Şimdi Ara

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK] (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.288
Cevap
6
Favori
347.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JEyüp01

quote:

Orijinalden alıntı: ProgreSsive aTTacK

12600 lü birşey oldu modemde. Sanırım daha yukarı çıkamayacağız. Upload hızı artmadı.

Artması lazım onun ile ilgili tenik servise ulaşmanızı tavsiye ederim.sizin gürültü değeriniz biraz düşük olduğu için 16 mb lere çıkılırsa kopmalar olur 13 mb de kopma yoksa bence hiç ellemeyin gayet iyi 13 mb hızda .

Aslında 16 mbit değerine çıksa iyi olur ama bir kaç kez modemi kapadım açtım 12500 12600 arası değişiyor değerler sabitleme söz konusu değil. İlgili teknik servis ne oluyor 444 0 375 mi? 16 ya çıksa kopma sayısı az olursa öyle olsun ama çıkmadı. 12 mbitte sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: onururgu

MrT_@ kardeş bu twitter ne zor yahu dediğin gibi ordan mesaj atayım dedim açtım bi hesap follawing dedim direk mesaj gönderemiyorum @TTNETdestek diye yollamaya çalışıyorum You can't send a message to a user who is not following you böyle yazıyor nasıl gönderebilirim anlatırsan burdaki arkadaşlarda faydalanır

anlatayım. Twittere üyelik açıyorsunuz. Daha sonra TTNET DESTEK i aratın. Ttnet destek sayfasında Following butonuna basın. Daha sonra twitter anasayfanıza gelin. Orada normal yazma yerinee ''TTNET yardımınız lazım'' gibi birşey yazın ve paylaşın. gerekirse birkaç kere yazın. TTNET destek bu yazınızı görünce sizin sizi follow a alıyor ve size mesaj yolluyor. daha sonra TTnet destek sayfasında MESSAGE diye buton açılıyor. Siz bu message butonunu kullanarak direkt mesaj atabiliyorsunuz. gerçekten çok hızlılar ve yardımcı olabilecekleri her konuda sizi dinliyorlar. ayrıca 444 0 375 i arayıp 10 dakka kadar bekleyip 3.5 tl ödemek gibi mecburiyetiniz ortadan kalkıyor. Umarım acıklayıcı olmuştur

• quote:

Orijinalden alıntı: casperadam

quote:

Orijinalden alıntı: casperadam

ya arkadaşlar upload hızını yükseltmenin bir yolu yok mu :s fiber için upload hızının 5 mbit civarında old. duymuştum. Ne kadarı doğru bilmiyorum artk. Bilgisi olan yardım please.

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

Ya arkadaşlar turk telekom kafayı yedi Bu upload hızı için şikayet ettikten sonraki yaptığm test.Bakın ne yaptılar Upload hızı daha da düştü ne yapcam ben

Şu antivirüs programını bi kapatın artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrT_@

quote:

MrT_@ kardeş bu twitter ne zor yahu dediğin gibi ordan mesaj atayım dedim açtım bi hesap follawing dedim direk mesaj gönderemiyorum @TTNETdestek diye yollamaya çalışıyorum You can't send a message to a user who is not following you böyle yazıyor nasıl gönderebilirim anlatırsan burdaki arkadaşlarda faydalanır

anlatayım. Twittere üyelik açıyorsunuz. Daha sonra TTNET DESTEK i aratın. Ttnet destek sayfasında Following butonuna basın. Daha sonra twitter anasayfanıza gelin. Orada normal yazma yerinee ''TTNET yardımınız lazım'' gibi birşey yazın ve paylaşın. gerekirse birkaç kere yazın. TTNET destek bu yazınızı görünce sizin sizi follow a alıyor ve size mesaj yolluyor. daha sonra TTnet destek sayfasında MESSAGE diye buton açılıyor. Siz bu message butonunu kullanarak direkt mesaj atabiliyorsunuz. gerçekten çok hızlılar ve yardımcı olabilecekleri her konuda sizi dinliyorlar. ayrıca 444 0 375 i arayıp 10 dakka kadar bekleyip 3.5 tl ödemek gibi mecburiyetiniz ortadan kalkıyor. Umarım acıklayıcı olmuştur

TTNET mi size destek oluyor yoksa yardımlarınızla siz mi TTNET e destek oluyorsunuz :D

• ADSL Durum ve İstatistikleri
    Bağlantı Durumu: Bağlı
    Mod: ADSL2+
    Hat Durumu: Sorunsuz

Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 1031 260
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 13084 1165
    SNR Sınırı (dB): 28.3 33.0
    Hat Zayıflaması(dB): 4.0 1.4
    Güç (dB): -19.3 3.7
    16mbt e kadar alsam ayrıca saha dolabına 200 metre mesafedeyim ama saha dolabına fibermi gelmiyo anlayamadım valla
  • Merhaba arkadaşlar. Bu tarifeye geçmeyi düşünüyorum.Aşağıda modem değerlerimi verdim. Acaba alabileceğim hız ne olur yardımcı olabilir misiniz?

• beyler değerlerimi paylaştım 12 mbit alırsın diye yorum geldi . sizce 16 mbit'e geçmeli miyim ? ayrıca 16 mbit'e sahip olanlar öğlen 2-3 mbit alıyorum diyor. 8mbitte böyle bir dert var mı ? ayrıca modem değerlerinde 8mbit hızımı Sayιsal Abone Hattι Up 4096 kbps / 319 kbps olarak gösteriyor. ttnet'i arasam düzeltirler mi ?
  • 16 bilmiyorumda 8 mbitte sorun yok 7 mbıt alıorum ben sende sanırım 6 falan alırsın 12 mbıt olduguna gore
  • quote:

Orijinalden alıntı: jurzaft

beyler değerlerimi paylaştım 12 mbit alırsın diye yorum geldi . sizce 16 mbit'e geçmeli miyim ? ayrıca 16 mbit'e sahip olanlar öğlen 2-3 mbit alıyorum diyor. 8mbitte böyle bir dert var mı ? ayrıca modem değerlerinde 8mbit hızımı Sayιsal Abone Hattι Up 4096 kbps / 319 kbps olarak gösteriyor. ttnet'i arasam düzeltirler mi ?

Arkadaşlar bi konuda açıklama yapalım yanlış bilgi alımı olmasın. Aldığınız hızı etkileyen en önemli faktör santralin yoğunluğudur. Burada kast ettiğim eski Link hattı teknolojisine sahip santraller. Bu santrallerden hizmet alıyorsanız yoğun kullanım saatlerinde hızınız her ne olursa olsun 16mbit, 8mbit vs, aldığınız hizmet santral kapasitesi kadardır.(örn 3-4mbit) Bunu ortak bir havuz sistemi olarak düşünebilirsiniz. "ADSL sisteminde herkese ayrılmış ayrı bant genişliği vardır" geyiklerine itibar etmeyin. Tabiki yeni saha dolaplarının veri kapasitesi yüksek olduğundan bu sorun ortadan kalkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: depelerx

quote:

Orijinalden alıntı: MrT_@

quote:

TTNET mi size destek oluyor yoksa yardımlarınızla siz mi TTNET e destek oluyorsunuz :D

Sosyal paylaşım platformlarında bulunan(Tweet,Friend) TTnet Destek ekibi, normal çağrı merkezi çalışanlarından farklı olarak çok daha fazla bilgi birikimine sahip 7 kişilik uzman bir kadrodur. Arkadaş doğru tespitde bulunmuş. Hem telefon faturası derdinden kurtulmak için hemde derdini anlayacak biriyle görüşebilmek için bu hesaplardan istek ve şikayet iletmek daha mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: rezzertaken

quote:

Orijinalden alıntı: cod635

quote:

Orijinalden alıntı: hikmetim

hesapta 16 mbit çok yavaş deiğlmi

Bende aynı senin gibi değerler alıyorum şuan dostum.TTnetin bir oyunudur bu.Benim ping sorunum 16mpbs ye geçmeme rağmen hala düzelmedi biri bana yardımcı olsun.Özellikle bfbc2 de ping değerlerim yüksek.Her yolu denedim telefon kablolarını yenilediler gene aynı.Ne yapmalıyım ayrı bi port açmalarınımı istesem farkı olurmu .Bilen biri varsa bana yardım etsin delircem.

(bu arada benim ttenet kullanmamım tek sebebi izmirdeyim konak tarafında ikiçeşmelikte buraya başka hiçbir net gelmiyor o yüzden yoksa 1000 kere iptal ettirmiştim

Bu değerlerle internet alabiliyor olmanız bile mucize zaten, SNR sınırı çok düşük ve hat zayıflamasıda yine kötü, sizin neti hızlandırmanız değil hızını düşürmeniz gerek ki SNR değeri yükselsin, kopmalar ve pingden şikayetciyseniz, bağlı bulunduğunuz santrali arayıp bir teknisyen ile görüşmeyi isterseniz bağlantınızı uygun bir orana sabitleyip yardımcı olabilirler.

Kestelli, İkiçeşmelik , Agora , Kemeraltı; Bu saydığım bölgelerde telefon hatları rezalet. Bende Kemeraltındaki şirketimde 8mbit kullanıyorum ama sınır noktada.Türk Telekom A.Ş. ye durumu bildirdim. Teknisyen bana TTnet olarak bu bölgede fiber internet hizmeti verilmeye başlancağını söyledi. Bende bunun alt yapısını nasıl oluşturacaklarını sorduğumda mevcut telefon hatlarının geldiği kanallar üzerinden fiber kablolar döşenceğini söyledi. Olayın özeti yılan hikayesi..

• Bağlantı Durumu
    Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps)
    253
    Downstream Hızı (Kbps)
    1021
    Upstream Sınırı
    20
    Downstream Sınırı
    13
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus
    LOS Hataları
    0
    Downstream Hat Zayıflaması
    25
    Upstream Hat Zayıflaması
    12
    Peak Cell Rate
    596 cells per se

Bu değerlerle kaç alınır 16mbite geçilse .. snr margin yazmıyor modemde. çok kopma falan olurmu? bu pakete geçesim var çünkü fazla download yapan bir insan değilim fakat website işleriyle falan uraşıyorum sürekli video vs.vs. izliyorum bunları beklemek çıldırtıo adamı. ayda 80-100 gb arası oluyor kotam.
  • Bakırköy-İncirli'de 16mbit alamıyorum. Teşekkürler TTNET beni bir adım daha Uydunete yaklaştırdığın için.
  • bugünkü twitter macerasından sonra cebimden aradılar ankara hattından daha hızlı bağlanmam gerekiyor ama bana 11999 verilmiş bunu artırabilirmiyiz dedim onlarda tabi efendim yardımcı olalım bağlı olduğunuz santral ile görüşelim ne yapabiliriz bakalım sze geri dönelim dediler akşam 7 gibi döndüler hızınızı 14335 a çıkardık fazlasını hattınız kaldırmayabilir kopma yaşıyabilirsiniz tesisatınızı da gözden geçirirseniz daha sonra tekrardan kontrol edebiliriz dediler teşekkürlerimi sundum kapattım gerçekten bu olay süper olmuş bu olayı bilgilendiren arkadaşada teşekkür ediyorum
  • Santralle aram 1,5 km ve şu an 8 Mbit sorunsuz alıyorum.
    Şimdiye kadar hiç kopma vs. yaşamadım.
    Ay sonunda 16 Mbite geçmeyi düşünüyorum.
    Bu değerlerle geçersem kopma yaşar mıyım? Yoksa 12 Mbit küsür alabilir miyim kopma yaşamadan?
    Yardımlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_slim87

Merhaba arkadaşlar. Bu tarifeye geçmeyi düşünüyorum.Aşağıda modem değerlerimi verdim. Acaba alabileceğim hız ne olur yardımcı olabilir misiniz?

Güncel
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar. Bu tarifeye geçmeyi düşünüyorum.Aşağıda modem değerlerimi verdim. Acaba alabileceğim hız ne olur yardımcı olabilir misiniz?

Güncel

Bence TTNET`i araman bile hata olur. Direkt Telekoma böyle telefon hattımı olur diye şikayet et

• quote:

Orijinalden alıntı: indem

quote:

quote:

Güncel

Bence TTNET`i araman bile hata olur. Direkt Telekoma böyle telefon hattımı olur diye şikayet et

Konu hakkında biraz daha bilgi verebilirmisiniz acaba? Bağlantı hızım 8mb'e kadar olmasına rağmen bu zamana kadar aldığım maksimum hız 1.5 mb oldu. Belli ki bir sorun var .Ama ne olduğunu bilmiyorum.TTneti birkaç kere aradım.Hattınız bu kadar destekliyor deyip savuşturdular. Ne yapmam gerek acaba bu durumu düzeltmek için?

Yardımınız için teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: indem

quote:

quote:

Güncel

Konu hakkında biraz daha bilgi verebilirmisiniz acaba? Bağlantı hızım 8mb'e kadar olmasına rağmen bu zamana kadar aldığım maksimum hız 1.5 mb oldu. Belli ki bir sorun var .Ama ne olduğunu bilmiyorum.TTneti birkaç kere aradım.Hattınız bu kadar destekliyor deyip savuşturdular. Ne yapmam gerek acaba bu durumu düzeltmek için?

Yardımınız için teşekkürler.

Hocam senin iş TTnet ile alakalı değil. Sinyal değerlerin olması gerekenden cok uzak. Şöyle örnekleme yapabilirim. Modeme giren telefon hattı yerine bisikletin fren telini kullansam hat zayıflamam yine bu kadar yükselmez anlıyormusun.. Yani Türk Telekom A.Ş. nin acilen bulunduğun mahalleye outdoorDSLAM kurması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekno moomce

ADSL Durum ve İstatistikleri
    Bağlantı Durumu: Bağlı
    Mod: ADSL2+
    Hat Durumu: Sorunsuz

Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 1031 260
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 13084 1165
    SNR Sınırı (dB): 28.3 33.0
    Hat Zayıflaması(dB): 4.0 1.4
    Güç (dB): -19.3 3.7
    16mbt e kadar alsam ayrıca saha dolabına 200 metre mesafedeyim ama saha dolabına fibermi gelmiyo anlayamadım valla

Modeminizin gösterdiği değere(biraz daha üstü olabilir) yani tahminen 14 mb e kadar hız alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.