Şimdi Ara

ADSL ALACAKLARA BIR ONERI BIR UYARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ADSL alacak arkadaşlar almadan önce bize oldu sizede olmasın diye bir uyarı.
    Bir kamu kuruluşunun negatif yanları ile bir özel işletmenin negatif yanlarını bünyesinde ortak barındıran telekom ne yazıkki tek alternatif.Nedeni ise özel firmalar nedenini anlamadığım bir şekilde telekomdan aldıkları hizmeti bize sattıkları için çıkacak bütün problemleri direk telekoma havale ettikleri gibi,siz düzgün servis alamadığınızda aradan sıyrılıp size telekomu şikayet ediyorlar .Telekom ise kendi müşterisi olmadığınız için sizi değil bağlantı satın aldığınız şirketi muhattap kabul ediyor size ceavap bile vermiyor.Özel firma bu kopukluk nedeniyle telekomada uzaktan iş yaptıramazsa bölgenizdeki anlaştığı bir bilgisayarcıyı sizden alacağı fazlaca ücret karşılığı telekomla aranızı bulmak için yetkilendiriyor.Eve gelen yetkili bile şirket harici kendisiyle irtibat kurmanın daha ucuz olacağını söylüyor.kısaca her arızada siz şirketinizi sonra şirketiniz telekomu arıyor geridönüşüde aralarında birbirlerine atıyorlar.Ben üye olduğum smile adsl de önceleri 444 lü olan hattı bile şu anda şehirler arası 212 çevirerek arıyorum yani telefon masraflarınız da ayrı dert.Önemli bir konuda iki yıllık abonelik oldukça sakıncalı bir mecburi beraberlik doğuruyor,elinizde hiçbir kozunuz olmayan firma abonelikten erken ayrılmanızda hesabınızdan fazla fatura çıkarıyor.hepsinden öte wimax satraller ve 3.5 g teknolojılı telefonların gelmesinin yakın olduğu bu ortamda ikiyıllık abonelik akıllara zarar. Büyük çoğunluğun bildiği üzere bu sistemler hem telekomdan ayrı işleyeceğinden hem rekabetçi fiyatları hemde mobil özgürlüğü adsl den daga kaliteli verecekler .Büyük ihtimalle bunu gören telekom ve diğerleri fiyat indiriyor iki yıl sözleşmeyi kapmaya çalışıyorlar,süper hızlı sistemler getirmeye çalışıyorlar.Yakın zamanda adsl dial up bağlantıları gibi tarih olabilir.Eski internetçiler daha ucuz olabileceği halde bizi dialup bağlantılarıyla özel sektörün nasıl yiyip bitirdiğini hatırlar bunu gören devlette üstüne vergi alıp bugün bile internet vergisinde rekor kırmakta.Kullanıcılar hiçbir kötü koşula tepki vermediğinden iş buralara geldi.Yanlıs anlasılmasın bu bilgi iyi niyetle yazılmıştır gerçek bu neyazıkki kötünün iyisi bile değil mecburisi telekom o da durum müsaitse bekletilse yeridir diyorum.Alıcılara bol sans.

• evet bende adsl yi iptal ettirdim. 3g ve wimax ı bekleyeceğim . telekom bizden aldığı paraları cmylmz a veriyor . o parayı o adama verceğine adsl yi sınırsız 20 ytl yapsa çok daha süper bir iş yapmış olur . ama artık telekoma para kaptırmamaya kararlıyım .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.