Şimdi Ara

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK] (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.288
Cevap
6
Favori
347.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsyan bayrağını çektim az önce vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz forumlarda kendi çapımızda.ama genede testleri görünce hüzünleniyorum

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

• quote:

Orijinalden alıntı: ZionYıldızı

İsyan bayrağını çektim az önce vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz forumlarda kendi çapımızda.ama genede testleri görünce hüzünleniyorum

yuhh be. yüksek hız gören masum ttnetliler. breh breh breh.

Bunu hangi ülkedeki hangi ISS yapıyormuş?

• quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

quote:

İsyan bayrağını çektim az önce vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz forumlarda kendi çapımızda.ama genede testleri görünce hüzünleniyorum

yuhh be. yüksek hız gören masum ttnetliler. breh breh breh.

Bunu hangi ülkedeki hangi ISS yapıyormuş?

ister istemez hüzünleniyor insan neden güzel ülkemizde bu hızlar yok diye

• Arkadaşlar bana da yardımcı olabilir misiniz acaba.. Şu anda 8mbps'e kadar olan paketi kullanıyorum (Çoğu kişi gibi bende 1mb/sn görüyorum.) Kullandığım modem airties rt-205 (adsl2+). 16mbps'e kadar olan pakete geçmek istiyorum. Sizce alabilir miyim? Ya da alırsam alabileceğim max. hız ne kadar olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: taxofgod

Arkadaşlar bana da yardımcı olabilir misiniz acaba.. Şu anda 8mbps'e kadar olan paketi kullanıyorum (Çoğu kişi gibi bende 1mb/sn görüyorum.) Kullandığım modem airties rt-205 (adsl2+). 16mbps'e kadar olan pakete geçmek istiyorum. Sizce alabilir miyim? Ya da alırsam alabileceğim max. hız ne kadar olur?

alabileceğiniz maksimum hızdasınız zaten daha fazlasını kaldırmaz bu hat
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: taxofgod

Arkadaşlar bana da yardımcı olabilir misiniz acaba.. Şu anda 8mbps'e kadar olan paketi kullanıyorum (Çoğu kişi gibi bende 1mb/sn görüyorum.) Kullandığım modem airties rt-205 (adsl2+). 16mbps'e kadar olan pakete geçmek istiyorum. Sizce alabilir miyim? Ya da alırsam alabileceğim max. hız ne kadar olur?

alabileceğiniz maksimum hızdasınız zaten daha fazlasını kaldırmaz bu hat

yıkıldığım an teşekkür ederim yorumunuz için.

• 1 ay şehir dışındaydım ve geldiğimde hızımı yükseltmişler.

Yer : Mersin.

Edit : Güncelleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 23 Şubat 2012; 2:36:58 >

• Mode: ADSL2+
    Line coding: Trellis On
    Status: No Defect
    Link power state: L0

Downstream Upstream
    SNR margin (dB): 27.8 18.1
    Attenuation (dB): 7.5 2.4
    Output power (dBm): 12.7 10.4
    Attainable rate (Kbps): 23488 1131
    Rate (Kbps): 12286 798
    MSGc (number of bytes in overhead channel message): 98 14
    B (number of bytes in Mux Data Frame): 238 11
    M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 1 16
    T (Mux Data Frames over sync bytes): 1 7
    R (number of check bytes in FEC Data Frame): 16 16
    S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 0.6199 7.5982
    L (number of bits in PMD Data Frame): 3291 219
    D (interleaver depth): 64 8
    Delay (msec): 9 15

Super Frames: 915643 915641
    Super Frame Errors: 0 816
    RS Words: 95226880 3891474
    RS Correctable Errors: 105 549
    RS Uncorrectable Errors: 0 N/A

HEC Errors: 0 33983
    OCD Errors: 0 0
    LCD Errors: 0 0
    Total Cells: 427622559 2126277977
    Data Cells: 1077610 2304446421
    Bit Errors: 0 2041399

Total ES: 0 3226377
    Total SES: 0 3225870
    Total UAS: 17 3225824

Arkadaşlar benim de değerlerim bunlar ben 16mb lik netdisk hediyeli ultranet limitsize geçebilir miyim.Benim de bağlantımı 3 ay önce 12mb yapmışlardı.Şu anda da sorunsuzca 12mb kullanıyorum.Bu tarifeye geçersem 16mb hızı sorunsuzca alabilir miyim ?

• 16 Mbps tarifesinde sorunsuz kullanabilirsin. Margin ve zayıflama değerlerin makul.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

16 Mbps tarifesinde sorunsuz kullanabilirsin. Margin ve zayıflama değerlerin makul.

Çok teşekkür ederim.Online işlem merkezinden 16mb lik tarifeye geçtim ve şu anda sorunsuzca kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lionheart

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

16 Mbps tarifesinde sorunsuz kullanabilirsin. Margin ve zayıflama değerlerin makul.

Çok teşekkür ederim.Online işlem merkezinden 16mb lik tarifeye geçtim ve şu anda sorunsuzca kullanıyorum.

modemdeki zayıflama değerlerinin fotoğrafını koyabilir misin?
  • 16 Mbps'ye kadar net limitsiz kullanıyorum bende, şu anki değerlerin aşağıdaki gibi. Askere gitmeden önce daha yüksekti, hattım kaldırmıyor diye mi kısmışlar acaba yoksa kafalarına göre kıstılarsa arayıp hızımı yükseltin diye söylememe gerek var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreamcream

16 Mbps'ye kadar net limitsiz kullanıyorum bende, şu anki değerlerin aşağıdaki gibi. Askere gitmeden önce daha yüksekti, hattım kaldırmıyor diye mi kısmışlar acaba yoksa kafalarına göre kıstılarsa arayıp hızımı yükseltin diye söylememe gerek var mı

Benimde böyleydi evdeki paralel hattı iptal ettirdim yani apartman girişinden bütün değerler yükseldi.

• quote:

16 Mbps'ye kadar net limitsiz kullanıyorum bende, şu anki değerlerin aşağıdaki gibi. Askere gitmeden önce daha yüksekti, hattım kaldırmıyor diye mi kısmışlar acaba yoksa kafalarına göre kıstılarsa arayıp hızımı yükseltin diye söylememe gerek var mı

Hat modunu sadece adsl 2 plus yap ve hızını artır değerini daha da artıracak o mod

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: invisible

quote:

Hat modunu sadece adsl 2 plus yap ve hızını artır değerini daha da artıracak o mod

Aşağıdaki gibi yaptım modem ayarlarından ama birşey değişmedi.

Yani hız olarak bir değişiklik olmadı, zayıflama değerlerinde biraz değişiklik oldu.

@Starforces
    Paralel hat var bizde de ama kullanılıyor o malesef, splitter falan taktım zaten ona. Gerçi eskidende vardı paralel hat ama gene de daha yüksek hız alabiliyordum.

• Arkadaslar 8mbit sinitsiz uyesiyim, ttnet kafasina gore zaman zaman hiz dusutuyor gene ekran goruntusu alirken farkina vardim 6mbite sabitlemisler, neyse asadaki degerler ile 16mbite gecmek dogru bir hareket olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tube Screamer -- 23 Şubat 2012; 21:59:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tube Screamer

Arkadaslar 8mbit sinitsiz uyesiyim, ttnet kafasina gore zaman zaman hiz dusutuyor gene ekran goruntusu alirken farkina vardim 6mbite sabitlemisler, neyse asadaki degerler ile 16mbite gecmek dogru bir hareket olurmu?

modem ayarlarından dsl mode'unu adsl2+ yap ondan sonra tekrar koy değerleri tekrar bakalım.8mbit alması lazım hattının.
    ama daha fazlasını almaz.

• @e-capkan

Ustad adsl2+ a aldigim anda modem hic dsl baglantisi almadi. Soktum airties vardi ttnetin verdigi onunla denedim sonuc yine ayni oldu. Adsl2+ yaptigimanda hic dsl isigi bile yanmiyor. İsin komik yani epeyce debelendikten sonra ttneti arayip bilgi alayim dedim, otomatik mesaj cikti karsima bolgenizde iyilestirme calismalari yapilmaktadir 22 saat boyunca adsl hizmeti veremeyecegiz mesaji dinledim.

Sizce neden adsl2+ yapinca hic baglanmaz? Acaba yapilan calisma ile alakali olabilirmi. Su anda zaten eski ayarlara almis olmama ragmen adsl calisma yuzunden hic yok....sansabak tamda ugrastigim aksami buldu calismalari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tube Screamer

@e-capkan

Ustad adsl2+ a aldigim anda modem hic dsl baglantisi almadi. Soktum airties vardi ttnetin verdigi onunla denedim sonuc yine ayni oldu. Adsl2+ yaptigimanda hic dsl isigi bile yanmiyor. İsin komik yani epeyce debelendikten sonra ttneti arayip bilgi alayim dedim, otomatik mesaj cikti karsima bolgenizde iyilestirme calismalari yapilmaktadir 22 saat boyunca adsl hizmeti veremeyecegiz mesaji dinledim.

Sizce neden adsl2+ yapinca hic baglanmaz? Acaba yapilan calisma ile alakali olabilirmi. Su anda zaten eski ayarlara almis olmama ragmen adsl calisma yuzunden hic yok....sansabak tamda ugrastigim aksami buldu calismalari.

desteklemiyor olabilir santraliniz.yada dediğiniz gibi bakım vardır.
  • Adsl2+ yapmanın ne mantığı var, bana da aynısı yazıldı burada ama bir değişiklik olmadı hız konusunda.
  • 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.