Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
84.755
Cevap
1.076
Favori
5.538.892
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: xraytr

quote:

Orijinalden alıntı: duykan_bs

1*150=15 tl puan KİPA
    1*300=30 tl puan ÖZDİLEK

3*100= 30 tl puan (üçüncü alışveriş olarak atıyorum METRO olsa)

sonuç olarak 3 alışveriş sonucu 150 + 300+ 100 = 550

15+ 30+ 30 = 75 tl puan kazanmamak için bir ibare var mı?

2*100=200tl kipa
    1*300=300tl ozdilek
    Toplam 500tl ye 75 tl olur. 75/500=%15 boylesi daha uygun olur baska bir planınız yoksa

3*100=300 özdilek
    1*150=150 kipa
    toplam 450 ye 75 olur

Maksat arkadaslarin ufkunu acmak farkli kombinasyonlari gostermek istedim. Son mesajimdaki gibi 3 adet ozdilek yeterli tabiki.. dahada kombinasyon gerekirse bunlarin uzerine ozdilekte temassizida dahil edip 1 ozdilek 2 kipa yapabilirsiniz.. 200 temassiz ben oyle yaptim

• quote:

imzanızdaki fotoğraflar mükemmel
    ayrıca uçuş hafızanıza bakıncada sadece ağzım açık kaldı.
    aramızda bir modern zaman seyyahı var diyebiliriz herhalde

Cok tesekkurler...

Evet gezme konusunda biraz sorunluyum ama Allah'tan butun bunlarin hepsini cebimden gezmedim. Yurtdisi tur rehberligi yapiyorum, kazandigimi da yine gezmeye harciyorum.

Sizin gibi gezme meraklilari ile her zaman bir yerlere gitmeye hazirim.
    Tercihim uzaklar olur.

Sili/Bolivya/Peru yolculuguna tekbasima cikiyorum. Cogunlukla hicbir rezervasyon yapmadan, sadece nerede kac gun kalacagimi planlayarak yola cikiyorum. Ondan sonra artik yolda ne olursa. Bazen yolda tanistigim bir Avustralyalinin pesinden gidip, kendi programimdan cikiyorum. Chiang Rai derken kendimi gunubirlik Myanmar'da gezerken buluyorum. Bazen benim pesime bir Isvicreli takiliyor, beraber minibuse binecegimize otostop yapip, sonunda Suriyeli adamin evinde yemege davet ediliyoruz.

Gezmek benim icin bir yasam bicimi. Gezmedigim zamanlarda da gezi planlamalari yapiyorum. Hemen yarin kalkip gidebilecegim hazir yirmiden fazla seyahat planim var. Bunlarin en onemlilerinden birini de sizin sayenizde gerceklestiriyorum.

Bu yolculugu blogla hergun yazmayi planliyorum. Takip etmek isteyen olursa linkini buradan yazarim.

Ama yolculuk sonunda bir rapor da mutlaka yazacagim.

Herkese iyi geceler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rozy975 -- 10 Şubat 2012; 1:03:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rozy975

quote:

Cok tesekkurler...

Evet gezme konusunda biraz sorunluyum ama Allah'tan butun bunlarin hepsini cebimden gezmedim. Yurtdisi tur rehberligi yapiyorum, kazandigimi da yine gezmeye harciyorum.

Tercihim uzaklar olur.

Sili/Bolivya/Peru yolculuguna tekbasima cikiyorum. Cogunlukla hicbir rezervasyon yapmadan, sadece nerede kac gun kalacagimi planlayarak yola cikiyorum. Ondan sonra artik yolda ne olursa. Bazen yolda tanistigim bir Avustralyalinin pesinden gidip, kendi programimdan cikiyorum. Chiang Rai derken kendimi gunubirlik Myanmar'da gezerken buluyorum. Bazen benim pesime bir Isvicreli takiliyor, beraber minibuse binecegimize otostop yapip, sonunda Suriyeli adamin evinde yemege davet ediliyoruz.
    programlaman Gezmek benim icin bir yasam bicimi. Gezmedigim zamanlarda da gezi planlamalari yapiyorum. Hemen yarin kalkip gidebilecegim hazir yirmiden fazla seyahat planim var. Bunlarin en onemlilerinden birini de sizin sayenizde gerceklestiriyorum.

Bu yolculugu blogla hergun yazmayi planliyorum. Takip etmek isteyen olursa linkini buradan yazarim.

Herkese iyi geceler!

Lütfen paylaşın linki, gittiğiniz yerler çok kıymetli yerler :)

• quote:

quote:

Cok tesekkurler...

Tercihim uzaklar olur.

programlaman Gezmek benim icin bir yasam bicimi. Gezmedigim zamanlarda da gezi planlamalari yapiyorum. Hemen yarin kalkip gidebilecegim hazir yirmiden fazla seyahat planim var. Bunlarin en onemlilerinden birini de sizin sayenizde gerceklestiriyorum.

Herkese iyi geceler!

4 gözle bekliyoruzz

• quote:

Orijinalden alıntı: arda_s_dh

quote:

Orijinalden alıntı: abuzerkurt

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

quote:

Orijinalden alıntı: abuzerkurt

quote:

Barcelona gidiş Madrid dönüşmü olacak

Evet aynen öyle olacak.

Super. Andorra ya da uğrayabilirsin zaman bulabilirsen vergisiz bir ülke ve çok yakın. Çok ucuz olduğunu söylüyorlar.
    Biz Barcelona da yanlış trene bindiğimizden yanlışlıkla Figueres diye bir yere gittik bütün gün mc donalds ta falan oturup akşam üstü treninin gelmesini bekledik, dönüş yolunda rehberi açtım ve tesadüfen Figueres in Salvador Dali nin şehri olduğunu gördüm kuzenlerle yerlere yattık,
    düşünsene bütün gün boşuna oturmuşuz. O güzel şehri, müzeleri gezmek varken.

Öneri için teşekkürler. Haritadan baktım da barcelona'dan 210 km gözüküyor. Planımda yok ama değerlendirebilirim. Benim rut aynen yazdığım gibi Barcelona - Valencia - Granada - Sevilla - Madrid olacak. Barcelona'dan araba kiralayıp Madrid'de bırakacağız. Gezinin detaylarını herşey netleşince yazıcam burdan , taslak olarak bu şekilde. Uçak ve oteli adios'tan alıp diğer harcamaları cepten yapıcaz.

Aslında Amerika düşünüyordum ama oraya nisan ayında iş nedeniyle gitme durumum var bende tatili ispanya olarak değiştirdim.

Bunun dışında da Ramazan bayramında ya Milano-Venedik ya da Roma-Napoli tutu yapıcam kısmetse.

Barselona için iki restaurant tavsiyesinde bulunayım:
    La Paradeta: Tezgahtan deniz urunleri secip, pişirtiyorsunuz
    Cervantes: Tapas
    Buralarda mutlaka akşam yemeği yiyin, yalnı zçok geç kalmayın, aksi takdirde 1 saat sıra beklersiniz...
    Şimdiden iyi eglenceler...

La Paradeta'da çok gözüm kalmıştı, ne yazık ki zaman yetmedi. Ben de bir aşçı olarak şu mekanları önerebilirim:
    Barcelona:
    Bacoa - İspanyol mutfağı listenin başındadır tahmin ediyorum ama, yiyeceğiniz en iyi burgerlerden biri için bu küçük mekanı bulmanızı öneririm.

Cerveceria Catalana - Çok meşhur bir tapas mekanı, ününe rağmen ürünleri gerçekten çok taze ve lezzetli, Sangria'ları da harikaydı. Ortam da güzel.

Forns del Pi - Sadece kahvaltıda içi pasta kremalı, dışı şekerli kruvasansız kalmayın diye.

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!-

Quimet & Quimet - Barcelona'nın en geniş şarap yelpazesine sahip atıştırmalık mekanlarından. Genellikle soğuk deniz ürünü ürünleri var, damak tadınıza uygunsa veya değişik bir şarap almak isterseniz ilginizi çekebilir.

Madrid:
    Con dos fogones - Yaratıcı menüleri var, öğle menülerini deneyebilirsiniz. Akşam gidip a la carte yemek genelde daha iyi sonuç verecektir.

• Gezi anılarından sonra Gurme Rehberi de oldu başlık.

Şikayet ettiğimden değil bilhassa memnunum ama insanın canı çekiyor gördükçe bu güzel resimleri ve yorumları :)
  • quote:

quote:

Cok tesekkurler...

Tercihim uzaklar olur.

Gezmek benim icin bir yasam bicimi. Gezmedigim zamanlarda da gezi planlamalari yapiyorum. Hemen yarin kalkip gidebilecegim hazir yirmiden fazla seyahat planim var. Bunlarin en onemlilerinden birini de sizin sayenizde gerceklestiriyorum.

Herkese iyi geceler!

çoğu kimsenin hayalidir bu tür geziler yapmak.
    (en azından bu başlıktaki çoğu kimsenin öyledir diye tahmin ediyorum)
    o yüzden linki mutlaka paylaşın.
    bir çok kimsenin hem işine yarayacaktır.
    hemde keyifle okuyacağımızdan emin olabilirsiniz.
    güle güle gidin güle güle gelin.

• bilgisayars ilk mesaja hatta belkide en üstüne bir ekleme yapabilirsin

aç karınla konunun incelenmemesi tavsiye olunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 11 Şubat 2012; 8:58:46 >
  • quote:

quote:

Cok tesekkurler...

Tercihim uzaklar olur.

Herkese iyi geceler!

Rüya gibi bir hayat. Ağlamak istiyorum :)
    Sizi cesaretinizden ve kararlılığınızdan dolayı tebrik ederim.

• Ben de kendimi geziyor sanıyormuşum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydonozzz06

evet arkadaşlar adiosçular hep beraber bir peru meksika falan hiç fena olmaz bencede bi 399 puana bakar.üstadlar bi seyahat planı çıkartsınlar yer zaman puan hiç önemli değil ben varım

ben dünden varım...
  • quote:

ooo o zaman bende ekleme yapayım La Rambla caddesindeki La Boqueria pazarına girin zaten offf diyeceksiniz inanılmaz bir pazar, dünyanın en iyi pazarlarından biri , hatta bazılarına göre en iyisi; orda ayaküstü lokantalarından mutlaka çeşitler söyleyip deneyin. İnanılmaz inanılmaz. Paella yı da zaten en iyi orada yiyeceksiniz.
    Bilmeyenler için : Paella : Deniz ürünlerinden yapılan bir pilav (Yemin ederim ağzım sulandı ilk uçak ne zaman ispanyaya )

http://www.elquimdelaboqueria.com/web/

• YKB kredi kartlarını kullanan ve cevap verme nezaketinde bulunacak tecrübeli arkadaşlar. YKB adios temasız premium kredi kartı için başvuruda bulunacağım daha sonra kampanyalar için playe filan çevirmekle uğraşmamak adına eşim içinde play kart başvurusu yapsam bu puanları kendi aralarında transfer edebiliyorum sanırım ama play kartın adios kartan farklı kampanyalarımı oluyor yoksa aynı kampanyalarımı kapsıyor.Üyelik ücreti almayacak olurlarsa ayrı ayrı kart almayı düşünüyorum özellikle müşteri bazında yapılan kampanyalar için bana ne tavsiye edebilirisiniz.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloves

YKB kredi kartlarını kullanan ve cevap verme nezaketinde bulunacak tecrübeli arkadaşlar. YKB adios temasız premium kredi kartı için başvuruda bulunacağım daha sonra kampanyalar için playe filan çevirmekle uğraşmamak adına eşim içinde play kart başvurusu yapsam bu puanları kendi aralarında transfer edebiliyorum sanırım ama play kartın adios kartan farklı kampanyalarımı oluyor yoksa aynı kampanyalarımı kapsıyor.Üyelik ücreti almayacak olurlarsa ayrı ayrı kart almayı düşünüyorum özellikle müşteri bazında yapılan kampanyalar için bana ne tavsiye edebilirisiniz.?

Play kartın kendine özel kampanyaları oluyor, bir tane Play kart mutlaka lazım.

Sizde Adios Premium + Play, eşinizde Play kart olsun. Play kampanyası olursa iki farklı Play kart ile katılıp, sonradan eşinizdeki puanları sizin kartınıza aktarırsınız, seyahat hizmeti almak istediğinizde Adios Premium kullanırsınız.

• Avrupa kampanyasından faydalanmak istersek , hangi ülke(ler) vize konusunda zorluk çıkarmaz sizce?(Daha önce avrupaya hiç gidilmedi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridest

quote:

Orijinalden alıntı: cloves

YKB kredi kartlarını kullanan ve cevap verme nezaketinde bulunacak tecrübeli arkadaşlar. YKB adios temasız premium kredi kartı için başvuruda bulunacağım daha sonra kampanyalar için playe filan çevirmekle uğraşmamak adına eşim içinde play kart başvurusu yapsam bu puanları kendi aralarında transfer edebiliyorum sanırım ama play kartın adios kartan farklı kampanyalarımı oluyor yoksa aynı kampanyalarımı kapsıyor.Üyelik ücreti almayacak olurlarsa ayrı ayrı kart almayı düşünüyorum özellikle müşteri bazında yapılan kampanyalar için bana ne tavsiye edebilirisiniz.?

Play kartın kendine özel kampanyaları oluyor, bir tane Play kart mutlaka lazım.

Sizde Adios Premium + Play, eşinizde Play kart olsun. Play kampanyası olursa iki farklı Play kart ile katılıp, sonradan eşinizdeki puanları sizin kartınıza aktarırsınız, seyahat hizmeti almak istediğinizde Adios Premium kullanırsınız.

Teşekkür ederim cevabınız için @Ridest o zaman ben hem adios hem play eşimede bir play kart 3 kart ile kampanyalara katılıp puanları adiosda birleştirmek benimde düşüncem buydu 1 fazla kart alacağım bu durumda.Peki puan kullanımları adios premium kartda daha mı değerli kullanılıyor acaba.? Fark oluyormu bilmediğimiz ufak detaylar varsa puan kullanımı ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cloves -- 10 Şubat 2012; 10:23:47 >

• Gittiğiniz, gezdiğiniz yabancı diyarlarda ne yiyeceğinizi nasıl seçiyorsunuz? Benim için domuz eti en büyük sorun alkolde kullanmam bu nedenle mnüden bir yemek seçmek benim için ızdırap oluyor. En son ingiltere ve italyada çok zorlanmıştım. Birde domuz eti ile sığır eti genelde aynı tavalarda aynı ızgarada pişirildiği için et ürünlerinden uzak durmaya çalışıyorum bazen tavuk yiyorum ama aklımda bir sürü soru. Yani zor vesselam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oksit

Gittiğiniz, gezdiğiniz yabancı diyarlarda ne yiyeceğinizi nasıl seçiyorsunuz? Benim için domuz eti en büyük sorun alkolde kullanmam bu nedenle mnüden bir yemek seçmek benim için ızdırap oluyor. En son ingiltere ve italyada çok zorlanmıştım. Birde domuz eti ile sığır eti genelde aynı tavalarda aynı ızgarada pişirildiği için et ürünlerinden uzak durmaya çalışıyorum bazen tavuk yiyorum ama aklımda bir sürü soru. Yani zor vesselam...

Tek çare markalaşmış restoranlar. Yani Burger King, McDonalds, KFC gibi yerler ya da Türk restoranları bulacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut5513

quote:

Orijinalden alıntı: oksit

Gittiğiniz, gezdiğiniz yabancı diyarlarda ne yiyeceğinizi nasıl seçiyorsunuz? Benim için domuz eti en büyük sorun alkolde kullanmam bu nedenle mnüden bir yemek seçmek benim için ızdırap oluyor. En son ingiltere ve italyada çok zorlanmıştım. Birde domuz eti ile sığır eti genelde aynı tavalarda aynı ızgarada pişirildiği için et ürünlerinden uzak durmaya çalışıyorum bazen tavuk yiyorum ama aklımda bir sürü soru. Yani zor vesselam...

Tek çare markalaşmış restoranlar. Yani Burger King, McDonalds, KFC gibi yerler ya da Türk restoranları bulacaksınız.

KFC sanırım en mantıklısı çünkü bildiğim kadarıyla sadece tavuk eti üzerine çalışıyor. birde balık sanırım.. Fransa gibi ülkelerde balık tüketimi genelde çok oluyor..

• 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.