Şimdi Ara

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK] (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.289
Cevap
6
Favori
347.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: itouch07

quote:

Orijinalden alıntı: YunusPhp

quote:

Bir yorumlarmisiniz,her ne pahasina olursa olsun internet hizimi yukseltmek istiyorum.Ne yapabilirim? MAX ne olur? Ne tur bir degisiklik yapmam gerekiyor? Paketim suan 8mbs`e kadar...

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

Max alıcağın hız o bence

Yahu ne pahasina olursa olsun diyorum.Santrale kendim kablo mu cekim ne yapim sorun nedir?? Onu ogrenmeye calisiyorum...

santrale bi hayli uzaksın. saha dolabı koyarlarsa yüksek hız alabilirsin gibi gelebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

quote:

quote:

quote:

Bir yorumlarmisiniz,her ne pahasina olursa olsun internet hizimi yukseltmek istiyorum.Ne yapabilirim? MAX ne olur? Ne tur bir degisiklik yapmam gerekiyor? Paketim suan 8mbs`e kadar...

Max alıcağın hız o bence

Yahu ne pahasina olursa olsun diyorum.Santrale kendim kablo mu cekim ne yapim sorun nedir?? Onu ogrenmeye calisiyorum...

santrale bi hayli uzaksın. saha dolabı koyarlarsa yüksek hız alabilirsin gibi gelebiliyor.

Santrale kablo cekme imkanın varsa çek

•  ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

bu değerler mümkün mü ? Değilse nasıl ben bu interneti alabiliyorum ? :) aklıma yatmadı. 1.0 db snr mi olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vesaire86

bu değerler mümkün mü ? Değilse nasıl ben bu interneti alabiliyorum ? :) aklıma yatmadı. 1.0 db snr mi olur?

Adsl modu annex a yap belki daha yuksek alir:)

•  ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

12 ye sabitletmiştim. Benim anlamadığım nasıl oluyorda snr 1 olup bağlantı kopmuyor.. Ttnet sabah modem ayarlarınız yapıldı demiş. kalktım böyleydi garip..
  • quote:

12 ye sabitletmiştim. Benim anlamadığım nasıl oluyorda snr 1 olup bağlantı kopmuyor.. Ttnet sabah modem ayarlarınız yapıldı demiş. kalktım böyleydi garip..

Interleaved ise belki olabilir fast olsa kesin kopar diye düşünüyorum. Zayıflama ve güç değerlerinin de düşük olması stabiliteyi artırıyor tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: serji

quote:

Interleaved ise belki olabilir fast olsa kesin kopar diye düşünüyorum. Zayıflama ve güç değerlerinin de düşük olması stabiliteyi artırıyor tabi.

Telekom hangi ayarı değiştirin dedi peki size?

• quote:

quote:

Şimdi anexa yapıp ttneti aramak ve hızı 16 ya çıkartmak mantık lı mı?

• quote:

quote:

quote:

Telekomun birşey demedi sabah baktım modem arayüzü değişmiş. Modemi güncellemişler. Ayar yaptık diye msj atmışlar tele.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Telekomun birşey demedi sabah baktım modem arayüzü değişmiş. Modemi güncellemişler. Ayar yaptık diye msj atmışlar tele.

Hangi modemi kullanıyorsunuz?

• airties rt-205
  • quote:

airties rt-205

Herkezin modemleri güncelleniyor o yüzden sordum.
  • Şimdi 16 yapsam mı yapmasam anexm demi kalsam diye düşünüyorum, bir yandanda hızın modemde 12 gerçekte 4-5 mbit olduğu gerçeği var veremiyorlar. Uğraşsamı mı bilemiyorum.
  • quote:

Şimdi 16 yapsam mı yapmasam anexm demi kalsam diye düşünüyorum, bir yandanda hızın modemde 12 gerçekte 4-5 mbit olduğu gerçeği var veremiyorlar. Uğraşsamı mı bilemiyorum.

rt-205lerin hepsi sorunlu sanırım.tanıdığımdada var o modemde değerler bozuk çıkıyor hep.
    16mbite geçmeyin bence.
    bende airties 6372 var.yazın 16mbps kullanırken.
    ualşılabilir hızı 18bin gösteriyordu ama 16mbiti sınırda alıyordu.snr marjin 10-10.2 arasıydı.
    airties modemler ulaşılabilir hızı biraz fazla gösteriyor.
    hatta bikeresinde snr 10un altına düşmüştü.ulaşılabilir hız 17700 civarı olmasına rağmen hızım 16383ün altındaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Şimdi 16 yapsam mı yapmasam anexm demi kalsam diye düşünüyorum, bir yandanda hızın modemde 12 gerçekte 4-5 mbit olduğu gerçeği var veremiyorlar. Uğraşsamı mı bilemiyorum.

rt-205lerin hepsi sorunlu sanırım.tanıdığımdada var o modemde değerler bozuk çıkıyor hep.
    16mbite geçmeyin bence.
    ualşılabilir hızı 18bin gösteriyordu ama 16mbiti sınırda alıyordu.snr marjin 10-10.2 arasıydı.
    hatta bikeresinde snr 10un altına düşmüştü.ulaşılabilir hız 17700 civarı olmasına rağmen hızım 16383ün altındaydı.

Tp-link kullanın hayatın tadını çıkarın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

16mbite geçmeyin bence.

Tp-link kullanın hayatın tadını çıkarın

aynen.
    bende 3 tane tp link kablosuz router var.1 tane airites var superonlineın verdiği.
    tp linke reset atıyo 3-4 sn tekrar bağlanıyor kablosuz ağa .
    airties 5-10sn power lambası bile yanmıyo.

• selam arkadaşlar. ben mutlu bir 8 mbit kullanıcısıyken ttnet bir güzellik yaparak (sanıyorum santrale yakın olduğumuz için ve deneme amaçlı) hızımızı durduk yere 9,5 mbit seviyelerine çıkarttı. gayet sorunsuz kullanıyordum önceleri ancak şimdi de 16'ya yükselttiler sanırım ancak benim hat desteklemediği için 12284 görüyor ve sürekli kopmalar oluyor. modemim Airties RT-205. 2007 yılında ttnet kampanyasıyla alındı yani oldukça eski. modemden kaynaklanıyor olabilir mi? yoksa hat mı desteklemiyor? değerler aşağıdadır. yardım ederseniz çok faydası olur. şimdiden teşekkürler.

Bağlantı Durumu Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps) 958
    Downstream Hızı (Kbps) 12284
    Upstream Sınırı 6
    Downstream Sınırı 6
    Trained Modulasyon ADSL_2plus
    LOS Hataları 0
    Downstream Hat Zayıflaması 27
    Upstream Hat Zayıflaması 13
    Peak Cell Rate 2259 cells per sec
    CRC Rx Fast 0
    CRC Tx Fast 0
    CRC Rx Interleaved 3989
    CRC Tx Interleaved 1
    Path Mode Interleaved

• quote:

Orijinalden alıntı: karavol

selam arkadaşlar. ben mutlu bir 8 mbit kullanıcısıyken ttnet bir güzellik yaparak (sanıyorum santrale yakın olduğumuz için ve deneme amaçlı) hızımızı durduk yere 9,5 mbit seviyelerine çıkarttı. gayet sorunsuz kullanıyordum önceleri ancak şimdi de 16'ya yükselttiler sanırım ancak benim hat desteklemediği için 12284 görüyor ve sürekli kopmalar oluyor. modemim Airties RT-205. 2007 yılında ttnet kampanyasıyla alındı yani oldukça eski. modemden kaynaklanıyor olabilir mi? yoksa hat mı desteklemiyor? değerler aşağıdadır. yardım ederseniz çok faydası olur. şimdiden teşekkürler.

Bağlantı Durumu Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps) 958
    Downstream Hızı (Kbps) 12284
    Upstream Sınırı 6
    Downstream Sınırı 6
    Trained Modulasyon ADSL_2plus
    LOS Hataları 0
    Downstream Hat Zayıflaması 27
    Upstream Hat Zayıflaması 13
    Peak Cell Rate 2259 cells per sec
    CRC Rx Fast 0
    CRC Tx Fast 0
    CRC Rx Interleaved 3989
    CRC Tx Interleaved 1
    Path Mode Interleaved

değerlerin kopma seviyesinde ya eski hızına düşür yada kablolarını kontrol et yada modem değiştir komşundan dene.

• az önce müşteri hizmetleriyle görüştüm. teknik destekteki arkadaş bir ayarlama yaptı hızım 5-6 mbit'e düştü. kopmalar çözüldü ancak daha önceden 9,5 görüyordum filan dedim hattınız şuan 10 mbit destekliyor ancak kablolarda vs sorun olabilir dedi. sanırım direk apartman kutusundan kendim düzgün bir hat çekicem çok eski bir bağlantı ve çok fazla ek var. belki düzelir. teşekkür ederim ilginize, invisible.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karavol

az önce müşteri hizmetleriyle görüştüm. teknik destekteki arkadaş bir ayarlama yaptı hızım 5-6 mbit'e düştü. kopmalar çözüldü ancak daha önceden 9,5 görüyordum filan dedim hattınız şuan 10 mbit destekliyor ancak kablolarda vs sorun olabilir dedi. sanırım direk apartman kutusundan kendim düzgün bir hat çekicem çok eski bir bağlantı ve çok fazla ek var. belki düzelir. teşekkür ederim ilginize, invisible.

ne ayar çekmiş maşallah. hattın 8 mb alır rahat.
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.