Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.741
Cevap
37
Favori
277.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim değlerim böle maksımum 460 kbps ile dowlonad yapabılıyorum yardımcı olumrusnuz sözde 8 mb netlimiszideyim santralae uzaklıgım 800 metre karşı komşum da yanı tarıfede o 8 mb aldı kendım test ettım hatat onun netı ıle wrılesten 800 kpbbs downloaad ettım

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !
  • quote:

Orijinalden alıntı: troy_legend

benim değlerim böle maksımum 460 kbps ile dowlonad yapabılıyorum yardımcı olumrusnuz sözde 8 mb netlimiszideyim santralae uzaklıgım 800 metre karşı komşum da yanı tarıfede o 8 mb aldı kendım test ettım hatat onun netı ıle wrılesten 800 kpbbs downloaad ettım

senin tesisatında sorun oldugu fikri hiç aklına gelmedimi çünkü karşı karşıya iseniz aynı santrale bağlı olmalısınız

• evet tabıkı karşı karşıya ıken komşum 8mb baglantı alıyor ıken ben neden 4 mb alıyorum. zaten bugun telekom mudurlugune gıttım adsl teknık arıza da yetkili lişi ile görüştüm işyerınde alarm var ise alarmın arama modülünün kablosu direkt olarak modeme gelmeden paralel kablo ıle baglı ise sinyalini etkiler dedi kontrol et gene gel dedi bende ettim dediği gibi olmadıgını gördum yarın gene gıdıcem bildiricem onun dediğine göre line yanı gelen hat ondan splittere splitterden diğer ne kulanıyorsam baglı olmalıymış bende baktım zaten benımkı de o şekılde gelen hat splıtter sıpltterden modeme telefon bolumunu çoğalttım ordan telefon pos cihazı alarm ın telefon jakları takılı yanı sorun yok karşıdakı arkadaştada alarm var bole bı saçmalaık yok yarın gıdıp konususucam bakalım ne dıcekler gerçi cok fazla ugraşıp etmek ıstemıyorum devamlı download yapacagım mevcut 4 mb dusmedı 2 gundur paso download yapcagım ıcın kotayı(adil kulanım muhabetıne 25 gb kota varya) doldurup hızı tamamen kesmesınler dıye dusunuyorum

• Orijinalden alıntı: premium_uye

benim değlerim böle maksımum 460 kbps ile dowlonad yapabılıyorum yardımcı olumrusnuz sözde 8 mb netlimiszideyim santralae uzaklıgım 800 metre karşı komşum da yanı tarıfede o 8 mb aldı kendım test ettım hatat onun netı ıle wrılesten 800 kpbbs downloaad ettım

senin tesisatında sorun oldugu fikri hiç aklına gelmedimi çünkü karşı karşıya iseniz aynı santrale bağlı olmalısınız

tesisatında derken kablolarım modemim vs mi ?? evet aynı santrale baglıyız

• bu işlerden anlıyan bir arkadaşından yardım istesen iyi olur
    YARARLI KONU <----
  • Arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır 2mb internet kullanıyorum hat zxayıflama degerlerim şöyle :

Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 1837 334
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 5848 334
    SNR Sınırı (dB): 0.0 0.0
    Hat Zayıflaması(dB): 5.3 4.1
    Güç (dB): 2.1 1.2

en fazla kaç hızda kopma yaşamadan stabil baglanabilirim? şimdiden teşekkürler.
  • 1024/256 net1 limitsiz kullanıyorum bugün hattım bakım yapılarak stabil hale getirildi yeterli olmuşmu?

8 mb yükseltmeyi düşünüyorum hattım ne kadar kaldırır abaca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanhasimcan -- 17 Ekim 2011; 12:50:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanhasimcan

1024/256 net1 limitsiz kullanıyorum bugün hattım bakım yapılarak stabil hale getirildi yeterli olmuşmu?

Bu değerlerle 8 i çok rahat kullanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

quote:

1024/256 net1 limitsiz kullanıyorum bugün hattım bakım yapılarak stabil hale getirildi yeterli olmuşmu?

valla çok sevindim net1 limitsiz tarifemi 4-5 yıldır kullanıyorum müşteri hizmetleri 8 mb yükseltmeli tarifeye geçersem bu tarifeye geri dönemeyeceğimi söyledi.

sizce 25 gb adil kullanım kotalı 8 mb tarifesi net1 limitsize (sınırsız 1 mb) göre avantajlı değilmi?

hızım zaten 25 gb geçince 1024 olacak

bu halde kullanım daha zor sürekli 1024 de çakılıyım. tavsiyeleriniz ne olur?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

quote:

valla çok sevindim net1 limitsiz tarifemi 4-5 yıldır kullanıyorum müşteri hizmetleri 8 mb yükseltmeli tarifeye geçersem bu tarifeye geri dönemeyeceğimi söyledi.

sizce 25 gb adil kullanım kotalı 8 mb tarifesi net1 limitsize (sınırsız 1 mb) göre avantajlı değilmi?

hızım zaten 25 gb geçince 1024 olacak

bu halde kullanım daha zor sürekli 1024 de çakılıyım. tavsiyeleriniz ne olur?

Kota olayı şuan yoookkk, düşmüyor.

• Orijinalden alıntı: troy_legend

Orijinalden alıntı: premium_uye

şuan ki değerlerim bu sadece orjinal splitter taktım ve hat zayıflamam 11 düştü snr maj im de 27 bazen 29 oluyor.. yaklaşık bır haftadır hiç kopma olmadan sabıt 4 mb hız alıyorum ancak downloadım 150 gb oludugu ıcın hattımı 8 yukseltın dıye gıtmeye cekınıyorum ancak önumuzdekı aybaşında gıdıcem bakalım ne olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troy_legend -- 17 Ekim 2011; 15:55:35 >

• Orijinalden alıntı: troy_legend

Orijinalden alıntı: premium_uye

şuan ki değerlerim bu sadece orjinal splitter taktım ve hat zayıflamam 11 düştü snr maj im de 27 bazen 29 oluyor.. yaklaşık bır haftadır hiç kopma olmadan sabıt 4 mb hız alıyorum ancak downloadım 150 gb oludugu ıcın hattımı 8 yukseltın dıye gıtmeye cekınıyorum ancak önumuzdekı aybaşında gıdıcem bakalım ne olacak

16mbit ADSL2+ (kısmen AKN uygulanmıyor) tarifesine merhaba diyebilirsin =) yeni değerlerin sınırda da olsa yeterli olacaktır

• Arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır 2mb internet kullanıyorum hat zxayıflama degerlerim şöyle :

Gelen Giden

• Beyler bu testi nasıl yapıyoruz. Bende denemek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokay02

Arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır 2mb internet kullanıyorum hat zxayıflama degerlerim şöyle :

Gelen Giden

Değerlerden pek birşey anlamadım, sanırım en fazla kullandığın kadar alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xsabitx

gigakaan benim değerlerde seninki gibiydi. Telefon hattının bağlı oldugu prizi açtım kablonun biri çiftti yani 3 tane kablo vardı. Birini söktüm maximum değerim 9000 küsüre çıktı snr marginde yükseldi :)

Dostum,sanırım bizimkide 3 kablolu,tam olarak nasıl bir işlem yaptığını anlatırsan deneme şansım olacaktır,şimdiden teşekkür ederim.

Bir gerizekalıya anlatır gibi anlat lütfen :)
  • Yine bağlantı kopmaları başladı bu ssabah itibarıyla hızımda bi aşağı bi yukarı dalgalanıyor. dün ne stabildi oysaki bugün modem arayüzünden bakıldığında hat zayıflamam 60 geçmiş bu ne şimdi?

• noise margin upstream: 6 db
    output power downstream: 19 db
    attenuation upstream: 10 db

arkadaş benim değerler nasıl kaç megabit hız alabilirim acaba
  • quote:

Yine bağlantı kopmaları başladı bu ssabah itibarıyla hızımda bi aşağı bi yukarı dalgalanıyor. dün ne stabildi oysaki bugün modem arayüzünden bakıldığında hat zayıflamam 60 geçmiş bu ne şimdi?

/>

Santralden port degisimini iste. Once mirin kirin ederler ama bastir devamli ariza kaydi birak. Ben adsl kullanirken senede 4-5 kez yaptirtiyordum. Kafalarina gore hareket ediyorlar. 3 ay duzgun bir bakiyorsun pufff 1saat te bir kopmalar falan fisman. Simdi vdsl deyim allahtan sorun yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

Yine bağlantı kopmaları başladı bu ssabah itibarıyla hızımda bi aşağı bi yukarı dalgalanıyor. dün ne stabildi oysaki bugün modem arayüzünden bakıldığında hat zayıflamam 60 geçmiş bu ne şimdi?

/>

Santralden port degisimini iste. Once mirin kirin ederler ama bastir devamli ariza kaydi birak. Ben adsl kullanirken senede 4-5 kez yaptirtiyordum. Kafalarina gore hareket ediyorlar. 3 ay duzgun bir bakiyorsun pufff 1saat te bir kopmalar falan fisman. Simdi vdsl deyim allahtan sorun yok...

valla baya uğraşacağız o zaman çünkü müşteri hizmetlerinin ilgilendiğinin 10/1 kadar telekom görevlileri ilgilenmiyor. bişey desem adamla kavga edeceğiz adamlar işini sevmiyor adam bana bişey sormuyor bile kendi kafasına göre takılıyor ben aylık 80 lira tıkır tıkır para ödüyorum ama gel görki kaliteli hizmet almaya hakkım yok hemde 5 yıllık bir aboneyim

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.