Şimdi Ara

AFYON'UN EN ÜNLÜ LOKUMCUSU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
37.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siz Afyon'a bu kadar laf söylemişsiniz de, esas gidip Hakkari ve Iğdır'ı görmek lazım.

Gerçekten merak ediyorum oraları. (Terör tehlikesini saymazsak.)

Batıdaki gibi Tikky'ler, Emo'lar var mı?
    Bilgisayar teknolojisi oralarda batıdaki kadar ileri mi?
    Rock & Metal dinleyenlere ne gözle bakarlar?
    Gökdelenler, parıltılı binalar vs. var mı?
    Lüks yaşam sürenler var mı?

gibi...

Ve acı bir gerçek: Saydığımız bu şehirler 'aynı ülkenin' şehirleri. "Tek Türkiye" diyoruz ama................. Bu tekliğimizi her faydalı alanda gösterebilsek keşke.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pretender

Afyon'un tek kötü tarafı biraz muhafazakar bir şehir olması. Öyle eğlence klup bar filan arıyorsanız yanlış yerdesiniz. Birde uzun saçlı ve küpeliyseniz Büyük ihtimal dayak yersiniz. Sadece bir yerde o halde rahat dolaşabilirsiniz. O da Yeşilyol Caddesi.

Saç uzun ve küpeli diye dövüyorlarsa o şehre medeniyet gelmemiş daha o zaman kaçıncı yüzyıldalar.

• afyonda okudum 4 yıl boyunca genelleme yapmıyorum ama cogu insan belkide ögrencilere öyleydi cok yobaz hiç birseyi kabullenemeyen kendi yapmak istediklerini yapamayıp bi baskasının yaptıgını görünce dik dik bakan hatta laf atıp kavga cıkarmaya calısan insanlarla dolu.

hiç unutmam vizeler bitti ögrenciler memleketlerine dönüyorlar otogar full dolu bilet bulmak imkansız otobüsün kalkmasını beklerken ögrenci arkadaslardan birisi (küpeli ve uzun saclı) bilet bulmaya calısırken biletçilerden durduk yere yedigi dayagı unutamıyorum hemde öyle bir dayaktıkı agzını burnunu dagıttılar sebep yokken. afyon öyle bir yerki özellikle persembe günleri heyecanla bekledikleri kurtlar vadisi dizisinin ardından cuma günü yolda yürümek işkence olurdu çogu insan kurtlar vadisinden okadar etkilenirdiki uzun paltosunu giye dısarı cıkar kavga etmek için yer arardı kız arkadasın varsa zaten hergün bir ölümdür el ele tutusmayı bırak yan yana yürüdünmü tip tip bakarlar karsılık vermek gibi bir hataya düsersen hemen 3 -4 kişiden dayak yersin. oysaki bu insanlar hergün üniversite kenarlarında kızlara laf atmak sarkıntılık yapmak için sıra beklerlerdi. sosyal hayatı hiç anlatmıyorum çünkü orda sosyal bir hayat yok olsada zaten yasayamassın yasatmazlar. ilçeleri daha kötü ama yinede içinde iyi insanlarda var genelleme yapmıyorum bizim ev sahibine 6 ay kira vermemiştik sagolsun sesini cıkarmazdı

• salla gitsin o zaman afyona gitmeye değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 03-09-2007 -- 3 Eylül 2008; 21:12:33 >
  • Arkadaşlar bırakın ya artık eskisi gibi değil gözünüz kapalı gezmeyin siz bakarsanız yada baktırırsanız herkes heryerde bakar size... buradaki birsürü halk nasıl yaşıyor sizce herkesmi köylü herkesmi tip tip bakıyor? durum tam tersine döndü artık bizler ayıplar bakışlarla bakıyoruz... Yani bende şaşırdım eskiye göre çok çok fark var... hızlıca gelişme yolunda... Buradan birsürü teniste bölge dereceleri çıktı hani varmı antalyadan oradan buradan? başta ben çıktım bölge derecesi alarak yapmayın yahu gelin bi görün eskiden gelip burayı kötülemeye hakkınız yok...

Arakdaşım senin soruna cevap ise Uzunçarşı'da Yayla vardır kime sorsanız bilir Yayla yı tavsiye ediyor herkes... Ayrıca her konuda yardımcı olabilirim..

Yani çok abartmışsınız ya harbi okurken gülmemek ve kızmamak elde değil bu kadar cahil olmayın lütfen doğumu burası Allah aşkına ne demek gece dışarı çıkılamaz yahu? ben bu yaşımda 2-3 e kadar dışarda oluyorum be... Tabi siz giderseniz çavuşbaşa bilmemnereye böyle dersiniz tabi. Her ilin vardır böyle belalı yerleri burada o kadar yok bile... Ahh ahh büyükşehirdekileri duymuyoruz bilmiyoruz sanki... laf olsun torba dolsun

ayrıca saçı uzun olanı dövüyoru sen nasıl söyleyebilirsin hemşerim yahu? en kroların bile saçları enseleri uzun dolaşıyorlar o zaman millet birbirine dalar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirklyc -- 3 Eylül 2008; 21:11:58 >

• quote:

Orjinalden alıntı: OnuR

quote:

Afyon'un tek kötü tarafı biraz muhafazakar bir şehir olması. Öyle eğlence klup bar filan arıyorsanız yanlış yerdesiniz. Birde uzun saçlı ve küpeliyseniz Büyük ihtimal dayak yersiniz. Sadece bir yerde o halde rahat dolaşabilirsiniz. O da Yeşilyol Caddesi.

Saç uzun ve küpeli diye dövüyorlarsa o şehre medeniyet gelmemiş daha o zaman kaçıncı yüzyıldalar.

Medeniyet değil kültür farklılığı. Afyon böyle şeylere alışık değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: emirk

Arkadaşlar bırakın ya artık eskisi gibi değil gözünüz kapalı gezmeyin siz bakarsanız yada baktırırsanız herkes heryerde bakar size... buradaki birsürü halk nasıl yaşıyor sizce herkesmi köylü herkesmi tip tip bakıyor? durum tam tersine döndü artık bizler ayıplar bakışlarla bakıyoruz... Yani bende şaşırdım eskiye göre çok çok fark var... hızlıca gelişme yolunda... Buradan birsürü teniste bölge dereceleri çıktı hani varmı antalyadan oradan buradan? başta ben çıktım bölge derecesi alarak yapmayın yahu gelin bi görün eskiden gelip burayı kötülemeye hakkınız yok...

Arakdaşım senin soruna cevap ise Uzunçarşı'da Yayla vardır kime sorsanız bilir Yayla yı tavsiye ediyor herkes... Ayrıca her konuda yardımcı olabilirim..

Yani çok abartmışsınız ya harbi okurken gülmemek ve kızmamak elde değil bu kadar cahil olmayın lütfen doğumu burası Allah aşkına ne demek gece dışarı çıkılamaz yahu? ben bu yaşımda 2-3 e kadar dışarda oluyorum be... Tabi siz giderseniz çavuşbaşa bilmemnereye böyle dersiniz tabi. Her ilin vardır böyle belalı yerleri burada o kadar yok bile... Ahh ahh büyükşehirdekileri duymuyoruz bilmiyoruz sanki... laf olsun torba dolsun

ayrıca saçı uzun olanı dövüyoru sen nasıl söyleyebilirsin hemşerim yahu? en kroların bile saçları enseleri uzun dolaşıyorlar o zaman millet birbirine dalar?

gece dısarı cıkabilirsin o yönden hak verebiliyorum yani bi sorun olmuyordu. bir kere köylü sehirli diye bi ayrım yapmaya gerek yok herkes insandır ama ne yazıkkı ben yazdıklarımda hiç bir abartı görmüyorum çünkü 4 yılım gecti inana yazdıklarım yazmadıklarımın binde biri kalır. afyonda her insanmı böyle tabiki hayır ama geneli böyle özellikle gençleri. afyon gercekten gelişme asamasında en son türkiyenin en büyük golf ve tenis sahasını afyona yapmayı düsünüyorlardı reklam panolarında projelerini görüyordum şimdi ne oldu bilmiyorum. inan bana dogunun adı cıkmış afyon batıda oldugu halde bir dogudaki illerden cok bi farkı yok. ama bence sehrin gelişmesinden cok insanlarının gelişmesi lazım ve halkında sehrin gelişimine ayak uydurması lazım uydurabilirmi bence cok zor cünkü insanların kafalarının degismesi cok zordur. cok sevimli siveleri vardır sive demiyimde konusma tarzları

• quote:

Orjinalden alıntı: crossor

quote:

Arkadaşlar bırakın ya artık eskisi gibi değil gözünüz kapalı gezmeyin siz bakarsanız yada baktırırsanız herkes heryerde bakar size... buradaki birsürü halk nasıl yaşıyor sizce herkesmi köylü herkesmi tip tip bakıyor? durum tam tersine döndü artık bizler ayıplar bakışlarla bakıyoruz... Yani bende şaşırdım eskiye göre çok çok fark var... hızlıca gelişme yolunda... Buradan birsürü teniste bölge dereceleri çıktı hani varmı antalyadan oradan buradan? başta ben çıktım bölge derecesi alarak yapmayın yahu gelin bi görün eskiden gelip burayı kötülemeye hakkınız yok...

gece dısarı cıkabilirsin o yönden hak verebiliyorum yani bi sorun olmuyordu. bir kere köylü sehirli diye bi ayrım yapmaya gerek yok herkes insandır ama ne yazıkkı ben yazdıklarımda hiç bir abartı görmüyorum çünkü 4 yılım gecti inana yazdıklarım yazmadıklarımın binde biri kalır. afyonda her insanmı böyle tabiki hayır ama geneli böyle özellikle gençleri. afyon gercekten gelişme asamasında en son türkiyenin en büyük golf ve tenis sahasını afyona yapmayı düsünüyorlardı reklam panolarında projelerini görüyordum şimdi ne oldu bilmiyorum. inan bana dogunun adı cıkmış afyon batıda oldugu halde bir dogudaki illerden cok bi farkı yok. ama bence sehrin gelişmesinden cok insanlarının gelişmesi lazım ve halkında sehrin gelişimine ayak uydurması lazım uydurabilirmi bence cok zor cünkü insanların kafalarının degismesi cok zordur. cok sevimli siveleri vardır sive demiyimde konusma tarzları

Şive konusuna bir örnek. Garajın karşısındaki tekel bayisinin adı : Geliver Gidiver Gali Tekel bayii.

• quote:

Orjinalden alıntı: ibo3458

birader sen ne kadar süre kaldın acaba?? baktımda manisa lısın batılıyım havalarında mısın sosyetemisin ki burayı küçümsüyorsun? kaç senesinde geldin? halk sen ne yaptında böyle yaptılar sana? bazı kesimler havyancılıkla uğraşıyor olabilir o onun kendi ayıbı sanane ondan o sana diyormu neden üzerinde hayvan pisliği yok diye? bende sevmem öyle şey ama bu tavrın hiç hoş değil, sende onların çocuğu vs. olabilirdin o zamanda biz sana aynı muameleyi yapsak hoşnut olurmuydun? çıldiricim yav çıldıriciim!

crossor hocam,

bence yanlış düşünüyorsun önce şehrin gelişmesi gerek, farkındaysan örn: eskişehir önceden hiçbirşey değilmiş millet lise vs. okumaya buraya geliyormuş, çalışmaya buralara geliyormuş ama bu şehrin başında duranlarının yaptığı birşey ile şu anda esk. bizden nice önde.. eskiden nasıl şimdi nasıl mesela büyüklerine sorabilirsin..

şehir gelişsinki insanlarda onlara ayak uydursunlar insanlar çok çabuk değişebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirklyc -- 3 Eylül 2008; 21:27:05 >

• quote:

quote:

birader sen ne kadar süre kaldın acaba?? baktımda manisa lısın batılıyım havalarında mısın sosyetemisin ki burayı küçümsüyorsun? kaç senesinde geldin? halk sen ne yaptında böyle yaptılar sana? bazı kesimler havyancılıkla uğraşıyor olabilir o onun kendi ayıbı sanane ondan o sana diyormu neden üzerinde hayvan pisliği yok diye? bende sevmem öyle şey ama bu tavrın hiç hoş değil, sende onların çocuğu vs. olabilirdin o zamanda biz sana aynı muameleyi yapsak hoşnut olurmuydun? çıldiricim yav çıldıriciim!

crossor hocam,

bence yanlış düşünüyorsun önce şehrin gelişmesi gerek, farkındaysan örn: eskişehir önceden hiçbirşey değilmiş millet lise vs. okumaya buraya geliyormuş, çalışmaya buralara geliyormuş ama bu şehrin başında duranlarının yaptığı birşey ile şu anda esk. bizden nice önde.. eskiden nasıl şimdi nasıl mesela büyüklerine sorabilirsin..

şehir gelişsinki insanlarda onlara ayak uydursunlar insanlar çok çabuk değişebilir...

Harbi yaaa. Atalarımız bu vatanı kurtarırken ordandan harekete geçmişler. Bu kadar saygısızlık olmaz. Afyon'a yolunuz düşerse gidin bir kocatepe anıtını görün.

• quote:

quote:

quote:

crossor hocam,

Harbi yaaa. Atalarımız bu vatanı kurtarırken ordandan harekete geçmişler. Bu kadar saygısızlık olmaz. Afyon'a yolunuz düşerse gidin bir kocatepe anıtını görün.

Siz ZAFERİN , CUMHURİYETİN KAZANILDIĞI TOPRAKLARDAN DAHA KAÇIN BAKALIM... Sonra Atatürk'çüyüz diye geçinirsiniz... o kaçsın bu kaçsın e bu topraklara kim sahip çıkacak? zamanında burayı kuşatan yunanlılar mı fransızlar mı???

• quote:

quote:

quote:

crossor hocam,

hocam kimsenin afyonu ve insanlarını kötüleme gibi bir amacı yok haddide degildir. benim 4 yılım orda gecti iyisiyle kötüsüyle hatta alısmıstımda ben sadece bir ögrenci gözüyle olumsuz gözlemlerimi ve yasadıklarımı söyledim. tabiki gelişecek zaten anlatıgım tip insanlar hersehirde var ama afyon kücük oldugu için daha cok göze batıyor. bir cok afyonlu arkadasım oldu bize yardım eden bir cok afyonlu abilerimiz oldu yani yazdıklarımdan kastım afyonu kötülemek degil sadece olumsuzluklarını yazdım

• quote:

Orjinalden alıntı: crossor

quote:

quote:

quote:

crossor hocam,

hocam kimsenin afyonu ve insanlarını kötüleme gibi bir amacı yok haddide degildir. benim 4 yılım orda gecti iyisiyle kötüsüyle hatta alısmıstımda ben sadece bir ögrenci gözüyle olumsuz gözlemlerimi ve yasadıklarımı söyledim. tabiki gelişecek zaten anlatıgım tip insanlar hersehirde var ama afyon kücük oldugu için daha cok göze batıyor. bir cok afyonlu arkadasım oldu bize yardım eden bir cok afyonlu abilerimiz oldu yani yazdıklarımdan kastım afyonu kötülemek degil sadece olumsuzluklarını yazdım

yok hocam sana lafım yok üzerine alınma sen, sende haklısın, benim lafım başkalarına

• yahu afyondan girildi Atatürk'ten çıkmışsınız.Ne alaka yani.her sohbet Atatürk'e çıkıyor.insanın uzerınde daglarda cobanlık yaparken kecı pıslıgı olması gayet dogal ve gurur duyulacak bısey.fakat bu pıslıkle şehire inmek bambaşka.bu olayın hiçbir açıklaması yok.atalarımızı falan karıştırmaya çalışmayın.konumuz farklı.

hem manisalıyım batılıyım olayı da çok saçma.ne alakası var.batılı demek turkıyenın batısı demek mi?sen izmirde ne hayvanlar var biliyormusun?orası batı diil mi?

arkadaşlar kestirmeden haklı olmaya çalışmayın.afyonda 7 sene kaldım herşeyini iyi bilirim.bana anlatmaya çalışmayın yani.tamam afyonlusunuz savunun memkeletınızı de biz de düşman diiliz.gördüklerimizi anlatıyoruz.yapılmayan şeyleri anlatmıyoruz.millet te hak veriyor zaten.

afyona kültür amaçlı gitmek çok güzel birşey orası yadsınamaz.ama geri kalan herşey için bence berbat biryer.

• quote:

yahu afyondan girildi Atatürk'ten çıkmışsınız.Ne alaka yani.her sohbet Atatürk'e çıkıyor.insanın uzerınde daglarda cobanlık yaparken kecı pıslıgı olması gayet dogal ve gurur duyulacak bısey.fakat bu pıslıkle şehire inmek bambaşka.bu olayın hiçbir açıklaması yok.atalarımızı falan karıştırmaya çalışmayın.konumuz farklı.

hem manisalıyım batılıyım olayı da çok saçma.ne alakası var.batılı demek turkıyenın batısı demek mi?sen izmirde ne hayvanlar var biliyormusun?orası batı diil mi?

arkadaşlar kestirmeden haklı olmaya çalışmayın.afyonda 7 sene kaldım herşeyini iyi bilirim.bana anlatmaya çalışmayın yani.tamam afyonlusunuz savunun memkeletınızı de biz de düşman diiliz.gördüklerimizi anlatıyoruz.yapılmayan şeyleri anlatmıyoruz.millet te hak veriyor zaten.

afyona kültür amaçlı gitmek çok güzel birşey orası yadsınamaz.ama geri kalan herşey için bence berbat biryer.

birader gel seni 1 hafta misafir edeyim?

• Yazılanların hepsini okudum inanın bazısında yuh artık dediğim oldu... Hani kendi öğrenim gördüğüm memleket olmasa neyse diyecem doğrudur belki ama bu kadar olmaz...

Be kardeşim sen bilmez misin ki Türkiye'de ki kırsal nüfusun büyük bir bölümünde hayvancılık etkindir. Ve değil Afyon sen başka bir yere de gitsen yine aynı manzara ile karşılaşırsın. Adam minibüste ya sırtına keçi tersi yapışan adam görmüş bunu Afyona'a maletmiş yapmayın bu kadar basit olmayın. Diğer birisi Sandıklı'ya gitmiş neymiş efendim kadınlar kareli başörtüleri takıyomuş e be kardeşim e be kardeşim bunun sana zararı ne oranın kültürü de o!

Ya allah aşkına ben öğrenciyim gece yarısı sokakta da dolaşıyorum istediğim herşeyi de yapıyorum "birader sen neden böyle yapıyorsun" diyen bir allahın kulu olmadı. Kaldıki arkadaş burada lokum alınacak bi adres sormuş sanırım bazı arkadaşarın afyonla ilgili bi yarası varmışki hemen gocunmuşlar...

Ya siz hangi haberde duydunuz hangi haberde gördünüz Afyonda dışarıdan gelen bir kimseye zorbalık yaptılar zor kullandılar diye? Afyon tüm yolların kesişme nooktasındadır ve günlük onbinlerce araç bu şehirden geçmektedir... Yapmayın arkadaşlar sizin Afyonla bi probleminiz varsa onu bilemem...

Arkadaşım bence eğer lokum alacaksan ben Altınay Lokumlarını tavsiye ederim garajın karşısında fabrika satış mağazaları var ayrıca çifte kavrulmuş lokumlardan ısrarla almanı tavsiye ederim

• Bir afyonlu olarak buradaki yorumları keyifle okudum hiç de alınmadım. Afyon coğrafi olarak ege bölgesinde yer alsada, sosyo kültürel olarak iç anadolu şehridir diyebiliriz. Halkı tutucudur ama genel olarak zararsızdır. Uzun saçlı yahut kızla geziyo falan diye dayak yahut laf atılma mevzularına rastlamadım ama olmuş olabilir. Üniversite açıldıktan sonra biraz adam oldu şehir, ama hala çok kapalı ve muhafazakar bir yapısı var. Yeşil yol'da falan görüyom sevgililer el ele geziyor, bilmiyorum yani öyle pek tehlikeli bir yer değildir. Memleketim olsa bile, sevmem insanını da sevmem ama akrabalar falan var, giderim arada.

Len sadıç netçen la afyon mis gibi

• ibo adlı arkadas manisalıyım demıs ama Universite dolayısıyla manisaya tasındık.Kız arkadasımla carsıda gezerken babam yasımdakı adamlar öküz gibi bakıyor afedersiniz ama ve laf atıyorlar.

Manisadan nefret ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kysis -- 4 Eylül 2008; 2:38:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Virtus

ibo adlı arkadas manisalıyım demıs ama Universite dolayısıyla manisaya tasındık.Kız arkadasımla carsıda gezerken babam yasımdakı adamlar öküz gibi bakıyor afedersiniz ama ve laf atıyorlar.

Manisadan nefret ediyorum

al hadi buyur arkadaşım... konunun o yerlere gelmesi çok doğal çünkü sen getirdin.. neresi olsa ben aynı savunmayı yaparım.. sen 7 yıl kaldım diyorsun çok sorunlu geçti heralde senin için hergün dayak felan yemiş olmasılısın ki bu tavırdasın..kaç yılında geldin diyorum, cevap yok sen gel arkadaşın söylediği gibi 1 hafta misafirimiz ol tekrar izlenim yap bakalım...

• quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

Bir afyonlu olarak buradaki yorumları keyifle okudum hiç de alınmadım. Afyon coğrafi olarak ege bölgesinde yer alsada, sosyo kültürel olarak iç anadolu şehridir diyebiliriz. Halkı tutucudur ama genel olarak zararsızdır. Uzun saçlı yahut kızla geziyo falan diye dayak yahut laf atılma mevzularına rastlamadım ama olmuş olabilir. Üniversite açıldıktan sonra biraz adam oldu şehir, ama hala çok kapalı ve muhafazakar bir yapısı var. Yeşil yol'da falan görüyom sevgililer el ele geziyor, bilmiyorum yani öyle pek tehlikeli bir yer değildir. Memleketim olsa bile, sevmem insanını da sevmem ama akrabalar falan var, giderim arada.

Len sadıç netçen la afyon mis gibi

Zaten ben Afyonda ortam arayan herkese aynı tarifi veriyorum. 2- 3 kmlik bir yolun 100 metrelik kısmı.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.