Şimdi Ara

Agents of S.H.I.E.L.D. (2013 - 2020) (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.370
Cevap
52
Favori
93.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu dizi gerçekten bitmemeli, oturup ağlarım bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5x15 Güzel bölümdü
    HYDRA flashbacklerinde Sitwell ve Whitehall görmek güzeldi. Coulson'ın Whitehall'u tanıyor musun sorusuna tabii onu ben öldürdüm demesi

Fitz niye HYDRA moduna girdi anlamadım Jemma, Deke'ten bahsedince biraz değişti umarım eski haline döner

Talbot' o şekilde görmek üzdü bu iyileşir de SHIELD'a yardım eder diyordum tam tersini beklemiş.

Ve en önemli kısım; O GEMİ THANOS'UN GEMİSİ Mİ

• quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

5x15 Güzel bölümdü
    HYDRA flashbacklerinde Sitwell ve Whitehall görmek güzeldi. Coulson'ın Whitehall'u tanıyor musun sorusuna tabii onu ben öldürdüm demesi

Fitz niye HYDRA moduna girdi anlamadım Jemma, Deke'ten bahsedince biraz değişti umarım eski haline döner

Talbot' o şekilde görmek üzdü bu iyileşir de SHIELD'a yardım eder diyordum tam tersini beklemiş.

5x15 harika bölümdü, son iki bölümde özlediğimiz SHIELD geri döndü

Hocam Sitwell kimdi hatırlayamadım?

Bana Thanos'un gemisi gibi geldi. Birkaç hafta sonra MCU'nun en büyük filmi geliyorken savaş savaş diyip başka savaş çıkartmazlar ortaya herhalde.

Edit: Thor'un son sahnesine bir daha baktım da alakası yokmuş bu geminin onunla. Ama Thanos'un yaratıklarını dünyaya taşıyan veya Black Order'dan birine ait bir gemi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaban arısı -- 31 Mart 2018; 14:29:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yaban arısı

quote:

5x15 Güzel bölümdü

Bana Thanos'un gemisi gibi geldi. Birkaç hafta sonra MCU'nun en büyük filmi geliyorken savaş savaş diyip başka savaş çıkartmazlar ortaya herhalde.

Edit: Thor'un son sahnesine bir daha baktım da alakası yokmuş bu geminin onunla. Ama Thanos'un yaratıklarını dünyaya taşıyan veya Black Order'dan birine ait bir gemi olabilir.

Thordakinden farklı ama Thanos'a bağlanma fırsatı var şimdi; normalde Fedarasyon ile anlaşma yapacaklardı böylece uzaylılar uzak tutulacaktı ama sonra gezegen patlayacaktı ve Kree'ler insanları köleleştirecekti. Şimdi anlaşma bozulursa o gözüken gemidekiler dünyaya gelecekler. Filme kadar 4 bölüm var bu 4 bölümde federasyon alt edilirse IW için güzel yol yapılır. 4.bölüm ile film aynı gün çıkacak ama film öncelikli olduğundan 1 hafta sonra bağlanabilir. Winter Soldier için 3-4 gün dizi beklemişti diye hatırlıyorum şimdi filme spoiler olmasın diye tam tersi olabilir.

Jesper Sitwell ilk sezonda ve Coulson gibi filmlerde de gözüken gözlüklü ve kel SHIELD-HYDRA ajanı. En son Winter Soldier'da otobanda ölmüştü.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yaban arısı

quote:

5x15 Güzel bölümdü

Thordakinden farklı ama Thanos'a bağlanma fırsatı var şimdi; normalde Fedarasyon ile anlaşma yapacaklardı böylece uzaylılar uzak tutulacaktı ama sonra gezegen patlayacaktı ve Kree'ler insanları köleleştirecekti. Şimdi anlaşma bozulursa o gözüken gemidekiler dünyaya gelecekler. Filme kadar 4 bölüm var bu 4 bölümde federasyon alt edilirse IW için güzel yol yapılır. 4.bölüm ile film aynı gün çıkacak ama film öncelikli olduğundan 1 hafta sonra bağlanabilir. Winter Soldier için 3-4 gün dizi beklemişti diye hatırlıyorum şimdi filme spoiler olmasın diye tam tersi olabilir.

Jesper Sitwell ilk sezonda ve Coulson gibi filmlerde de gözüken gözlüklü ve kel SHIELD-HYDRA ajanı. En son Winter Soldier'da otobanda ölmüştü.

Ben tamamen farklı anladım. Bizimkilerin bir zaman döngüsü içerisinde olduğunu önceki bölümlerden görmüştük. Üstelik bu döngüye ilk girdikleri zaman değil, bunu birçok kez yaşamışlar. Hatta bu bölümde de Yo-yo hakkında konuşurlarken zamanın kırılmazlığından bahsettiler, bize bir daha hatırlattılar.

Bunlar zaman döngüsü içinde olduğu için bu olayların hepsi önceden yaşanmış ve bizim gördüğümüz gelecekle sonuçlanmış. Yani ta en başından Coulson ve Hale anlaşmayı bozmaya karar veriyor ve Destroyer of the Worlds silahını kullanma fikri ortaya çıkıyor. Sonrası da benim tahminim ama şu şekilde olmuş gibi: General'in kızı Ruby Daisy'e karşı koyuyor ama muhtemelen yeniliyor ve Daisy serumu alarak aşırı güçleniyor ama bu aşırı yüklenme olumsuz sonuçlanıyor ve gerçekten dünyayı yok ediyor. Sonra Kree'ler geliyor ve insanlığı kurtarma adına uzay istasyonuna insanları yerleştirip köleleştiriyor. Enoch ve onun türü de bu berbat geleceği gördükten sonra duruma müdahale ediyorlar. Ancak bu bir işe yaramıyor çünkü sürekli aynı şeyi yaşıyorlar. Şu ana kadar gördüğümüz şeyler içinde bizim ekibin öncekinden farklı yaptığı bir şey yok. Konfederasyon'a hiçbir zaman güvenmemişler yani.

Zaten benim anladığım o gemiler dünyaya savaş için her türlü gelecek, anlaşma bozulsa da bozulmasa da. Konfederasyon'un teklif ettiği şey insanları savaştan koruma yani kayıplar olacak ama insanlık ortadan kalkmayacak (bizim gördüğümüz Kree istilası gibi köleleşmeyle sonuçlanacak galiba). Anlaşma olmazsa insanlık yok olacak. Bu bölümdeki konuşmalarından anladığım kadarıyla General'in amacı da Konfederasyon'u alt etmekten çok onlara güven olmayacağı için süper askerin gücünü gösterip onları korkutarak anlaşmaya sadık kalmalarını sağlamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaban arısı -- 31 Mart 2018; 16:52:19 >

• Dizinin konusu nedir? kısaca bahsedermisiniz?
  • Loop'un nasıl bozulacağını bilmiyorum ama bozulduğunu çok kötü bir şekilde öğreneceğiz gibi geliyor.

Fitz veya Jemma ikilisinden biri ölecek ve Deek bu evrenden silinecek
  • Neymiş bu Ruby yaaa...Ekrana yapışıyorum her seferinde..

• Sanmıyorum ben zaten Ölecek kişi belli gibi duruyor bu ikiliyi öldürmezler bence. Başka biri olabilir gibi duruyor.
  • 5x15

Bu bölüm nihayet her şey ortaya çıktı. Çok ilginç bir bölümdü. Aksiyon yoktu yine sakin bir bölümdü ama çok akıcı geçti bence.

Demekki bir serum daha yapılmış. Öyle bir serum ki kullanan kişi çok güçlü oluyor. İki aday var Ruby ve Daisy. Daisy o serumu alırsa gelecekte dünyaya neler oluyor görmüş olduk. Coulson da bunu anlatmaya çalıştı. Ama pek başarılı olamadı.

Dizinin infinity war filmine bağlanacağı hiç aklıma gelmemişti. Ama şu anda öyle gözüküyor. Başka nasıl büyük bir savaş olabilir ki? Ama şu da var infinity war 2 partlık bir film. Nasıl olacak o iş? Dizi devam edecek o sırada?

Bu arada Fitz olayından beri ekip de parçalanmış durumda. Fitz'e güvenen yok. Yoyo hâlâ iyileşmedi umarım artık ayağa kalkar. Coulson düşman tarafından ele geçirildi ne olacak böyle.

Her şey bir yana infinity war için insanlık için shield ve hydra gerçekten birleşir mi? Olur mu öyle şey?

Fitz'in teorisine gelecek olursak madem gelecek değişmiyor bunlar niye geleceğe gitti geldi? Madem gelecek değişmiyor o zaman dünya paramparça olacak? O teoride bir sıkıntı var. Fitz Jemma ve Yoyo o teoriye inandığına göre artık daha çok riske girecek bu güzel :)) yazık Mack ise yardım umuduyla Jemma'ya anlattı bu olayı :))

Deke bu bölüm yoktu, lafı geçti kendisi yoktu. Onun iş de ayrı tuhaf :) general Hale en azından onun gelecekten geldiğine inanır belki.

• 5x15 Güzel bölümdü yine

şuan olan olaylar buram buram infinity war bağlantısı kokuyor ama bu kadar doğrudan bi bağlantı ben hiç beklemem bu diziden. Nası olacak bu iş, sonu hakikaten gidecek mi filme merak ediyorum.
    Bir de şu loop tan nası kurtulacaklar acaba. Filme direk bağlanacaksa, avengers'ın filmde yenilmesi veya birinin ölmesi durumunda dr strange zamanla oynar, bunlar da loptan kurtulur mu diye düşünüyorum. Filmle bu kadar içli dışlı olma ihtimali gerçekleşmiş olsa bile, diğer döngüler de niye bu olmamış sorusu geliyor bu seferde. Zaman döngüsü meselesinin içinden mantıklı çıkmak çok zor, hatta imkansız gibi.
    Fitz ve simmons ın son sahnesi de ilginçti. Bize zaten bişey olmayacak şeklinde davranma durumu da değişik yerlere gidebilir. Belki döngü böyle kırılır.

• 5x16
    Jemma ve Yoyo bu yenilmezlik olayına fazla kaptırmasalar bari. Tamam seçimleri nedeniyle şansları var hem su meselesi hem de kurşunun ıskalaması meselesi olsun ama biri gelip kafalarına dayayıp çekse ölecekler veya bir çok şekilde ölebilirler.

Robin geçen bölümlerde Coulson'ı görünce her şeyi çözecek kişi demişti şimdi de aynısını dedi o yüzden gelecekte Robin'in dediği ve anlamsız gelen şeyler belki de geçmişte gerçekleşecek.

Son sahneyi 1x22 ile birlikte çekip yayınlamamışlar şimdi yayınlamaları da güzel oldu hem Gravitonium hem de Ian Quinn hikayeleri bağlanmış oldu. Ian'ın 4 sezondur niye kayıp olduğunu da öğrenmiş olduk.

• Çiçekli kadın ölmüşmüydü yoksa yaşıyormuydu acaba. 1x22 de yayınlamadılar ama şimdi olanları öğrendik gravitinıum içindeymiş adam. Ruby de iyice yokediciyim havalarına girdi creel az daha al aşağı ediyordu onu. Güzel bir bölüm oldu fitz ve diğerleri iyice kendilerini ölmeyecez demeye adadılar bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

Çiçekli kadın ölmüşmüydü yoksa yaşıyormuydu acaba. 1x22 de yayınlamadılar ama şimdi olanları öğrendik gravitinıum içindeymiş adam. Ruby de iyice yokediciyim havalarına girdi creel az daha al aşağı ediyordu onu. Güzel bir bölüm oldu fitz ve diğerleri iyice kendilerini ölmeyecez demeye adadılar bakalım ne olacak.

Inhuman olmuştu kirpi gibi bir şeydi sonra Jiaying öldürmüştü 2.sezonun sonlarında. Creel niye tam metalleşmedi oralarda merak ettim Ruby'ye tek atardı metalleşseydi aslında.

• Charles Bartowski kullanıcısına yanıt

Creel öldürmek gibi bir amacı yoktu sadece durdurmak istedi sanırım metale dönüşse ölürdü veya sağlam yaralanabilirdi senaristler istememiştir yok edici ya. Birde orda tahtaya dokundu ve saplandı attığı şey rubynin orada ne oldu anlamadım daha tam dönüşememişti herhalde acaba yaralandımı diye düşünüyorum.
  • söylentilere göre 6.sezon onayını almış, kesin değil henüz.

"We’ve now had the news of Agents of SHIELD being renewed for season 6 confirmed by three sources at ABC, Disney and the production team letting us know the show will go on."
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

Creel öldürmek gibi bir amacı yoktu sadece durdurmak istedi sanırım metale dönüşse ölürdü veya sağlam yaralanabilirdi senaristler istememiştir yok edici ya. Birde orda tahtaya dokundu ve saplandı attığı şey rubynin orada ne oldu anlamadım daha tam dönüşememişti herhalde acaba yaralandımı diye düşünüyorum.

Orada sopadan dolayı tahtaya dönüştü en azından belinden yukarısı çünkü göğsüne saplandı dönüşmese deler geçerdi belki veya ciddi hasar verirdi. Adamın cebine koyun bir metal parçası acil durumlar için hatta bir yerden vibranyum bulun tam olsun

• 5x16 önceki iki bölüme göre biraz sönük olsa da güzeldi.

Robin'in ekiple buluşmasını da gördük. May'in Robin'e annelik yaptığını gösteren flashbacklerle şimdiki bölüm arasında epey zaman farkı var gibi. Acaba bölüm bölüm oraya gidecekler mi yoksa sadece dünyanın yok olduğu yere kadar mı?
  • Çok ilginç bir bölümdü. 5x16

Fitz kurtuldu o odadan ya sevindim. Yoyo da kaç bölümdür tatil yapıyordu şimdi yenilmez üçlü oldular

Bu Talbot diziye ayrı bir komedi katıyor bu bölüm ne güldüm ya. Hele Coulson o alet ile karlı kaplı yere gidince :)) sanki orada shield gizli üstü vardı?? Öyle bir şey hatırlıyorum eski bölümlerden.

Ruby iyice kontrolden çıktı önüne geleni öldürmek istiyor yakında annesini de öldürür bu kız

Robin Coulson ölecek dedi bu bölüm öldü dirildi ? Acaba gördüğü şey bu muydu? Talbot'un dediği de doğru tanıdığı herkesten daha çok öldü Coulson

Son sahne flashback olmalıydı ama değildi hiçbir şey anlamadım. Ian kimdi hatırlamıyorum bile??

• maybe4you kullanıcısına yanıt

Flashback'ti 4 yıl önce yazıyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.