Şimdi Ara

Aerocool cruisestar kasa incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen hafta sinerjiden yeni topladıgım sistemimi sipariş ettim ve bugün geldi. Burda çok konh açtım kasa için aerocool cruisestar alıyımmı diye herkes alma dedi zalman al dedi çok sağlam duruyodu resimlerde görünüşü malzemesi falan dinlemedim aldım. Aşırı pişmanım aldığıma. Zaten tüm kutuları kasanın içine sıkıştırıp göndermiş sinerji kasayı çıkardığımda kasa yamulmuştu ve anakartı aşırı zor bi şekilde taktım. Ekran kartınkn vidalarını takınca çok geriliyo hatta bi ara çıktı yerinden biraz gevşetince rahatladı ama napcam bilmiyorum. Kesinlikşe bu lanet kasayı almayın az bişey zorlanmaya parçaları yamuluyo eğiliyo. Bu arada ekran kartının gerginliği ve yamuk durması sorun çıkartırmı ?

• Ürün kusurlu geldiyse iade etmen en mantıklısı olurdu, neden montaj yaptın ki ?
  • Hocam montaj yaparken farkettim açıkcası iade almıcaklarsa böyle idare edicem çünkü bunu kargoya versem en basit şeyde eğilir yine. İade edebilirsem zalman z11 neo alıcam. Aşırı ama aşırı dandik kasa yani öyle böyle değil hatta benım 15 yıllık kasam var o bile taş gibi yanıda
  • Birde ekran kartım 1050ti aldım. Anlamadığım biçimde içinden vga to dvi dönüştürücü çıkmadı yani normalde dandik kartlarda bile çıkıyor. Oturduğum muhtite 1 tane satan yer var onda 1 tane kalmış oda bozuk çıktı şansa. Vatan bimeks teknosa tarzı yerlerden alamazmıyım. Ekran kartı dvi girşi 24+1 pin
  • Bu arada birşey sorucam High power 80+plus sertifikalı 500w psu almıştım. Ama bana gelen psu nun üstünde %85 verimlilik yazıyor yani sertifikayla aynı şeymi ? Çünkü siteden resmine bakınca onun psusunda 80+plus yazıyo benımkının aynı herınde %85 verimlilik
  • daha konuya girmeden aklıma şunlar geldi.

vestel - lg - boost - aerocool - everest - xigmatek - platoon.

....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aser_metin -- 13 Ocak 2017; 1:29:42 >
  • Hocam çok acil 2 sorunum var 1. Si sipariş ettiğim psu 80+plus ama gelen kutuda %85 verimlilik yazıyo aynı şeymi yoksa yanlışmı gönderilmiş ? 2. Si anakartımın üstünde ez debug led diyr bölümde kırmızı ışık yanıyo dram cpu arasında gidip geliyor bunun sebebi nedir ? Biosta ramleri görüyor işlemciyle beraber
  • quote:

Orijinalden alıntı: memotr1907

Hocam çok acil 2 sorunum var 1. Si sipariş ettiğim psu 80+plus ama gelen kutuda %85 verimlilik yazıyo aynı şeymi yoksa yanlışmı gönderilmiş ? 2. Si anakartımın üstünde ez debug led diyr bölümde kırmızı ışık yanıyo dram cpu arasında gidip geliyor bunun sebebi nedir ? Biosta ramleri görüyor işlemciyle beraber

psu marka modelini yaz. bazı markalar böyle küçük süprizler yapar birbirini tutmaz...

ramların yerini değiştir tak çıkart. test et.
  • Aldığım bu -> High Power 500W 80+ 37.5A Single Rail Aktif PFC Siyah ATX Güç Kaynağı

Bana gelenın kutusunun üstünde %85 verimlilik yazıyo psu nun metalınde %85 verimlilikte sertifikada yazmıyo
  • Bu psuyu napıym sizce
  • Kullan arkadaşım güç kaynağını.%80 yukarısı 80plus sertifikası alıyor.seninki %85 verimli neden iade ediyorsun.high power iyidir.
  • memotr arkadaşim geçmiş olsun. bende ayni kasayi alacaktim sizi gördüm vazgeçtim.

Sizin gibi high power psu ile takim yapacaktim. Kasayi eledik, powerden memnunmusunuz ? ses yapiyormu ? ayriyetten 1050ti sesli çalişiyor mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güç kaynağını değiştirmenize gerek yok. %80 ve üzeri verimlilik sağlayan psuların hepsinde 80+ yazar. Sizdeki rünü %85 verimliymiş işte ne güzel. Kaldı ki High Power dandik markalardan değil, kendi psunu üreten kendi markasından. Sağlam psudur, ona dokunmanıza gerek yok. Kasaya gelince madem böyle sorunlar var tabii kii 14 gün geçmeden üzerinden bir an önce iâde edin ya da iâde kabul etmezler ise değişim yapın ve üzerine bir miktar verip biraz daha sağlam ve iyi kasalar tercih edin. Hatta alabiliyorsanızDark N10 alın tamamdır. O fiyatta iyi bir seçim olur. Ben dahil forumda bayağı kullanıcısı var bu kasanın. Ya da Zalman Z11 Plus ve ya Neo, Zalman Z3 Plus, Corsair Carbide 100r(Tek fanlı) ve ya Corsair Spec 2 vs tercih edebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Powersupply üste takılan, kablo yönetimi olmayan ve arka fanı 8Cm olan kasadan ne hayır gelir ?
    Tüm uyarılara rağmen almışsınız, zararın neresinden dönersiniz kârdır.

Corsair Carbide 100R
    Deep Cool Kendomen RD
    Zalman Z3 Plus
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Powersupply üste takılan, kablo yönetimi olmayan ve arka fanı 8Cm olan kasadan ne hayır gelir ?
    Tüm uyarılara rağmen almışsınız, zararın neresinden dönersiniz kârdır.

Corsair Carbide 100R
    Deep Cool Kendomen RD
    Zalman Z3 Plus

Hem de 200 liraya satıyolarmış kasayı vay canına arkadaş...

Corsair ve Zalman'a +1 veriyorum ben de

Spec01 - Spec02 - Spec03 - 100r - Z3 Plus - Z11 Neo
  • Böyle inceleme mi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasa geçtide powersupply den memnunum açkcası ses falan çıkmıyor hiç. Ekran kartıda sıkntıszı açıkcası kasadan en yüksek ses i5 6402p nin işlemcisinin stok fanından gelıyor o da benı rahatsız etmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.