Şimdi Ara

Afyonda ne nereden alınır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
1
Favori
36.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sucuk

Vs bunların en hasını alabileceğim yerler neresi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam gidip yeniden hazirlanmayi dusunuyordun yatti mi o iş ?

• Ayfonda diye okudum
  • Afyon'da lokum satan çok ünlü bir yer ama ismini hatırlayamadım. Önünde hep sıra var. Muhtemelen kime sorsan gösterir. Meydandan dükkanların olduğu sokağa girince sağda kalıyor.

İki lokumcu Yanyana biri boş biri dolu.

Hatırladım. Sanırım yayla şekerleme idi.
    Ama yanındaki dükkanla ne fark var dersen bir fark var diyemem.

Sucuk için bilumum dükkan var. Hoşuna gidenden al.

Bir iki birşey daha var Afyon'da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lokumu Yayla Şekerleme den almanı öneririm çarşı da kime sorsan gösterir kaymaklı lokum çok güzeldir. Sucuğu da Cumhuriyet den al. Bir kayseri sucuğu değil ama iyidir yinede.
  • Ben sucuğu Cumhuriyet'ten değil de İmaret'in yanında bir kasap vardı oradan alıyorum. Lokumu da Yayla Şekerleme'den alıyorum. Ayrıca Afyon ekmeğini çok seviyorum. Onu da cezaevinin ilerisindeki Migros'un çarprazında marketler var. Marketlerin orada el arabasında Afyon ekmeği satıyorlar, oradan alıyorum. Başka meşhur sucuk döneri var sanırım ama ben onu yiyeceğime Gamze Döner'e giderim.

• Otogardan. Özellikle lokum ve pişmaniyeyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • afyon dedin mi kaymak akla gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Türkolog_

Lokumu Yayla Şekerleme den almanı öneririm çarşı da kime sorsan gösterir kaymaklı lokum çok güzeldir. Sucuğu da Cumhuriyet den al. Bir kayseri sucuğu değil ama iyidir yinede.

Şeriat sucuğunu sevmemenizin nedeni nedir?
  • Şu kaç sene önceki şeriat sucuğu muhabbetinin de iyice cılkını çıkardılar.
    Adam ciddi bir şekilde öneride bulunuyor bir diğeri de yırtık dondan çıkar gibi aklınca espri kasmaya çalışıyor.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dinoco mavisi -- 5 Kasım 2020; 20:3:49 >
  • altınaydan al kaymak lokumu 10 15 tane sertifikaları var
  • Sucuk kişinin damak tadına göre değişir. Lokum şu sıralar Yayla Şekerleme favori ama Altınay her zaman kalitedir. Sucuğu Ahmet İpek alabilirsiniz yada İkbal Cumhuriyet. Ama biz genelde küçük esnafın sucuğunu tercih ederiz. (Merve, Sertçivi, İtimat, Kocaşaban gibi liste uzar gider bu arada sucukda kişisel tercihim Gül Sucukları olur Şekerbenk karşısında yer olarak. Lokumcular uzun çarşıda Altınay ve Yayla) Ekmek kadayıfı Anıtpark karşısı Hidayet Ustadan en taze haliyle alabilirsiniz. Bu arada Sağlık Bakalınlığınının denetimlerinde çıkan abidik gubidik kaçak kanatlı eti içeren sucuklar Afyon içinde satılmaz yada bana hiç denkgelmedi.
  • Sucuk cumhuriyetten alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ml_csd_ds -- 5 Ocak 2016; 14:46:43 >
  • Patates Ayfon'da yok, çünkü elma var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.