Şimdi Ara

Adventure mi? Arena mı? Pack mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi arkadaşlar benzeri konular belki birçok defa açılmıştır ama tam tatmin edici bir cevap bulamadığımdan açmak durumundayım. Yanlış bir şey de yapmak istemiyorum. Yeni başladım sayılır, daha önce kart oyunu oynadığımdan nasıl oynamam gerektiğini gayet iyi biliyorum, fakat deckim sağlam olmadığından win almakta zorluk yaşıyorum. Hesabımdan bahsedecek olursak tüm karakterleri 10, birini 20 seviyeye getirdim tavern brawlı açmak için ve 955 altın biriktirdim.

1-) Öncelikle biriktirdiğim 955 altını arena için mi kullanmalıyım yoksa adventure mi satın almalıyım? Yoksa adventureyi illa para verip satın almalı, oyun içindeki altınları arenaya mı yatırmalıyım?
    2-) Cevabı hangisi olursa olsun adventure şart sanırım, peki hangi adventureden başlamalıyım ve sıralaması ne olmalı? BRM, Curse of Naxxramas ve yeni eklenen The League of Explorers da dahil olmak üzere.
    3-) Son sorum ise Craft/Disenchanting hakkında olacak. Bunu yaparken kendime craft yapmak için herolar mı seçmeliyim? Cevabı evet ise 9 herodan kaç tanesini oynamak için seçmeliyim? Kalan (seçmediğim) heroların tüm kartlarını disenchant mı etmeliyim?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stargazer17

Şimdi arkadaşlar benzeri konular belki birçok defa açılmıştır ama tam tatmin edici bir cevap bulamadığımdan açmak durumundayım. Yanlış bir şey de yapmak istemiyorum. Yeni başladım sayılır, daha önce kart oyunu oynadığımdan nasıl oynamam gerektiğini gayet iyi biliyorum, fakat deckim sağlam olmadığından win almakta zorluk yaşıyorum. Hesabımdan bahsedecek olursak tüm karakterleri 10, birini 20 seviyeye getirdim tavern brawlı açmak için ve 955 altın biriktirdim.

1-) Öncelikle biriktirdiğim 955 altını arena için mi kullanmalıyım yoksa adventure mi satın almalıyım? Yoksa adventureyi illa para verip satın almalı, oyun içindeki altınları arenaya mı yatırmalıyım?
    2-) Cevabı hangisi olursa olsun adventure şart sanırım, peki hangi adventureden başlamalıyım ve sıralaması ne olmalı? BRM, Curse of Naxxramas ve yeni eklenen The League of Explorers da dahil olmak üzere.
    3-) Son sorum ise Craft/Disenchanting hakkında olacak. Bunu yaparken kendime craft yapmak için herolar mı seçmeliyim? Cevabı evet ise 9 herodan kaç tanesini oynamak için seçmeliyim? Kalan (seçmediğim) heroların tüm kartlarını disenchant mı etmeliyim?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle iyi biriktirmişsin çoğu oyuncu senin kadar bilinçli olamıyor ileride ne oynayıp ne oynamayacağın değişkendir o yüzden bi classın tüm kartlarını bozmak mantıklı olmaz, hiç kullanılmayan kartlar vardır onları bozabilirsin tabi.

Solo adventurelardan yeni oyuncular için Naxxramastan başlanmalı ama tavsiyem bunları para verip alman toplu halde ucuz oluyor. 955 altını Arena girmek için kullanabilirsin, eğer en az 4 win alabileceksen, zira zararı karşılamak için en az 4 win gerekiyor. Ama ben arenada 2yi 3ü geçemiyorum diyorsan yine arena gir tecrübe kazandıkça ulaşırsın 4lere 5lere. İyi oyunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende zerre para harcamadım bu oyuna harcamayı da düşünmüyorum. Naxx'ın bütün katlarını açtım,BRM'de Flamewaker katına kadar olanı açtım ve geçen hafta da The League of Explorers'ın ilk katını açtım.

Bütün bu goldları da sadece arena oynayarak biriktirdim.Arenada ortalama 8 ve üstü geldiğinden genelde hep +150 gold ile devam ettim.Elbette arada 3 win hatta 2 win aldığımda oldu deck kalitesine göre ama dediğim gibi bir ortalama gerçeği de var.Bu yüzden eğer oyunculuğuna güveniyorsan arena ile devam etmelisin.

Pack almanı kesinlikle önermiyorum zira arenada zaten 1 win bile alsan o pack gene sana geliyor. O yüzden packı toplu almayacaksan hiç alma daha iyi.

Sıralaman da şöyle olmalı bana kalırsa naxx'ın sonuncu katı hariç bütün katlarında core kartlar var. Haunted Creeper,Sludge Belcher,Mad Scientist vs vs...BRM'de ilk kat ve Flamewaker katı çok önemli eğer mage falan oynuyorsan.Gerisi lüks bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mega Therion -- 23 Kasım 2015; 11:05:58 >

• adventureları parayla satın al, goldlarınla da arenaya gir . arena oynadıkça ortalamanı arttırırsın.
  • Arena oynayan streamerları izle tier listleri oku arena decki dizmeyi öğren kısacası Arenayı öğren. Zamanla hem para kazanacaksın hem gelen pack, kart ve dustlardan bayağı bir dustın olacak constructed'da da iyi deckler yapabileceksin. Adventure önceliği Naxxramas Hepsi - BRM İlk wing(daha sonra 4. winge kadar) bunlar zorunlu. LoE hakkında şimdilik yorum yapmayayım çünkü kartları şu an deneniyor ve meta henüz oturmadı tam olarak
  • Stargazer17 kullanıcısına yanıt
    Zaman içinde kartlarınız güçlendikçe win almanız kolaylaşacak.
    Eğer alabiliyorsanız adventure'ları para ile alın gold ile almaya kalkarsanız deli gibi bir zaman gold biriktirmeye ayırmanız gerekeçek, bu arada ufak ufak gold biriktirmeye devam edin adventurelar açıldığı zaman elinizdeki goldu değerlendirisiniz.
    Ama ben bu classı oynamam diyip class kartlarını da sakın dustlamayın sonradan toplarlaması çok zor oluyor. Craft olayına gelince craft yapabileceğiniz 2 çeşit kart var biri class kartları diğeri ise neutral kartlar başlangıç olarak neutral kart yapmanız daha iyi olur herhangi bir hero da o kartları da kullanabilirsiniz. Unutmadan şunu da söylemek istiyorum daily de günlük görev olarak 40 goldluk görev gelmişse üzerindeki x işaretine basarak değiştirebilirsiniz tabi bu da random gelecek ama 40 goldun altında görev olmadığı için sorun olmayacaktır ama 100 goldluk yada deck veren görev çıkma olasılığı da var tabi gold kasmanız da ufak da olsa faydası olur. Brawl'ı takip edin ne zaman bitiyor ne zaman yenisi açılacak unutmayın her brawl size 1 deck verecek. Kafanıza takılan bir şey olursa formdak bütün arkadaşlar seve seve yardımcı olurlar

• Yorumlarınızı okudum, hepinize teşekkür ediyorum. Gerçekten çok faydalı oldu benim için. Adventureleri parayla açmaya ve sırasıyla Nexxramas, LoE, BRM olarak açmaya karar verdim(?). Goldları da arenaya yatırmaya. Craft olarak ilk naturel kartlara öncelik veriyorum öyleyse, onları tamamladıktan sonra hero kartlarına yönelirim. Tekrardan çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için, kafama takılan bir şeyler olursa sorarım.
  • Arenada sana yardımcı olması için Overwolf adlı programı indire bilirsin , hangi kartı seçmek gerektiğini destede hangi kartların etkileştiğini deste oluşunca oyun stili vsvs... anlatıyor herşeyi ve istatisliklerini tutuyor senin öneririm.
    Craft olarak leg kartlarına öncelik ver, sonuçta en düşük ihtimalle onlar çıkıyor.
  • Kadker, programı indirip deneyeceğim birazdan fakat ezbere oynamak yerine bilgi edinmek için daha çok. Tam olarak nasıl bir program olduğunu da henüz bilmiyorum ama çok teşekkürler.

Aschil, yanılıyor da olabilirim ama katılmıyorum bence çok düz bir mantık. 1 tane legendary kart craftlayacağıma 5 tane epic kart craftlamanın oyunda daha çok işime yarayacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stargazer17

Kadker, programı indirip deneyeceğim birazdan fakat ezbere oynamak yerine bilgi edinmek için daha çok. Tam olarak nasıl bir program olduğunu da henüz bilmiyorum ama çok teşekkürler.

Aschil, yanılıyor da olabilirim ama katılmıyorum bence çok düz bir mantık. 1 tane legendary kart craftlayacağıma 5 tane epic kart craftlamanın oyunda daha çok işime yarayacağını düşünüyorum.

Hocam tecrübe ile sabittir bir leg normal şartlarda 4 epic ten fazla etkiler oyunu (tabi çöp legler ile uç noktada ki epic leri karşılaştırmazsanız) ama eğer ki bir deste örneğin dragon priest gibi kart sinerjileri ne çok ihtiyaç duyan bir tanesini oynamak istiyorsanız kart rarity si değil sinerjili kart sayısının fazlalığı daha etkili olur

• kadker kullanıcısına yanıt
    quote:

Hocam bu program android de de çalışıyor mu yoksa sadece pc için mi?

Şimdiye kadar craftladığım leg kartların hiç biri çıkmadı ama her nasılsa aynı epic rare kartlar kaç milyon kez çıktı sayamıyorum bile.
  • *DragonHunter* kullanıcısına yanıt
    playstore'dan baktım overwolf'u bulamadım. ama appstore'da varmış. sanırım android için yapılmamış henüz. Bildiğiniz androidde çalışan bir çeşit deck tracker var mı?
  • Birçok destede kullanışlı legler önce craftlanmalı bence. Dr. Boom, Slyvannas, Justicar gibi.... bunları craftladıktan sonra desteyi oluşturan diğer kartlar craftlanmalı... Çünkü bu kartları kraftlamak için dust biriktirirken sürüyle işinize yarayacak common,rare kartları edineceksiniz... İlk başta common rare gibi kartlardan başlanırsa sonraki packlerde sizin craftladığınız kartların tekrar gelmesi ihtimali var, bu da dust kaybı demek...

Edit : Destelerin belkemiği konumundaki common kartları craftlamadan nasıl oyun kazanıp da altın kasıcam da leg kartlar için dust biriktireceğim diye sorabilirsiniz haklı olarak. Şükür ki brawl modunun gelmesi çok iyi oldu. Eskiden olsa hiç kart craftlamadan dustları biriktireyim leglerden başlayayım demeniz mümkün değildi. Ama brawllarda çoğunlukla desteyi oyunun kendisi verdiğinden, deste kurmayı size bıraktığı zamanlarda bile çok güçlü kartlar olmadan da galibiyet elde edebileceğinizden (örneğin şu anki brawl... önemli olan minionlar değil, sahaya düştükçe kazandığınız speller...) çok fazla common kart kraftlamadan da gold kasabilirsiniz. Brawl modu yeni kullanıcılar için çok iyi bir gold kasma alanı.. Bunu söyleme ihtiyacı hissettim çünkü bir tane leg. craftlayacağıma işe yarar sürüyle common rare kart craftlarım mantığı da çok doğru bir mantık. Ama dediğim gibi uzun vadede dust kaybı.. İdare edebiliyorsanız dustları biriktirmenizi öneririm üstte yazdığım gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xLordRealx -- 28 Kasım 2015; 0:48:03 >

• peki disenchant yapacağım kartları (az çok kestirebiliyorum ama) tier listteki terrible, bad 'e göre mi seçmeliyim?
  • Bildiğim kadarıyla tier listler arenaya göre düzenlenmişler, yapman gereken deck sitelerine girip öncelikli kullanmak istediğin sınıfları belirledikten sonra o sınıfın meta destelerine bakıp hangi kartların kullanıldığına göz atman.. Destelerde kullanılmayan kartları gözden çıkarabilirsin. Örnek bir site:

http://www.icy-veins.com/hearthstone/paladin-decks

Sağda diğer sınıfların desteleri var. Bir bakarsın buraya..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.