Şimdi Ara

age of empires 2 görüntü sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
9.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar renkler falan bir garip. tam ekran oynamak için birçok yol denedim olmadı. yardım bekliyorum.

• güncell
  • oyuna girmeden önce explorer.exe yi sonlandır görev yöneticisinden öyle gir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Cann

oyuna girmeden önce explorer.exe yi sonlandır görev yöneticisinden öyle gir

o yöntemi deneyeli çok oldu işe yaramıyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patria o Muerte

quote:

ben de denedim tam ekran olmuyor ama yine de en yüksek çözünürlüğü yap; renk sorununu ben de çözemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackrayyy

quote:

quote:

ben de denedim tam ekran olmuyor ama yine de en yüksek çözünürlüğü yap; renk sorununu ben de çözemedim.

içim gidiyor

• Bende tam ekran yapamadım ne yaptım ne ettiysem hep yanları siyah kaldı ortada ufacık bir yer.

Sinirlenip sildim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajaz'

Bende tam ekran yapamadım ne yaptım ne ettiysem hep yanları siyah kaldı ortada ufacık bir yer.

Sinirlenip sildim

bende sinirlenip silmiştim sonra tekrar yükledim.
    benim amacım sadece nostalji yaşamak. gözüm açık gidecek.
  • quote:

quote:

Bende tam ekran yapamadım ne yaptım ne ettiysem hep yanları siyah kaldı ortada ufacık bir yer.

Sinirlenip sildim

kardeş monitörde oynarken olur tabi benim notebookta olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A8679518 -- 30 Haziran 2012; 13:31:43 >

• quote:

quote:

Sinirlenip sildim

Bende nostalji için yüklemiştim ama gıcık edince

• quote:

quote:

quote:

Sinirlenip sildim

kardeş monitörde oynarken olur tabi benim notebookta olmuyor

kardeşim oyun şu anda notebookumda yüklü. ve görüntüsü tam ekran olmuyor.

• Ben tam ekran oynuyorum ancak renk sorununu çözemedim

edit: buyrun arkadaşlar renk sorununda çözdüm http://forum.donanimhaber.com/m_62654803/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -kutadgu- -- 30 Haziran 2012; 15:57:22 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

içim gidiyor

Eğer widescreen age of oynamak istiyorsan için buna gidiyorsa hallederiz rahat ol Bukonuda yardım almakisteyen bu başlığa yazsın talep olursa hem gerekli dosyaları paylaşırım hem nasıl yapıldığı konusunda yardımcı olurum. Ayrıca windows 7 renk sorununu da hallederiz , explorer kapamaya veya windows ayarlarıyla oynamaya gerek yok. oyunun exe sini directdraw patch yapmak yeterli . Herhangi bir ayar yapmadan kendi ekran görüntümü koyayım .

• quote:

Orijinalden alıntı: SERIM

Eğer widescreen age of oynamak istiyorsan için buna gidiyorsa hallederiz rahat ol Bukonuda yardım almakisteyen bu başlığa yazsın talep olursa hem gerekli dosyaları paylaşırım hem nasıl yapıldığı konusunda yardımcı olurum. Ayrıca windows 7 renk sorununu da hallederiz , explorer kapamaya veya windows ayarlarıyla oynamaya gerek yok. oyunun exe sini directdraw patch yapmak yeterli . Herhangi bir ayar yapmadan kendi ekran görüntümü koyayım .

ayrıntılı bir şekilde açıklarsan sevinirim..

renk sorununu explorer ı kapatarak giderebildim ancak daha kolay bi yolu varsa onu seve seve yaparım.

tam ekran sorununuysa hala çözemedim..

win 7 kullanıyorum. aoe2 yi rar la indirdim, yani c ye vs kurulum yapılmadı; rardan açılan klasördeki exe ye tıklayarak açıyorum oyunu..

• Renk sorununu gidermenin yolu: Sağ tık -> Ekran Çözünürlüğü -> Gelişmiş ayarlar -> Monitör -> Renkler -> Yüksek Renk (16 bit)
  • Age of Empires Windows 7 renk sorunu ve Widescreen yüksek çözünürlükte oynayabilmek için hem kurulabilen bir Age of Empires hemde gerekli olan diğer dosyaları verdiğim linkten indiriniz.

http://s3.dosya.tc/server3/NP3JGV/setupaoec1.0.rar.html

Age of Empires kurulumunu yaptıktan sonra indirdiğiniz dosyalar içinde bulunan widescreen için 1.0 crack isimli dosyada bulunan exe dosyasını kopyala yapıştır yaparak oyunun klasörüne kopyalayınız. isteğe göre her iki dosyayıda tutabilirsiniz .

Wide screen yapmak için Aoe2wide.exe yi çift tıklayarak çalıştırın , yönetici izni isteyebilir, izni vererek kurulumu yapın. Kurulum aşamasından sonra masaüstüne bir kısa yol oluşacaktır , bu kısa yola çift tıklayarak çalıştırın. Bu aşamadan sonra Age of Empires klasörüne bir bakın, eğer widescreen yaması doğru yapıldıysa O an masaüstü çözünürlüğünüz ne ise o çözünürlüğe ayarlı bir exe dosyası görmelisiniz. Mesela bende oluşan dosya adı "age2_x1_1.0_1440x900" , oyunu bu exe dosyasına tıklayarak çalıştırdığınız taktirde masaüstü çözünürlüğünüz ne ise o çözünürlükte ve widescreen olarak oynayabilirsiniz. Oyunun başlangıç ekranı wide olmayacaktır, oyun başladığında widescreen olacaktır dikkatinize.

Renk sorununa gelince. Yine indirdiğiniz dosyalar içinde Directdraw.exe adında bir programcık olmalı, bu dosyaya çift tıklayarak çalıştırın , açılan pencereden patchlemek istediginiz exe dosyasını bilgisayarınızın içinde herneredeyse bulup seçin ve apply düğmesine basın, bu işlemi bir kez yapmanız yeterli , artık renk sorunu olmayacaktır. Teşekkürler. İyi oyunlar.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 30 Ağustos 2012; 15:08:14 >

• sen ne güzel bi insansın öyle gerçekten çok teşekkür ediyorum.

aynı sorunu yaşayıp da yapamayanlar olursa unutmasınlar, wide patchinin kurulumunu yaparken patchin kurulumu oyun klasörünün içinde "AoE2Wide" isimli klasörü hedef gösterilerek yapılacak. yani direk next e basarsanız başarısız olur işlem. dediğim yeri değiştirmek gerekiyor.
  • Estağfurullah, İyi oyunlar dilerim , bir yararımız olduysa ne mutlu bize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERIM

Age of Empires Windows 7 renk sorunu ve Widescreen yüksek çözünürlükte oynayabilmek için hem kurulabilen bir Age of Empires hemde gerekli olan diğer dosyaları verdiğim linkten indiriniz.

http://s3.dosya.tc/server3/NP3JGV/setupaoec1.0.rar.html

Age of Empires kurulumunu yaptıktan sonra indirdiğiniz dosyalar içinde bulunan widescreen için 1.0 crack isimli dosyada bulunan exe dosyasını kopyala yapıştır yaparak oyunun klasörüne kopyalayınız. isteğe göre her iki dosyayıda tutabilirsiniz .

Wide screen yapmak için Aoe2wide.exe yi çift tıklayarak çalıştırın , yönetici izni isteyebilir, izni vererek kurulumu yapın. Kurulum aşamasından sonra masaüstüne bir kısa yol oluşacaktır , bu kısa yola çift tıklayarak çalıştırın. Bu aşamadan sonra Age of Empires klasörüne bir bakın, eğer widescreen yaması doğru yapıldıysa O an masaüstü çözünürlüğünüz ne ise o çözünürlüğe ayarlı bir exe dosyası görmelisiniz. Mesela bende oluşan dosya adı "age2_x1_1.0_1440x900" , oyunu bu exe dosyasına tıklayarak çalıştırdığınız taktirde masaüstü çözünürlüğünüz ne ise o çözünürlükte ve widescreen olarak oynayabilirsiniz. Oyunun başlangıç ekranı wide olmayacaktır, oyun başladığında widescreen olacaktır dikkatinize.

Renk sorununa gelince. Yine indirdiğiniz dosyalar içinde Directdraw.exe adında bir programcık olmalı, bu dosyaya çift tıklayarak çalıştırın , açılan pencereden patchlemek istediginiz exe dosyasını bilgisayarınızın içinde herneredeyse bulup seçin ve apply düğmesine basın, bu işlemi bir kez yapmanız yeterli , artık renk sorunu olmayacaktır. Teşekkürler. İyi oyunlar.

Edit:İmla

Çok teşekkürler, ne kadar mutlu olduğumu anlatamam şuan.

• Age Of Empires esasen multiplayer oynandığı zaman çok zevkli bir oyun haline dönüşür,Lakin multiplayerde iyi oyuncu olmak oldukça zor dur, karşınızda sanal bir zeka değil gerçek bir insan vardır ve ne yapacağını kestiremezsiniz, karşılıklı çekişmeli zevkli bir oyun çıkar ortaya, Zaten serinin en başarılısıdır.Halen tüm dünyada büyük bir kitle tarafından oynanmaktadır. Uluslararası oyuncuların bulunduğu bir multiplayer oyun arenası ararsanız www.voobly.com sitesini ziyaret edin. Türkiyeden oyuncuların kendi arasında takıldığı bir yr isterseniz önce bilgisayarınıza Hamachinin herhangi bir sürümünü (son sürümü kendi sitesinden indirip kurmanızı tavsiye ederim) kurun ve kurulum aşamasından sonra " bir ağa katıl" bölümüne tıklayarak server kısmına TS-AOE şifre kısmına: 1 yazarak ağımıza katılın, nasıl multiplayer oynayabilrsiniz hakkında orda bulunan oyuncular yardımcı olacaklardır ,Bende SERIM nikiyle genellikle ağda olurum ve aynı zamanda ağ'ın adminiyim, banada ağ üzerinden mesaj atarak yardım isteyebilrsiniz. Keyifli oyunlar dilerim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.