Şimdi Ara

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK] (330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.288
Cevap
6
Favori
347.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5,5 civarlarında olması lazım. Yoksa akk ye takılmışınızdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoldaTr

Yardımcı olur musunuz benim durumum nedir? Modem TP Link TD-W8901G - TTNET 8 mbit net limitsiz şu an

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Mayıs 2014; 15:46:34 >
  • 8 Mbps kullanırken SNR 45 civarıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 12 Mayıs 2014; 19:14:19 >
  • Srcn81 kullanıcısına yanıt
    Hız yükselttiğinizde SNR değerlerinde düşme olması normaldir. Normalde Mbps başına 2 değer düşer.
  • Bendede durum bu şekilde, 2-3 aykadar önce 10-11 civarından sonuclardan öteye gidemezdim, ve modem arayüzündeden 13.xxx küsür olarak değer gelirdi.

şimdi ise hız testlerinde 13-14 değerlerini almaktayım ve modem arayüzümdeki alıdığım değer 16384/799

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

Yer: Ümraniye/atatürk mah.

bu iyileştirme mahalledeki kofrenin fiber olarak değiştirilmesinden sonra yaşandı...

yani demem oki mahalledeki kofreye çok uzak değilseniz, ve fiber e dönüştürüldüyse
    bina içi tesisatınız çok eski yada zayıf değilse normal bir ADSL modem ile 24mbit e kadar hız alabilirsiniz.

ama şunu unutmayınki normal bir adsl ile tam 24bit almak sıkıntı doğurabilir.
    çünkü sıradan dsl ler ana kofre çok yakınsa yada fiber tesisat apartman içinde ise,
    mevcut ping hızı yüksek olduğu için sıkıntı yapıyorlar. dolayısıyla vdsl kullanmak gerekebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakarboy -- 12 Mayıs 2014; 16:06:11 >

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Biliyorum, 16 mbps geçtikten sonra SNR Sınırı gayet iyi demek istedim.
    Bölgenizde büyük ihtimal fiber var ve siz ADSL kullanıyorsunuz.
  • sakarboy S kullanıcısına yanıt
    Hızınız tam 16 Mbps verildiyse hız testi sonucu en yüksek 14 Mbps çıkması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 12 Mayıs 2014; 16:19:58 >
    Fiber var Vdsl2 var, ama benim Taahhütsüz 6 ay %50 ikna kampanyası var bu yüzden yüksek fatura ödemek işime gelmiyor.

Biraz daha bekleyeceğim..
    Siz bilirsiniz, bizde böyle gündüz 12 gece 10 Mbps ile internete girelim. Nasıl bir sağlam altyapıya sahibiz, korkarım Güney Kore'ye rakip olucaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Hızınız tam 16 Mbps verildiyse hız testi sonucu en yüksek 14 Mbps çıkması lazım.

Aksini iddia etmedimki zaten :) bu işlerin içinde biriyim zaten bende aynı şeyi söyliyorum :)

kofre değişmeden önce 11-12 değerler alıyordum şimdi kofre fiber kofre ile yenilenince 13-14 almaya başladım ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakarboy -- 12 Mayıs 2014; 16:31:02 >
    1 Yıl önce 3 mbps ile dolaşıyordum ben, altyapı geldi sonunda. Darısı bekleyenlerin başına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Aksini iddia etmedimki zaten :) bu işlerin içinde biriyim zaten bende aynı şeyi söyliyorum :)

kofre değişmeden önce 11-12 değerler alıyordum şimdi kofre fiber kofre ile yenilenince 13-14 almaya başladım ...

Anladım.

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 12 Mayıs 2014; 16:49:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wızard06

5,5 civarlarında olması lazım. Yoksa akk ye takılmışınızdır.

Yok ay başında da hız testi yapmıştım yine en fazla 4 mbit çıkmıştı. Ben en iyisi ttnet arıza kaydı oluşturayım belki onlar en yüksek 4 e ayarlamıştır 7mbit isteyeyim 7 üstünde kopma mı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoldaTr -- 12 Mayıs 2014; 18:11:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu arada "Bitswap Etkinleştirme" ve "SRA Etkinleştirme" ne anlama geliyor. Onların tikini kaldırdığımda modeme gelen hız 12687'de 13094 ya da 131. gibi bir rakam oluyor. Ne olduğunu bilmediğim için işaretli durumda..?
    Ona nereden ulaşıyoruz dikkatimi çekmedi şimdiye kadar.
    TP-Link modem kullanıyorum. Kurulum/ADSL kısmında modülasyonların altında ADSL Kapasitesi sekmesinde..
    Anladım, Tp-Link modem kullanmıyorum ben bilgim yok malesef.
    Tamam, teşekkür ederim.
  • ttneti aradım beyfendi burdan 16 mb gözüküyor dedi iyide niye benim modemim 14 alıyor dedim nedenini onlarda bilmiyor :D bilmem son olaylara gore turk telekom bakıyormuş onlar söylesede birşey değişmiyormuş filan eveledi güveledi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Mayıs 2014; 20:56:07 >
  • 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.