Şimdi Ara

Ağdaki Access Point'ler internete çıkamıyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sadece 1 dairede sorun devam ediyor. Oda AP'ye bağlanan notebook'un internete çıkarken, telefonların çıkamaması sorunu. Müsait olduğumda ona da bakacağım.
  • Konuyu hortlatayım. Bütün bir ağda yalnızca bir dhcp server olmalı. Yani modemin dhcp açık ise acces pointlerin hepsinin dhcp kapalı olmalı. Ve acces poinlerin ip adresi modem ile aynı ağda olmalı.
    Örnek
    Modem 192.168.0.1 dhcp açık (192.168.0.2-192.168.0.254)
    Acces point 192.168.0.2 dhcp kapalı
    Acces point 192.168.0.5 dhcp kapalı
    .
    .
    ...gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 32dis

Konuyu hortlatayım. Bütün bir ağda yalnızca bir dhcp server olmalı. Yani modemin dhcp açık ise acces pointlerin hepsinin dhcp kapalı olmalı. Ve acces poinlerin ip adresi modem ile aynı ağda olmalı.
    Örnek
    Modem 192.168.0.1 dhcp açık (192.168.0.2-192.168.0.254)
    Acces point 192.168.0.2 dhcp kapalı
    Acces point 192.168.0.5 dhcp kapalı
    .
    .
    ...gibi
    Teşekkürler, sayenizde bağlayabildim modemimi access point olarak. Üstelik 2 modemin de arayüzüne ulaşabiliyorum.
  • herkese merhabalar,

benim sorunum bana göre bi acayip :D şöyle ki;

-evimde kablonet netmaster modemim var bu modemden ikinci el satın aldığım tplink td w8951nd modeme kablo çekiyorum. tplink modemin web ayar arayüzünden brigde mode yapıyorum.wifi id ve şifre belirliyorum.ayarları kaydedip çıkıyorum.buraya kadar bı sıkıntı yok.

kabloyla laptopuma tplink modemi bağladığımda netmaster ağ adı ile bağlanıp internete çıkıyorum.burada sıkıntı yok.

yalnız wifi ağı tplink xxx id'si şeklinde yayın yapıyor ve bu ağa da bağlanıyorum ama ünlem işareti geliyor ve internete çıkamıyorum.sorun gider dediğimde de dns sunucusu yanıt vermiyor diyor.

kısaca kabloyla köprü modu çalışıyor ama wifi ile ağ var internet yok.

modemin yazılım güncellemesini de yaptım,sorun aynen devam ediyor.

yardımcı olabilecek var mıdır?
  • muammer816 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

TD-W8951ND Bridge moda almanıza gerek yok modem olarak kalsın sadece DHCP kapatın.

Kolay gelsin.
  • cemcakmak kullanıcısına yanıt
    hızlı cevabınız için çok teşekkürler.

4.porttaydı esas ana modemimden gelen kablo,bu kabloyu 1. porta taktım ve wifi sorunsuz çalışıyor şuan fakat bu sefer de laptoptaki ethernet kablosuyla bağlantı sağlayamıyorum.

enteresan bir modemmiş bu :D

linksys wag320 de hiç böyle problemler yaşamamıştım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.