Şimdi Ara

ADSL de indirim belli oldu... (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
0
Favori
12.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende bu yeni tarifeleri nefretle karşılıyorum. Türk Telekomun sitesinde aşağıdaki liste verilmiş

Mevcut
    Yeni
    Aylık Ücretlerde

Yapılan İndirim

HIZ
    Kota
    Bağlantı Ücreti
    Aylık Ücret
    Kota Aşım Ücreti (YTL/MB)
    Kota
    Bağlantı Ücreti
    TT Toptan Tarife
    Kota Aşım Ücreti (YTL/MB)

256 Kb
    -
    59 YTL
    40,18 YTL
    -
    -
    29 YTL
    39,20 YTL
    -
    2,4%

512 Kb
    -
    59 YTL
    72,98 YTL
    -
    -
    29 YTL
    63,20 YTL
    -
    13,4%

1024 Kb
    -
    59 YTL
    113,98 YTL
    -
    -
    29 YTL
    77,22 YTL
    -
    32,3%

2048 Kb
    -
    59 YTL
    187,78 YTL
    -
    -
    29 YTL
    105,64 YTL
    -
    43,7%

1024 Kb
    3 GB
    59 YTL
    23,78 YTL
    0,00820 YTL
    4 GB
    29 YTL
    23,78 YTL
    0,00820 YTL
    0,0%

1024 Kb
    6 GB
    59 YTL
    40,18 YTL
    0,00820 YTL
    6 GB
    29 YTL
    30,42 YTL
    0,00702 YTL
    24,3%

1024 Kb
    9 GB
    59 YTL
    56,58 YTL
    0,00820 YTL
    9 GB
    29 YTL
    37,24 YTL
    0,00608 YTL
    34,2%

• olayı herkes kendi kujllandığı tarifesi açısından değerlendirmiş.Özellikle 256 sınırsız kullananların büyük bi tepkisi var.ancak artık 256 kullananlarında bu hızı bırakması gerekir.9gb 46 ytl tarifesine geçilebilir.Aslında 12 gb yapsalardı çok ii olurdu.3gb kotada en az 5gb hatta 6gb olmalıydı.Hükümete kızanlar çok var ama 2-3 sene öncesini bi düşünsünler bakalım.dial up bağlantıya 70-80ytl ödediğim günleri hatırlıyorum.bi de ayriyeten aylık bağlantı ücreti ödüyoduk.o yüzden bu duruma uygun bir sürü atasözü var.tamam bende daha ii bi tarife bekliyodum ama henüz altyapı buna uygun değil beklememiz gerekiyor 1-2 sene daha sanırım.ha bi de diğer gelişmiş ülkelerle kıyaslamayın lütfen .adamların milli geliri 30$ larda senin ki 5bin$ herhalde orada daha uygun şartlarda olacak.zaten onların altyapısı bizden çok ileri bizde daha yeni geldi adsl teknolojisi.O yüzden yine de tepkimizi dile getirelim ama aşırıya kaçmayalım diyorum ben.tarifeler şöyle olsaydı çok ii olurdu bence

3gb kotalı 6 gb
    6gb kotalı 9gb
    9gb kotalı 12gb
    256 kaldırılıp 512 49 ytl
    1mbit 80 ytl
    2mbit 120 ytl

kimse ses çıkarmazdı bu tarifeye

• SLM

BENDE KENDI DUSUNCELERIMI ANLATAYIM SIZLERE

256 SINIRSIZI 44-45 MİLYON YAPIP 512 SINIRSIZI EN FAZLA 65 YAPSALAR HEMEN 512 Lİ OLURDUM..:(

BYE
  • SLM

sulo61gun SENİN SİYASİ GÖRÜŞÜNÜN NE OLDUĞU BELLİ İSTERSEN BUTUN BUNLARI BURDA YAZMA ÇOK TEPKI CEKERSİN.
    TT Yİ BU KADAR SAVUNMANI ANLAYABILIYORUM SİYASİ GÖRÜŞLERİNDEN DOLAYI AMA BURDA YAPMA AYIP OLUYOR EN AZINDAN İRAN DEĞİLİZ DOĞRU HAKLISIN BAZI KONULARDA DEMOKRASİ VAR BU ÜLKEDE

AMA SEN YİNEDE DOLAYLI OLARAKTA OLSA TT Yİ SAVUNMA BENİM GİBİLERDEN ÇOK SERT TEPKİ ALABİLİRSİN....

BYE
  • siyasi görüşler ne alakası var kardeşim.yazdıklarım doğru mu yanlış mı sen onu söyle.Burda herkesin siyasi görüşü farklı.Millet hükümete sövüp sayarken sesiniz çıkmıyo.birisi olaya objektif baktığı zaman sen hükümet yanlısın oluyo.Objektif olun arkadaşlar biraz.Ayrıca kimsenin tepkisi de beni ilgilendirmez.kimsenin tepkisinden de korktuğum yok.Yazımı ii okursanız ben de tarifeler in ii olmadığını söylüyorum.
    Ayrıca burada yeni tarifeyi kızanların çoğu 256 sınırsız kullananlar.Haklılar tabi ama ttnin amacı bu 256 sınırsızı ortadan kaldırmak.o yüzden indirim yapmıyo.Dediğim gibi 12 gb kotalı 46 ytl yapsa sorun olmazdı bence Aylı 12 gb kota için film de oyun indirme de yeterli olurdu.3-4 gb tını intenette gezmeye ayırsan geri kalanla da film oyun vs. indirirdin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 8 Mart 2007; 13:54:40 >
  • quote:

ancak artık 256 kullananlarında bu hızı bırakması gerekir

kimse 256 sinirsiz baglantisini birakipta, sinirli-limitli-kısıtlı baska bir pakete gecmek zorunda degil, kaldı ki gecmeyi dusunen oldugunu bile zannetmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: free_radical

quote:

ancak artık 256 kullananlarında bu hızı bırakması gerekir

kimse 256 sinirsiz baglantisini birakipta, sinirli-limitli-kısıtlı baska bir pakete gecmek zorunda degil, kaldı ki gecmeyi dusunen oldugunu bile zannetmiyorum.

bırakması gerekir derken daha mantıklı olur diye kastetmiştim. tt buna zorluyo insanları çünkü (ne kadar doğru orası tartışılır tabi) .1 senedir 256 kullanıcıları ile tt arasında savaş var. yani bi dahaki indirimde 1mbit 15gb kota 45 ytl yapsa ve 256 sınırsız yine 48 ytl olsa geçmeyecekmisiniz.Ben 3g kotalı kullnıcıyım bana hiç mi hiç yetmiyor kota fazladan 10 ytl çok ödedim kotayı geçmemek için çok kastım kendimi.kesinlike 3gb kota 6gb yapılmalıydı.onu söyledim zaten.Ama tt nin tek olduğu bi ortamda bunu yapmaları normal tabi.(tekelcilik buna deniyor işte)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 8 Mart 2007; 14:02:19 >

• Bugün 8 mart ve 9 gb download var 256 ile. SADECE geceleri dl yapıyorum. Geçersem ya 256 kabloya geçerim ya da 512 sınırsız adsl'e. Şu an zaten kablo wireless modem fiyatlarını araştırıyorum. Çünkü wireless ADSL modemim var dizüstü için. Mutlaka bana wireless gerekli.
    3 yıldır ADSL 256 kullanıyorum, iki yıla yakın da Kablonet kullanmıştım 128. Kablo zamanında zaten bu kadar paragöz olmasaydı şimdi bu halde olmazdı. 128'e 78-79 gibi bir para ödediğimizi hatırlıyorum.Neden yapmadılar ki zamanında indirim...
  • su 9 gb olan kotalı tarifeyi 15 gb yapsalardı ben gecerdim hem telekomun istediği de olurdu 1 tane 256 sınırsız musteriden kurtulurlardı

bunu dusunmeleri de mi zor
    film oyun indirebileceğimiz bir tane kotalı tarife cıkarsınlar bari 15-20 gblik!!!
  • aynen ilk sayfada belirtilen tarifeleri az önce ntv de ntv ye sorun progaramında telekom pazarlama müdürü doğruladı
  • Tek kelimeyle yazıklar olsun bu TT'a. Tüketici haklarına başvurmak gerek ayıplı hizmet veriliyor indirimler adaletsiz yapılıyor ve fiyatlar hala çok, yüksek hizmet kalitesi hala çok kötü diye!
  • quote:

Orjinalden alıntı: caglar_sss

su 9 gb olan kotalı tarifeyi 15 gb yapsalardı ben gecerdim hem telekomun istediği de olurdu 1 tane 256 sınırsız musteriden kurtulurlardı

bunu dusunmeleri de mi zor
    film oyun indirebileceğimiz bir tane kotalı tarife cıkarsınlar bari 15-20 gblik!!!

sabahtan beri bunu anlatmaya çalışıyorum.
  • ya ntv dfeki herifi izledinizmi ben acıkıyım diyor dinledik hepsi bildiğimiz şeyler hiç bi acıklık gelmedi sonra bi soru daha sordu lar diyorki biz bütün dünyadaki tarifleri inceledik dünya 28. ciyiz diyor delirecem ya kamuoyuna akdar yalan söğlüyorlar ya hangi 28 ülkeymiş bu orda bile 8ciymişi o secilen 28 ülke içinde bile 256 hız nerde var yalancı diyerim utanmaz bunlar topluma kamuyuna nasıl yalan söğlenir hayret bişi
  • Arkadaşlar yapmayın.. 6 ay önce bu Telekom devletteyken Vatandaş yanlısımıydı... Farketmiyorki sahip kim olursa olsun altta kalan vatandaş.. Sorun Tekel olayı, adam tekel olunca piyasadada internete aç insanlar olunca sömürecek tabiki...
  • ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vkgz -- 8 Mart 2007; 18:45:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetozturk

ya ntv dfeki herifi izledinizmi ben acıkıyım diyor dinledik hepsi bildiğimiz şeyler hiç bi acıklık gelmedi sonra bi soru daha sordu lar diyorki biz bütün dünyadaki tarifleri inceledik dünya 28. ciyiz diyor delirecem ya kamuoyuna akdar yalan söğlüyorlar ya hangi 28 ülkeymiş bu orda bile 8ciymişi o secilen 28 ülke içinde bile 256 hız nerde var yalancı diyerim utanmaz bunlar topluma kamuyuna nasıl yalan söğlenir hayret bişi

adamlar alışmış milleti uyutmaya. kamuoyunun da bişeyden haberi yok. televizyonda bizim derdimizi anlatan birini görmedim şu ana kadar.
  • Millet o kadar sinirli ki forumlarda ana avrat küfrediyor. Allahın bir kuluda çıkıp cevap vermiyor. Çok geniş bir kuruluş şu TTNet canım.
  • .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 9 Mart 2007; 15:06:11 >
  • "Paul Doany, şirketin bu yılki bütçesi hakkında bilgi verirken, 2007 yılı gelir tahmininin 7.82 milyar YTL, net gelirin ise 2.92 milyar YTL olarak hesaplandığını bildirdi."

yeni tarifelere ayrıca 12 milyar dolara yani şirketin 4 yıllık karına telekomu satanada

bu gidişle 256 sınırsız 10 yıl daha kalır her sene %3 indirim tebrikler arap telekom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi behchat -- 8 Mart 2007; 16:35:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExtrameBOY27

Arkadaşlar yapmayın.. 6 ay önce bu Telekom devletteyken Vatandaş yanlısımıydı... Farketmiyorki sahip kim olursa olsun altta kalan vatandaş.. Sorun Tekel olayı, adam tekel olunca piyasadada internete aç insanlar olunca sömürecek tabiki...

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.