Şimdi Ara

Adreslenebilir RGB için en basit ve ucuz kontrolcü hangisidir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, MSI MAG 100R kasa fanları var 2 adet. Bunların Argb ledlerini kullanabilmek için basit ucuz bir kontrolcü arıyorum. Daha önce bakan eden varsa, yardımcı olursa sevinirim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.amberled.com.tr/urun/6a-rgb-led-kontrol-cihazi/

Adreslenebilir RGB için en basit ve ucuz kontrolcü hangisidir ?

Uzaktan kumanda, istenilen rengi seçebilme, renk geçişleri, animasyon çeşitleri vs.vs... 10-15 Tl gibi bir fiyatı var.

• Hoc yalnız adreslenebilir yani 5v ile çalışan ws2812 gibi led sistemine sahip. Düz rgb olsa 12v verip tek renk bile yakarım, ışık olsun yeter. Ama bu 5v olduğu için böyle ucuz yollu bir rgb modül bulamadım, hangisi uygun olur bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 23 Temmuz 2022; 10:17:33 >
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    Youtubeda Arduino ile yapanlar var en ucuz bunu gördüm şimdiye kadar

• muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    saasc S kullanıcısına yanıt

@muhsin kamer @saasc Fanlar 100R değil 100M fanıymış. Konuyu açtığımda elimde değildi sonradan elime geldi düz rgb fanıymış. 15 liraya kontrolcü aldım kullanıyorum. Teşekkürler yorumlarınız için.

• linyit43 kullanıcısına yanıt
    Link atabilir misiniz? Windows üzerinde renk seçme vs gibi işlemler yapılabiliyor mu?

• Hocam @muhsin kamer 'in attığı üründen aldım. Basit bir şey. Windows kontrolü falan yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

Hoc yalnız adreslenebilir yani 5v ile çalışan ws2812 gibi led sistemine sahip. Düz rgb olsa 12v verip tek renk bile yakarım, ışık olsun yeter. Ama bu 5v olduğu için böyle ucuz yollu bir rgb modül bulamadım, hangisi uygun olur bilemedim.

Hocam ws2812 ledlerle vu metre devresi falan yapılıyor arduino ile, youtube de Türk bir arkadaş bir kart satıyordu 50 TL gibi bir fiyata, link bulursam eklerim

Ws2812 vumetre yaz youtube, çıkar mutlaka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• blackdiamond16 kullanıcısına yanıt

50Tl ye bu hafta perşembe günü hem vu metre hemde ledlerle beraber satılıyor A101 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan45manisa -- 4 Ekim 2020; 22:48:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan45manisa

50Tl ye bu hafta perşembe günü hem vu metre hemde ledlerle beraber satılıyor A101 de

Hemen bakıyorum hocam, üzerinde değişiklik yapılabilir bir zımbırtıysa alırım bende mutlaka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.