen
    169 Mesaj
    herkese ozellikle oneex'e tesekkurler....
    |
    |
  • Yarbay
    2472 Mesaj
    pcı express i bekliyorum
    fiyatlar naaaasıl olcak acaba?????????
    |
    |
  • Yarbay
    10190 Mesaj
    inşallah ilk AGPli i440 anakartlar gibi gibi sıyırmış olmazlar Hatırlarım o anakartlar AGPli diye 250 dolardı Yuh a.s.

PCI Express 64bit olacakmış.. ve data transfer de tabi AGP8x in 4 katı olması düşünülüyor.(zaten 32 bitte AGP16x e bedel, bir de 64bit çalışınca uçar)
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
google reklamları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
haberler
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,243
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.