Şimdi Ara

Ağ Yazıcısı Sorunu (yardım lütfen)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam DH Ailesi, ne yazık ki yine yeni bir sorunla sizlere yazıyorum.
    İş yerinde işletim sistemi olarak XP yüklü bilgisayarlardan oluşan bir ağ var ve ve bu bilgisayarların birinde yazıcımız bulunuyor. Yeni bir bilgisayar aldık ve bu pcnin işletim sistemi malum windows 7. Ne yazık ki yazıcıyı yeni bilgisayar üzerinden ağ kanalıyla kullanamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Yeni pc den ağ üzerinde yazıcıyı görüyorum varsayılan olarak ayarlıyorum ama bir yazdırma işlemi yapmaya kalktığımda "SÜRÜCÜ BULUNAMADI" hatası alıyorum ardından sürücü için .inf dosyası istiyor. Bu konuyu buraya taşımadan önce epey araştırdım özellikle ilgili DH topiclerini inceledim aynısını yaşayan birçok kişi mevcut ama oradaki yöntemlerle çözemedim.

Yazıcı kurulu olan ağdaki PC: XP Professional SP3 32 Bit
    Yeni alınan ve yazıcımıza ağdan bağlanmaya çalıştığım PC: WİNDOWS 7 Professional 64 Bit
    Yazıcı: Samsung ML-1610

*XP olan Pc de yazıcının xp 32Bit sürücüsü yüklü ve sorunsuz çalışıyor, win7 de sürücü uyumsuzluğundan yazdıramıyor, xp olan pc den ilgili yazıcının win764bit driverini indirip yazıcı özellikleri/ek sürücüler kısmına yüklemeye çalıştım ama malesef .inf dosyası sordu durdu olmadı. Driveri direk yüklemeye çalıştığımda zaten sürücü win7 bilgisayar xp olduğundan kurulum hata verip direk kapandı. Çıkamadım işin içinden...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.