Şimdi Ara

adsl belası... Nedir bu başıma gelenler yaw...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Başıma gelen tarif edilmesi basit ama çözümünü bulamadığım ve bilgisayarcıya da götürmek istemediğim bir sorun...
    Adsl modemimin markası inca... daha 1 ay bile olmadı ve adsl 2 gün önce açıldı
    modem ayarlarını yapayım derken aleti bozdum galiba.
    Adsl link ışığı sabit yanıyordu ilk önceleri ayar yapmaya çalışırken güzel bir şekilde sorunsuzca adsl act ışığı da flash halinde yanıp yanıp sönüyodu ama şimdi adsl act ışığı hiç sönmeden durmadan yanıyo ve lnk ışığı ise hiç yanmıyo... ve modemin biosuna (bu 10.0.0.2 yazıp da girilen yer galiba modemin biosu emin değilim ööle biliyorum) da giremiyorum bağlantı yok dio.
    bu nedir modemim mi bozuldu yeni modem mi alacam? Nedir yani? şimdiden okuyan cevaplayan cevaplamayan herkese tşkler

• Modeme girmen gerekiyor. Ben de aldığım AirTies modemle uğraşırken içindeki bir ayarı değiştirdiğim için kısa süreli giremedim nete ama düzeltince problem kalmadı.

ZyXEL modeme girmek için adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıyordum, AirTies içinse 192.168.2.1 yazıyorum. Senin modemine girmek için gerekli sayılar kitapçığında vardır.
  • modemi resetle reset düğmesi olması lazım
  • 10.0.0.2 ama oraya da girmiyo. sayfa görüntülenemiyor yazısı çıkıyor modeme girmek istediğimde... artı reset de atmaya çalıştım ama galiba makine reset de yemiyo. ışıklarda hiç bir değişiklik olmuyor reset düğmesine bastığımda...
  • kardeş şimdi bi sn. kullanma klavuxun var mı elinde? Ben sana kendi kurulumu mu nasıl yaptıgımı söyleyeyim kendininkiyle karşılaştır:
    Öncelikle explorer aç. adres satırına 192.168.1.1 yaz (benım modemım için buydu) senın ki için de klavuzda yazması lazım. bunu yazdıktan sonra acılan pencerede parola ve kullancı adına "admin" yazıyorsun. sonra otomatik olarak PVC ara diyorsun. baglantıyı arıyor ve buluyor. (bu arada unutma denetim masası---internet secenekeleri---baglantılar---yerel alan agları---ayarları otomatik olarak algılanın secili oldugundan emin ol)
    sonra "Obtain an IP address automatically" ya da buna benzer bir secenek var onu seciyorsun. kullanıcı adını ve şifreni giriyorsun next next diyorsun. finish deyip browser ı kapatıp 2 dk kdar bekliyorsun. Bu sırada modem resetleniyor ve baglantın geliyor.
    not: Bu kadar seyii neden yazdım? Cunku modeminde bir sorun oldugunu düşünmüyorum. En azından içini acıp kurcalamamışsın. bence kurulumunu yeniden yap.

• eywallah alpyanar kardeş zahmet ettin benim için o kadar ama işte ben o kullanma kılavuzundaki sayı dizisini yani 10.0.0.2 adresini adres satırına yazdığımda sayfa görüntülenemiyor çıkıyo... ne diye gidip inca aldıysam sanki. o kadar da zyxel den başka marka kullanmam dediğim halde başıma ne geliyosa büyük konuşmaktan geliyo zaten...
  • şunu denedim kestrel modemi ilk aldığımda henüz adsl bağlantısı yokken sadece ışıkları nasıl yanıyor diye merakımdan sadece adaptörünü prize takıp hiçbirşeye bağlamadan modemi açtığımda dsl lnk ve dsl act ışıkları yanıp sönüyordu periyoduk aralıklarla. ama şimdi aynı şekilde taktığımda yani hiçbirşeye bağlı olmadan sadece adaptörü prize takıp modemi açtığımda modem dsl lnk yanmıyo ve dsl act hep yanık kalıyo... anlamadım gitti
  • bağlantıların kontrol et ve dsl act nin yanması devamlı yanması normal yanıp sönmesi anormal olurdu zaten. yanıp sönerse adsl bağlantın yok denmektir zaten. inca usb ile mi bağlanıyon yoksa eternet kartıyla mı? usb ile kurulumu farklı eternet le kurulum farklı çünki.....
  • 10.0.0.2 benim bildiğim zoom için geçerli adres sen burda bir yanlışlık yapıyon gibi geliyor bana
  • Arkadaslar ben qexew yani bu konuyu baslatan adam... hepinize eywallah diyerek basliyorum. bugun bilgisayarciya gittim modem bozukmus garantiye girdi ve yarin yenisi geliyo insallah bi yamuk olmazsa.. tesekkurler tekrar eywallah yardimlar icin
  • modemi ekle kaldır'dan sil , sonra tekrar kur.... yine olmazsa ie'da sorun vardır....

benim öyle olmuştu bi kere...
  • abi 10.0.0.2 ye bağlanmak için modemin sürücüsünü kur o sürücüden masaüstüne simge gelir.işte ordan 10.0.0.2 yazarak gireceksin.ama girerken ağ bağlantılarımdan ağ bağlantısını kapat ve sana o zaman sormalı 'çevrim içi çalış veya çevrimdışı çalış.'sen çevrim dışı çalış diyerek gireceksin.
  • Modemin arkasinda kucuk bir delik olabilir, kucuk incecik bir seyle sok, resetle, daha sonra kullanim kitapcigini eline al....

Okuyarak adim adim ilerle, cok basit ama okumalisin....

Eger yine cozum bulamadim ben diyorsan, aldigin yeri arayarak konu ile ilgili teknik destek istemelisin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hanmete

Arkadaslar ben qexew yani bu konuyu baslatan adam... hepinize eywallah diyerek basliyorum. bugun bilgisayarciya gittim modem bozukmus garantiye girdi ve yarin yenisi geliyo insallah bi yamuk olmazsa.. tesekkurler tekrar eywallah yardimlar icin

Sorun zaten çözülmüş arkadaşlar.Servise gitmiş modem...
  • Merhaba;

Denetim Masasi > Ağ Bağlantılarına Gir.
    Ordan Yerel Ağ Bağlantısını Seç (Sağ Tıkla Özellikler'i Seç)
    Sonra TCP / IP Yi Seçip Özelliklere Bas.
    "Aşağıdaki IP Adresini Kullan" Seçeneğini Aktif Hale Getir.
    En Üstteki Boşluğa; 10.0.0.3, Ortadakine; 255.0.0.0, Alttakine Ise 10.0.0.2 Yaz.
    Tamam'ı Seç.
    Sonra Bekle...
    Pencere Kapandığında IP Adresin El İle Yapılandırılmış Olacak.Bu Sayede Girebilirsin,
    Internet Tarayıcından 10.0.0.2'ye...

Saygılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.