Şimdi Ara

Adsl Kablolu modemi router ile wireless gösterme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar adsl kablolu modem kullanıyorum bunu kablosuz yani wireless göstermek için router aldım.Nasıl yapılacağı hakkında hiç bir bilgim yok arksında WAN girişi var 4 tane port girişi var WAN kısmına ne takmalıyım ve router ayarı vs nasıl yapılacak şimdiye kadarki okuduklarımdan hiç birşey anlamadım.
    Bilgili arkadaşlar anlıyabilceğim dilden anlatırsa ve yardımcı olursa sevinirim.

• su an kullandıgın modemin ethernet cıkısından yeni aldigin routerin wan girisine ethernet kablosu cekeceksin..marka ve modele gore bazi ayarlamalar yapman gerekiyor..temel olarak aynı configrasyonlar ama dedigim gibi aldigin cihazin marka ve modelini yazarsan kullanan arkadaslar varsa tam olarak tarif edecektir..
  • Aldığım routerin markası PLANET WRT 410 kablolu modemimde USB robotics.
    Kablolu modemimden ethernet bağlantısı yapacağım router ile(bir nevi ilişkilendirme) kablolu modeme bağlı olan şuanki ethernet!i çıkarmayacağım sanırım doğru anladım:)
    Ayarlamalar içinde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamaker
    Aldığım routerin markası PLANET WRT 410 kablolu modemimde USB robotics.
    Kablolu modemimden ethernet bağlantısı yapacağım router ile(bir nevi ilişkilendirme) kablolu modeme bağlı olan şuanki ethernet!i çıkarmayacağım sanırım doğru anladım:)

Merhaba,
    Diğer arkadaşın da belirttiği gibi US Robotics modemin ethernet portlarından herhangi birisi ile Planet routerın WAN portunu ethernet kablosu ile bağlayacaksınız. Routerın ayarları genelde çok basittir. Cihazın kullanım kitabına bir gözatarsanız rahatlıkla yapabilirsiniz. Ki zaten genelde varsayılan ayarlarla sadece kabloyu takarak sistem kullanılır hale gelmektedir.
    Önemli not: Modemin ve Routerın kullandığı IP bloğu farklı olması gerekmektedir. Mesela: modemin IP'sini 192.168.1.1 yapın, Routerın IP'si 192.168.2.1 olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyalcin

quote:

Orijinalden alıntı: mamaker
    Aldığım routerin markası PLANET WRT 410 kablolu modemimde USB robotics.

Merhaba,
    Diğer arkadaşın da belirttiği gibi US Robotics modemin ethernet portlarından herhangi birisi ile Planet routerın WAN portunu ethernet kablosu ile bağlayacaksınız. Routerın ayarları genelde çok basittir. Cihazın kullanım kitabına bir gözatarsanız rahatlıkla yapabilirsiniz. Ki zaten genelde varsayılan ayarlarla sadece kabloyu takarak sistem kullanılır hale gelmektedir.
    Önemli not: Modemin ve Routerın kullandığı IP bloğu farklı olması gerekmektedir. Mesela: modemin IP'sini 192.168.1.1 yapın, Routerın IP'si 192.168.2.1 olsun.

Teşekkürler açıklamanız için ancak kitapcığı yok malesef o yüzden sizin verdiğiniz bilgilerle yapmaya çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyalcin

http://www.planet.pl/content/download/1447/7790/file/EM-WRT410.pdf

Teşekkürler yapmaya çalışayım yardımcı olacakdır.
  • ben int siteden lan araciligi ile baglaniyorum kablosuz modem alsam ve ethernet kablosunu balasam bu lan girisine internete girebilirmiyim yoksa illa router mi almam lzim ikisnin islevini yapacak bir modem var mi acaba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.