Şimdi Ara

silinsin (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
33
Favori
209.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadir.uluag

quote:

Orijinalden alıntı: hsenx

quote:

Access pointlere internet erişimi yalnızca ethernet portu ve buna bağlı bir modem ya da router ile sağlanır yalnızca telefon hattı olmaz.

Üstad merhaba

AIRTIES 5650 modemim var Airties Air 4310 u kablosuz olarak bağlaya biliyormuyum ? yani Airties Air 4310 e ethernetten kablo girmeksizin direk elektrik vererek ?

amacım çekmeyen arka odayada wi-fi yi dağıtmak

Airties Air4310 Access pointin repeater özelliğini kullanarak kablosuz yayını tekrarlayabilir kablosuz ağınızı genişletebilirsiniz; modeminize uzaklık, modeminizle aranızdaki engeller bağlantı hızınızı direk etkiler wifi sinyalini kesen engeller mevcut ve böyle bir yerde bağlantınızı genişletmek istiyorsanız bu cihaz işinizi görmez bu iş için biçilmiş kaftan routerlardır.
    silinsin
    http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-9_TL-WR843ND.html
    bu cihaz işinizi görür sorun yaşamazsınız.

üstad bunu gordum Airties Air 4400 1Port 300Mbps Access Point budamı olmaz ?http://www.hepsiburada.com/airties-air-4400-1port-300mbps-access-point-pm-bd303456

TL-WR843ND ın arkasında ethernet girişleri var ben dediğim gibi sadece elektrik verip 2 modemin kablosuzunu bağlayıp kablo derdi olmaksızın kullanmak istiyorum

bunu alsam benım 5650 ile uyumlu olurmu7 ? universal repeater denen ozellıgı okudum goremedım bunda ne dersınız ?

• Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. Şu an kullanmakta olduğum huawei modemim bozuldu.Çalıştığı dönemde ise zaten Wi-fi sinyali açısından çok şikayetçiydim.Ve bu yüzden yeni bir network sistemi kurmaya karar verdim.Minimum maliyet ile maksimum verimi yakalamak istiyorum.Bulunduğum odada bir masaüstü pc var ve bu sinyali salona da göndermem gerekiyor. Sizlerden bir modem ve bir Router tavsiyesi istiyorum.Ya da bu sistem dışında bir öneriniz varsa(access point vs...gibi)dinlemek istiyorum.Şimdiden teşekkürler...
  • Beyler benim problem su Archer d5 ac modem var eskiden modemin usb sinden harddisk i bağlayıp, tv den icine girerek film izlerdim.Yalnız son donemlerde 1080p filmler indiriyorum ve bu nednele izlerken tıkanmalar oluyor.
    Modemle tv arasında mesafe 5 6 metre arada duvar var belki bundan kaynaklıdır diyerek.Tp-Link wr810 ucuza buldum bunu tv nin altında ki prize takmayı planlıyorum.Usb cıkısna harddisk takacagım ve ethernet kablosuyla tv ye baglantı gerceklestirecegim eğer boyle yaparsam tıkanma yasar mıyım bilginize var mdır?
  • Up

• kadir bey bana aynı anda 100'lerce kişinin bağlanabileceği bir access point lazım. bu konuda deneyiminiz, bildiğiniz bir cihaz var mı.
  • Merhaba arkadaşlar,
    şimdi sorunum şöyle;
    Evimin bir odasında uydunet modem var ve pc ye bağlı. salonda uydu alıcı, kablo alıcı ve smart tv var bunları da kablolu olarak internete ve ağa bağlamam gerekiyor. ayrıca salonda wifi çekim gücünü arttırmam gerekli ki sorunsuz olarak balkondan laptop ve cep ile internete kablosuz bağlanabilmem gerekli.
    Salona Hangi cihazdan almam gerekli?
  • quote:

Up

Repeater yerine powerline kullanıyorum telekom fibernetin aşağılık modemi ile... Powerline kesinlikle repeaterdan iyi bir çözüm ancak modem ip dağıtamıyor birkaç cihaz bağlanınca sapıtıyor... evlere inşaattan cat5 döşemek lazım, kablonun yerini hiçbirşey tutmuyor malesef
  • Merhaba arkadaşlar;

ben wifi repeater kullanıyorum. TPLİNK WA855RE model.. Repeater ile modem arasında max 20 metrelik bir mesafe var repater dışarda ve 3 diş sinyal alıyorum.. internet ise 3 5 mbit arası gidip geliyor..

şimdi benim sorum şu. Modemden Repeater'a kablo çeksem ve bunu access point olarak kullansam internet stabil olur mu ?
    Sorun şu ki online oyun oynayamıyorum ve ps4 bağlantım çok yavaş kalıyor. download ve yine ps4 de online oyun çok sıkıntı çıkartıyor.

Alete kablo çekip access point olarak çalıştırsam bilgisayarıma ve ps4 e özel port açabilirmiyim ? açarsam bir faydası olur mu ?

şimdiden teşekkürler

Not:Başlığı sonradan fark ettim öncesinde konu açmıştım fakat buraya yazmak daha mantıklı gibi. konuyu silebilir yöneticiler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: realjackal

Merhaba arkadaşlar,
    şimdi sorunum şöyle;
    Evimin bir odasında uydunet modem var ve pc ye bağlı. salonda uydu alıcı, kablo alıcı ve smart tv var bunları da kablolu olarak internete ve ağa bağlamam gerekiyor. ayrıca salonda wifi çekim gücünü arttırmam gerekli ki sorunsuz olarak balkondan laptop ve cep ile internete kablosuz bağlanabilmem gerekli.

silinsin
    Arkadaşlar cevaap verebilecek var mı?

Merhaba arkadaşlar,
    şimdi sorunum şöyle;

• realjackal R kullanıcısına yanıt
    uydunet modemde kaç tane LAN portu var?
    aynı anda kaç tane cihaz bağlanabiliyor.(bazı uydunet modemlerde sınır oluyor maksimum 2 cihaz bağlanabiliyor o yüzden soruyorum.)
    modemin bulunduğu odadan salona kablo çekme olanağın var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 28 Ağustos 2016; 0:34:38 >
  • lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Modemde 4 port var. Daha önce salona kablo çekip 4 porr hub koyarak eski adsl modemi wifi verici olarak ayarlayıp hub a bağlamıştım. Fakat şimdi şimdi kablolar pervazların altında kaldığından bu sistemi kullanamıyorum. Kablosuz alıp hem kablolu hem kablosuz sinyali verebilmem lazım. Bunu hangi cihazla yapmalıyım? Ayrıca vetim alabilir miyim?
    Teşekkürler

o zaman repeater modda çalışacak bir cihaz alman gerekiyor. fakat gördüğüm kadarıyla cihazları repeater modda çalıştırınca verimleri neredeyse yarı yarıya düşüyor ve belli bir süre kullandıktan sonra cihazlarda anormal şeyler meydana gelebiliyor(kopma vb.). ayrıca duvarlar ve diğer engeller sinyalde zayıflamalara neden oluyor. bana sorarsan çok verimli bir yöntem değil. yine de sen bilirsin.
    Sana önereceğim ürün bir router. çünkü salonda ethernet kablosuna ihtiyacın olabilir. ayrıca bilgi vermemişsin ama salona repeater modda bir access point koyarsan , atıyorum uydunet sana 2 tane ip hakkı vermiş sen 2 den fazla cihaz bağlayamazsın. access pointte ip yi modemden atadığı için diğer cihazların bağlantısında sıkıntı olabilir. bu sorunu da router çözer.

http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-9_TL-WR743ND.html#overview

cihazın arayüzü

http://static.tp-link.com/resources/simulator/TL-WR743ND/Index.htm

performansını bilmiyorum ama yaptğı işi anlatmak gerekirse. iki tane çalışma moduna sahip. AP Router ve AP Client Router.

AP Client Router : kablosuz bağlanıp, kablolu ve kablosuz internet veriyor. tam da senin yapmak istediğin durum.

AP Router : kablolu bağlanıp, kablolu ve kablosuz internet veriyor.

Eğer kablosuz bağlantıdan verim alamazsan , kablo çekip de bu ürünü kullanabilirsin.

eğer internet hızın 150 mbps ve üzeri ise bu ürünü kullanmalısın özellikleri 743nd ile hemen hemen aynı, desteklediği hız 300 mbps

http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-9_TL-WR843ND.html

arayüz

http://static.tp-link.com/resources/simulator/TL-WR843ND/Index.htm

• lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Sanırım router ile sorunu çözebileceğim.

rica ederim. umarım verimli bir ağ kurabilirsiniz. yalnız AP client router modu (WISP), her marka router da olmayabilir. tplinkte olduğu için o örneği verdim. başka markaların router ını alırsanız bu özelliğin olduğundan emin olmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 28 Ağustos 2016; 22:05:22 >
  • merhabalar airties 5760 modemimi access point olarak kullanmak istiyorum fakat bir türlü beceremedim. huawei hg255s ile bağlantı yapacağım. kablosuz denedim saatlerce olmadı. modemin ip değiştirdim modem ağı şifre ve kanallarını aynı yaptım. huawei modemden wds bridge'den mac adreslerini ekledim fakat olmadı. daha sonra kablo çekerek denedim yine sonuç hüsran. modemin ana sayfasında internete bağlı diyor fakat kablosuz olarak internete bağlanmaya çalıştığımda maalesef bağlantı olmuyor. neden olabilir acaba? her ayarı doğru yaptığımı düşünüyorum fakat başka bir şey mi var bir türlü çözemedim. dhcp'yi lan ayarlarından girdim kapattım her şeyi yaptım saatlerdir kafayı yicem. birileri yardımcı olursa çok sevinirim.
  • Airties'i access point moda alma nasıl yapılıyor bilmiyorum. Eğer lan ayarlarından dhcp'yi kapatma ise o işlemi yaptım ama özellikle modemin tüm ayarlarına girdim access point diye bir bölüm bulamadım. Bir de Huawei'nin wifi radyolarını kapat demişsiniz fakat benim yapmak istediğim Huawei modemin wifi'si de çalışsın diğer kablo ile bağladığım modemin de wifi'si çalışsınn. Diğer türlü hiç bir anlamı olmuyor zira benim için.

İnternetteki rehberlerin hepsini okudum tek tek yapıyorum fakat bir türlü beceremedim. Biraz daha detaylı yazayım şu anki durumu önce kablosuz bridge yapmak istedim. Huawei'nin arayüzündeki WDS ile Airties modemin 2.4 ve 5 ghz bantlarını ekledim. İkisinin de kanalları aynı, isimleri aynı(isimleri farklı da denedim) Airties modemin arayüzünden Mesh ile bağlantı yaptım fakat bu şekilde olmadı. Dedim kablo ile bağlayayım internette zira kablo ile bağlantıda wan portuna takıyorsun iki ayar yapıyorsun bitiyor şeklinde yazıyordu. Airties modeme reset attım. 1 saat falan kapının tepelerinden kablo çektim Airties'in Wan portuna taktım. Resetli modemde kablosuz 2.4 ve 5 ghz yeniden tanımladım. Lan ayarlarından DHCP'yi kapattım. Modem ip'sini değiştirmeme gerek yok diye biliyorum fakat yine de değiştirdim. Airties modemin arayüzünde internete bağlı gözüküyor fakat bir türlü Wifi'si ya da ethernet kablo ile çıkışı internet vermiyor. Telefonda ip adresi alınıyor kısmında kalıyor, bilgisayarda da aynı şekilde internete bağlanmıyor. DHCP kapalı değil de relay dhcp yapayım dedim huawei modemin ip adresini falan yazdım fakat yine olmadı.

Terimleri çok bilmediğimden yanlış demiş olabilirim access pointten kastım hem huawei'nin wifi kablosuz antenleri çalışsın hem de airties'in fakat bir türlü bunu beceremedim. Zaman ayırıp cevap yazdığınız için tekrar teşekkür ederim. Şu rehberdekilerin aynısını yaptım fakat bir türlü olmuyor. Bir yeri yanlış yapıyorum ama bulamadım.

http://www.airties.com.tr/_supportdocs/1/19/1_19_20120103003919.pdf

• shumin S kullanıcısına yanıt
    modemi resetleyin bir de bu şekilde deneyin. protokol DHCP seçin

http://www.airties.com/_supportdocs/2/343/2_343_20140917130012.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 5 Eylül 2016; 16:24:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

modemi resetleyin bir de bu şekilde deneyin. protokol DHCP seçin

http://www.airties.com/_supportdocs/2/343/2_343_20140917130012.pdf

Hmm bu rehberi görmemiştim çok teşekkür ederim cevap için. Şu an çalışıyorum akşam eve gidince deneyeceğim. İnşallah sorunu çözecek gibi duruyor.
  • shumin S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim umarım çözer.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.