Şimdi Ara

adsl port için yardım bir bakarsanız sevinirim..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ttnet den gittim statik ip aldım.. amacım bir yere bir camera koyup istediğim yerden onu izlemek..
    bunun için kullandığım program WebcamXP pro 2006.. belki bileniniz vardır..
    bilgisayarın ip si 192.168.1.2 modemden aldığı.. programı çalıştırdığımda sabit olan ip yi görüyor kendisi ve onun üzerine veriyor.. ama açılmıyor işte..
    aldığım sabit ip yi yazıp entere basınca modeme bağlanıyor.. ama program ip nin sonunda birde port ekliyor ipadresi:8080
    ben portu yazınca sayfa sayfa görüntülenemiyor diyor..

yaptığım araştırmalarda modemden bir port açmam gerektiğini öğrendim.. internetten baktım ona göre açmayı denedim 8080 şeklinde port.. ama hiç bir değişiklik olmadı..

Modemim Datron RTA1030W.. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz..
    en azından sağlıklı şekilde 8080 şeklinde bir port açmayı anlatırsanız memnun olurum..

• ozel bir program kullaniyorsun muhtemelen bu programin calistigi portu ogrenmek gerekiyor daha sonra kameranin takildigi bilgisayara modem den kameranin oldugu pc ye o portu yonlendirdiginde sorun cozulecektir. kullanici rehberine bakarak nat ayarlarini rahatlikla yapabilirsin iyi calismalar.

quote:

Orjinalden alıntı: Stayler007

Arkadaşlar ttnet den gittim statik ip aldım.. amacım bir yere bir camera koyup istediğim yerden onu izlemek..
    bunun için kullandığım program WebcamXP pro 2006.. belki bileniniz vardır..
    bilgisayarın ip si 192.168.1.2 modemden aldığı.. programı çalıştırdığımda sabit olan ip yi görüyor kendisi ve onun üzerine veriyor.. ama açılmıyor işte..
    aldığım sabit ip yi yazıp entere basınca modeme bağlanıyor.. ama program ip nin sonunda birde port ekliyor ipadresi:8080
    ben portu yazınca sayfa sayfa görüntülenemiyor diyor..

yaptığım araştırmalarda modemden bir port açmam gerektiğini öğrendim.. internetten baktım ona göre açmayı denedim 8080 şeklinde port.. ama hiç bir değişiklik olmadı..

Modemim Datron RTA1030W.. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz..
    en azından sağlıklı şekilde 8080 şeklinde bir port açmayı anlatırsanız memnun olurum..

• Modeminde portu şu şekilde açabilirsin:

192.168.1.1 adresinden router ayarlarına girdikten sonra

Advanced bölümünden - port forwarding kısmına gelinir. Add tuşuna tıklanır. Gelen sayfada user-defined radyo tuşu seçilir ve açtığımız programı belirtecek sembolik bir isim atanır.

From Internet Host IP Address: kısmı hangi ipden gelen paketleri bu işleme tabi tutacağımızdır. Tüm internete açmak istiyorsak ALL seçeneğini seçeriz.

Forward to Internal Host IP Address: Bu yönlendirmek istediğimiz bilgisayarın IP'sidir. Yani iç ağda o portun yönleneceği bilgisayarın IP'si. Eğer ağınızda çok bilgisayar varsa o bilgisayar bu adresi el ile almalı ve sabit kalmalıdır.

By using the rules: yazan kısma gelince...
    Protokol TCP'de kalsın. Büyük ihtimalle TCP yönlendiriyorsunuzdur. External Packet dıştan hangi porta gelen verileri bu işleme tutacağınızdır. 8080 açmak istiyorsanız start ve end kısımlarına 8080 yazın.
    Forward to Internal Host olan kısım iç bilgisayardaki hangi portlara yönlendirme yapmak istediğinizdir. Burada da start ve end kısımlarına 8080 yazın.

Apply...

Bu işlemle datron 1030'da port-forwarding işlemini yapmış oluyorsunuz. Aynı zamanda firewall'unuzun da ilgili portunun açık olması gerektiğini aklınızda bulundurun.

Umarım yardımcı olmuştur.

• bu sabah uğradım fakat forma bakmadım.. uğraştım biraz ama gene yapamadım.. modemden port açtım ama.. ttnetten aldığım ip adresini yazdım sorna 8080 yazdım.. büyük olasılıkla ondan olmamıştır.. galiba biraz daha iyi anladım.. artık perşeme günü tekrar deneyeceğim.. umarım olur.. olması gerekiyor çünkü gerçekten.. sistemi kurduğum yer derneğimiz.. yurt dışında ve şehir dışında olan üyelerimizin derneği izleyebilmeleri için camera döşedim 2 tane.. bakalım umarım bilgileriniz işe yarar teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.