Şimdi Ara

Ağ üzerinden yedekleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir pcyi server olarak kullanıp kalan 6 tane bilgisayarı buna bağlayıp sürekli yedeklemek istiyorum. Bu image halinde olursa daha güzel olur. Ağ üzerinden ortak dosya oluşturup herkesin dosyalarını buraya atmayı düşündüm ama bunu program aracılığı ile otomatik (belli günlerde manuel olarak da olabilir) yedekleme yapabilirsem daha iyi olacak. Bu konuda bilgisi olan veya bunu profesyonel olarak basit bir şekilde (kullanımı basit ) hangi programla yapabilirim ?

• server üzerinde klasörler aç..Kişilere göre ulaşım yetkisi ver.Sonra kişilerin bilgisayarından bu klasörleri MAP yap. ve önemli dosyalarını burda tutmalarını söyle...
    buraya atılmayan dosyalar hakkında sorumluluk olmayacagını söle :) servere birde backup unitesi al cobain backup ile yedekle
  • dediğini düşündüm klasör açmak basit kalacak sistemin backup ını almak istiyorum. Mailler grafik programlarında yaptıkları çalışmalar vs vs her pc veri fışkırıyor resmen full backup larını alırsak çok sağlıklı olacak
  • Acronis
  • symantec backup exec
  • Sizin ilacınız BackApp programı, çok yönlü ve uygun fiyatlı harika bir yazılımdır. Şuradan inceleyebilirsiniz. https://backapp.com.tr
  • Bir bilgisayarın imajı yaklaşık 5Gb ile yüklü olan program dosyalara göre terabaytları kadar gidebilir.
    ayrıca pc lerden imaj almak kolay bir şey değildir. Burada mantıklı olan oturmuş bir sistemin 1 defaya mahsus imajı alındıktan sonra bilgisayar kullanıcısının kendi dosyalarını periyodik olarak yada istediği zamanlarda yedek almasıdır. Yanı kısaca sen çalışır sistemi oturmuş haldeki bilgisayarın imajını aldıktan sonra açacağın kullanıcılara ait klasörlere kullanıcılar kendileri yedek alacak ve yedek alma işinden de o kullanıcılar sorumlu olacak yoksa kapasite sıkıntısı yaşarsın ayrıca yedekleri takip etmende zor olur. yada ayda 1 kez imaj alıp yedekleyeceksin veri kaybolursa 1 ay içinde yapılan yada değiştirilen veri kabolur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.