Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (588. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: emretutar Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
16.560
Cevap
189
Favori
1.252.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DDU ile 20.5.1 kaldırıp 20.4.2 yükledim sorun yok şu an :)

Kart RX 5700
  • Arkadaşlar neredeyse her oyunumda küçük nesnelerde garip yırtılmalar yaşıyorum far cry ve watch dogs2 nin girişinde karşılaştım. Bunu nasıl giderebilirim? Vsync açık

https://www.youtube.com/watch?v=9dgoaLaJTNQ&feature=youtu.be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 20.4.2 benim için en stabil sürücü olmuş. Birkaç haftadır kullanıyorum, problem yaşamadım. BF1 oynarken 75-76 derecelere kadar çıkan GPU şuan 71-72 derece civarını geçmiyor. FPS düşüşü vs oldu mu emin değilim ama 1560MHz'de stabil çalışıyor gibi kart oyun esnasında. Güç kullanımı da 150-160W civarında oluyor. Arada bir 170W civarına çıkıyor. Kartım Sapphire RX590 Nitro+. Temiz kurulum yapıp, hiçbir ayarına dokunmadım. 75Hz, Freesync aktif şekilde kullanıyorum.

Bu arada önceki sürücülerde bazılarında çok sık siyah ekran problemi yaşıyordum. Kimisinde de aşırı ısınma ve fan devrinde düzensizlik oluyordu. Bu sorunlarım da düzeldi gibi. Şuan sadece Forza Horizon 4'de çökme yaşıyorum ama o da oyunla alakalı sanırım. Genel bir problem.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLegendy

Arkadaşlar 20.4.2 benim için en stabil sürücü olmuş. Birkaç haftadır kullanıyorum, problem yaşamadım. BF1 oynarken 75-76 derecelere kadar çıkan GPU şuan 71-72 derece civarını geçmiyor. FPS düşüşü vs oldu mu emin değilim ama 1560MHz'de stabil çalışıyor gibi kart oyun esnasında. Güç kullanımı da 150-160W civarında oluyor. Arada bir 170W civarına çıkıyor. Kartım Sapphire RX590 Nitro+. Temiz kurulum yapıp, hiçbir ayarına dokunmadım. 75Hz, Freesync aktif şekilde kullanıyorum.

Bu arada önceki sürücülerde bazılarında çok sık siyah ekran problemi yaşıyordum. Kimisinde de aşırı ısınma ve fan devrinde düzensizlik oluyordu. Bu sorunlarım da düzeldi gibi. Şuan sadece Forza Horizon 4'de çökme yaşıyorum ama o da oyunla alakalı sanırım. Genel bir problem.
    Hocam aynı karta sahibim 20.1.3 kullanıyorum 20.4.2 yükseltmek istiyorum yükseltme yaparken factory reset kutucuğunu işaretleyerek mi yüklemek lazım yoksa direkt üstüne mi?

• Factory Reset işaretleyip yaparsanız daha sağlıklı olur. Ben garanti olsun diye DDU ile kaldırıp, yeniden kuruyorum. Sorun olursa o şekilde deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Rango-

Son driverda sorun var ya. 4:3 oyunlarda ekranda siyah bar kalmaya devam ediyor. Ayarlari yapsan da duzelmiyor.
    Bunu yazmaya gelmiştim.

CS:GO da 4:3 ekran tam panel olmuyor ayarlasan bile.

Sorunu çözebilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Bunu yazmaya gelmiştim.

CS:GO da 4:3 ekran tam panel olmuyor ayarlasan bile.

Sorunu çözebilen var mı?

Alıntıları Göster
    Ben eski surume dondum hocam mecburen.
  • hocam hangi sürüme döndünüz ben de güncelledim aynı sorundan müzdaribim ama 20.4.2 eski sürüme geri döndüğüm halde sorunum çözülmedi,yardımcı olabilir misin?
  • Dexertesss D kullanıcısına yanıt
    Ben 20.4.2'ye donunce sorunum duzeldi hocam. DDU ile silip tekrar yuklemeyi dener misiniz bir de?
  • hocam 20.4.2 yaptım şuan ddu ile oyunu ilk açtığımda stretched ama alt+tab attığımda tekrar black bars oluyor oyun sende oldu mu öyle bişey
  • Dexertesss D kullanıcısına yanıt
    Hocam simdi cs go'da denedim alt+tab yapsam da sorun olmadi hic.
  • gpu ölçeklemeyi kapattım sorun çözüldü hocam teşekkür ederim
  • Sapphire Rx5700 xt nitro+ modeli ile aygıt yöneticisinden manuel olarak kurdum 3 gündür herhangi bir problem yaşamadım. 144hz te tam yükte çalışması gerçekten can sıktı artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikopatpilot

Sapphire Rx5700 xt nitro+ modeli ile aygıt yöneticisinden manuel olarak kurdum 3 gündür herhangi bir problem yaşamadım. 144hz te tam yükte çalışması gerçekten can sıktı artık
    144 hz lanet olayı düzelecek gibi gözükmüyor.Hayatımda bu kadar aptalca birşey görmedim.Masaüstü 120 kullanmaktan usandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeTeRPaNN

Arkadaşlar neredeyse her oyunumda küçük nesnelerde garip yırtılmalar yaşıyorum far cry ve watch dogs2 nin girişinde karşılaştım. Bunu nasıl giderebilirim? Vsync açık

https://www.youtube.com/watch?v=9dgoaLaJTNQ&feature=youtu.be
    Hocam Radeon Ayarları > Radeon Görüntü Keskinleştirme açık mı acaba onu açıp deneyin isterseniz
  • SiouXS S kullanıcısına yanıt
    Açık hocam 80de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İşin garibi 120hz te yine tam yükte çalışıyor 100 yapınca normale dönüyor anlayamadım bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

144 hz lanet olayı düzelecek gibi gözükmüyor.Hayatımda bu kadar aptalca birşey görmedim.Masaüstü 120 kullanmaktan usandım.

Alıntıları Göster
    165 hz sıfır sıkıntı :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

165 hz sıfır sıkıntı :)

Alıntıları Göster
    [AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF)
  • Rdr2 de bu netlik ayarını 80den 100e çektim pek bi fark olmadı ne ki numarası?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.