Şimdi Ara

ADSL de Sınırlama olabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaklaşık 3 hafta önce 256 dan 1024 e geçtim

eh Allah bereket versin , download larımızı da yapıyoruz yapmasına da !!

dikkatimi çeken bir şey var

tam bir değer veremeyeceğim fakat , sanki bir miktar veri indirdikten sonra (500-1000 mb atıyorum) yada

belirli süre bağlı kalınca internet adeta kesiliyor ,torrent 60-70 den 1-2kb a düşüyor, azureus u kapatsam

dahi hızlanma olmuyor

sadece torrent ağı değil günlük kullanımda dahi oluyor tek çare modemi resetlemek ( resetlemekten kastım IP değiştirmek
    bazen reset sonrası Showtime Data yazar ya sadece ADSL bağı kopuyor ama ADSL portuna atanmış IP değişmiyor ve aynı IP ile bağlantı devam ediyor ve hız yine sürünüyor google bile 1 dk da açılıyor

yani sorun sanki ADSL bağında değil de IP 'ye özel bir uygulamaymış gibi geldi bana , 256 dayken bu çok nadir olan bişeydi yani bağlantı yeşil iken aşırı yavaşlama olması (1-2 ay modeme elimi sürmediğim oluyordu)

ama 1024 e geçtikten sonra çok sık olmaya başladı hele son 1 haftadır hergün en az 2-3 reset yapıyorum ve aynı IP yi almaması içinde bir süre kapalı tutuyorum 1 dk gibi ondan sonra açılınca hep farklı bir IP veriyor ve gayet hızlı geliyor

malum dış hatlar ağzına kadar doldu acaba böyle kullanıcılar arasında sıralama yapan yada öncelik atayan bir uygulama mı var

yani telekom "hat yetersiz sıranızı bekleyin birazda diğer kullanıcılar yeni bağlananlar çeksin gibi " bir oyun mu oynuyor bize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azimkar -- 20 Ekim 2006; 3:21:41 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.