Şimdi Ara

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
24
Favori
329.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba
    Benzin yağ karışımlı olduğu için ve beklerse filtreyi çabuk tıkar. Motor rolantide az benzinle çalışabiliyor fakat gaza basıldığında benzin yetersiz kalıyor.
    Youtube de Harun usta var, zomax testere boğuluyor bu işlemleri sırasıyla yapıyor,
    Hava filtresi
    Benzin filtresi
    Buji kontrol
    Motor ayarları
    Sorun bujiden çıktı, çalışıyor fakat yetersiz ateşleme yapıyor.Buji ile sorunu çözdü.
  • Slm arkadaşlar.
    Veta pro 2t yağ almayı düşünüyorum.
    Ama zincir için satılan bu ucuz 30 numara yağlar nasıl? Sıkıntı yaratır mı?
  • ozee2505 kullanıcısına yanıt

Zincir yagi olarak 30 numara uygundur. Ucuzlugundan ziyade kullanilmamis ve temiz yag olmasi onemli. Ucuz olsa daha iyi tabi. Her depoda 300ml yiyor ortalama.

Motor ne bilmiyorum ama veta yerine belli basli markalarin disina cikmayin. Gecen paylaştığım 40 liralik oleomac prosint2 evo bunun icin uygundur. Bu paraya 35-40 litre benzin karisimi yapiyor.. bu da ortalama bir motorda 80 depo yapar kaba hesap..

• the_cantan kullanıcısına yanıt

Saygılar olsun ona üstad :) sevdiğimiz bir abimizdir, yerli malı sevdalısıdır aynı zamanda. Gruba attığın videodaki ms 170 halen yaşıyor mu  

• Arkadaşlar annemin ve dedemin odun işini ben halledeyim diyorum.

Her sene gelen eleman 300-500 lira para alıyor.

Bu sene daha fazla alacaktır.

a101, bim gibi yerlerde satılan veya ucuz amaçlı testerelerle bu işi çözemez miyim?

Endüstriyel kullanmayacağım. Kışın odunlarını tahtalarını küçülteceğim.

• zero01 kullanıcısına yanıt
    O gibi yerlerde satılan testereleri tavsiye edemiyoruz.Çok baş ağrıtıyor. Az daha fiyat yükseltip en azından bi Zomax alırsanız sizin için daha iyi olur.Bende rtrmax var ağır ve titreşimli ,3 beygir gücünde 7 kg falan gelir.Küçük işler ve ağaca falan çıkıldığı zaman ağır geliyor. Küçük işler için 2 - 2,5 beygir motorlar daha uygun geliyor bana.
  • zero01 kullanıcısına yanıt

selamlar, bende arada isteyen olursa odun doğrama için işçilik yapıyorum deposunu 75 tl den doğrama işi yapıyorum, size gelen işçi arkadaş biraz fazla alıyormuş hangi bölgede ikamet ediyorsunuz? ve traktör kasası hesabı ile mi yoksa depo hesabı ile mi iş yaptırıyorsunuz bunu bir öğrenin!

örnek vermek gerekirse; bir traktör romorg u ortalama 3-4 depo benzin harcamamı sağlıyor siz ama diyorsanız birde odun doğrayan arkadaş onların yarmasını da yapıyor o zaman iş değişir günlük işçi yevmiyeside 150 tl den başlar o zaman hesaba birde günlük yevmiye girer

• quote:

Orijinalden alıntı: GlaDiAaToR

Saygılar olsun ona üstad :) sevdiğimiz bir abimizdir, yerli malı sevdalısıdır aynı zamanda. Gruba attığın videodaki ms 170 halen yaşıyor mu  

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere ms170 duruyor (((:

bizden de selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: snurks1499

oregonun istediğiniz ürününü TR de bulamazsınız

ama şanslıyız sadal stihl ürünlerini getiriyor

tam takım eğe seti

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

sadece derinlik mastarı

her hangi bir stihl bayisinden ürün kodu ile istek yapabilirsiniz

illa oregon derseniz semak makina ile iletişime geçiniz belki derdinizi anlatıp ürün teminini gerçekleştirirsiniz

Alıntıları Göster

@dreamblue35 zamanında bunu önerdik ama dikkate almadınız sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snurks1499 -- 28 Kasım 2020; 16:49:6 >

• snurks1499 S kullanıcısına yanıt

yok ustam siz onu tavsiye etmeden önce bende vardı kullanıyorum geçtiğimiz yıl kasım ayında testere almıştım yanında bir de stihl in eğe setini aldım, fakat yedek olarak bulundurmam lazım o yüzden lazım oldu balıkesir ana bayisinden almıştım ellerinde bir adet vardı muhtemelen bir daha da getirtmemişlerdir çünkü ben alıken bu seti 2 yıldan beri kimsenin almadığını söylemişlerdi: resimde sağ tarafta biraz fulu çıkmış ama orjinalinin fotosunu eklerim bu fotoğraf bir kaç ay önce çektiğim fotoğraf yanımda olmadığından şuan resmedemem ama ilerleyen zamanda eklerim yeni fotoğraf

• Alüminyum kaynak nasıl yapılır? Aksilik.
  • dreamblue35 D kullanıcısına yanıt

Yedek bileme seti lazımsa kod ile bayiye başvuruyorsunuz bayi getiriyor ben kodla gittim 2 haftada stihl bayisi getirdi

Ama oregon setide baya kullanışlı görünüyor. Tr de bulamadığım için alamadım oregon seti

Kredi kartım olsaydı yurt dışı alışveriş yapardım edinirdim oregon set

Siz husq yerine oregon seti alın daha işlevsel görünüyor

• anadolustrong başka versiyonu

• motorlu testereniz varsa sizinde bunlara ihtiyacınız olabilir

1: bileme seti = keskin zincirler için

2: tel fırça = buji temizliği için

3: yedek buji

4: kestirme fırça = motor temizliği için

5: buji anahtarı

6: metre

7: küçük terazi

8: torsan radyo =çalışırken kulağınıza takıp dinlemek için  Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snurks1499 -- 5 Aralık 2020; 9:55:30 >

Devirme icin takoz ve onu cakmak icin saglam bir balta da gerekli.

En önemlisi ise kacmak icin kaymayan bir bot veya ayakkabi Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere 

• Burada böyle bir konu bulduğum için mutlu oldum :)

Memlekette babam istedi benzinli bir testere bakıyorum günlerdir ama kafam karıştı bakmaktan. Tavsiye almak istedim.

500 lira civarı bir bütçe ile orta boy ağaçlar ve kavak kesimi için ideal ve uygun fiyatlı bir ürün arayışındayım. F/p oranı yüksek sorunsuz bir makine var mı bildiğiniz? Bütçe bir miktar yükseğe çıkabilir.

Kesimden yeni döndüler odunlar tarlada kesilecek bekliyormuş, sürekli arıyorlar :)

Bunlar benim amatör şekilde arayıp bulduklarım, ama sizin önerilerinize açığım.

https://www.n11.com/yapi-market-ve-bahce/bahce-makineleri/agac-kesme-makinesi

https://urun.n11.com/agac-kesme-makinesi/einhell-bg-pc-4040-testere-P260752214

https://www.trendyol.com/rtrmax/benzinli-agac-kesme-makinesi-3hp-rtm958-p-33041356

https://www.trendyol.com/staxx-power/staxx-tt-58-4-3-hp-50-cm-pala-tam-professional-cift-egzoz-agac-motoru-motorlu-testere-hizar-58-cc-p-39223715?boutiqueId=544278&merchantId=219103

• NEVERDIES kullanıcısına yanıt

hocam kusura bakmayında 500 lira bütçeyle kürdan kesecek motor alırsınız ancak

einhel den uzak durunuz çalıyı zor kesiyor

stax az üste resimlerini paylaştığım motora aşırı benziyor çöp yani

en azından şunu deneyin kötünün iyisi

https://www.ciftcide.com/urun/alpina-a510-motorlu-testere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snurks1499 -- 6 Aralık 2020; 10:17:33 >

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.