Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (916. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
20.005
Cevap
782
Favori
1.600.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam hala filmi bulamadım filmi uzun uzun anlatmaya çalışacağım
    sarışın bir adam evine geliyor 2 katlı bahçeli bir evi var mutfak 1.katta adam 2. kata cıkıyor sarışın bir kadın olan eşi zenci bir adamla sevişirken kocası sevişme seslerini duyuyor ve sılahı aldıgı gibi odaya giriyor bunları yakalıyor zenci adam bunu ilk defa yaptıgını hatta kendisinin de nişanlı oldugunu nişanlısının hamile oldugunu bunun için ölmek istemediğini yalvarıryor adama hatta zenci adamın nişanlısı çekik gozlu bir kadın oluyor sonra kocası zenci adamın nişanlısını çağırmasını istiyor zenci adam da çağırıyor film komple o odada geçiyor ve kadın ile zenci adam çıplak oluyor fılm boyunca kocası zenci adamın sevilisine olayı anlatıyor sevgiliside kadının kocası ile zenci adamın gozunun onunde ilişkiye giriyor bunun nasıl hissettiğini anlaması için zenci adam gordukçe mahvoluyor çekik gozlu kadın zenci adamdan ayrılacağını soyleyıp gidiyor ordan en sonunda sanırım kadının kocası kendini öldürüyor 1. katta
    karı koca sarışın ve zenci ile nişanlısı çekik gozlu film de başka kimse yok
    ismini bilen lutfen yardımcı olabilir mi teşekkurler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Şimdi yaklaşık 25 yıl önceye dönüyoruz. 1994-95 yılları falan olmalı. Bir gece dedemle ben oturma odasında uyuya kalmışız. Uyandığımda TV'de bir korku filmi var. Hatırladığım kadarıyla bir aile araba(Station Wagon tarzı) ile yolculuk ediyor ve hepsi ya uzaylı yada yaratık ama insan formunda. İleride bir polis çevirmesi oluyor ve babannenin karnından kol gibi uzuvlar çıkıyor. The Thing tarzı kukla uzuvlar vardı o yüzden 70 en geç 80lerin ortası diyedir diye tahmin ediyorum filmin tarihine. Tek hatırladıklarım bunlar.

Not : X-Files bölümü değil. Invaders From Mars(1986) değil. 1988 tarihli War of the Worlds dizisi mi bilmiyorum fakat kaynak bulamıyorum indirip bakmak için.
    Arayışım hala devam ediyor.

@Filmanyak,

Özelden mesajınıza dönmüştüm. Merak eden olursa buraya da yazayım. Büyük ihtimal budur:

Avouterie (2015)
    https://www.imdb.com/title/tt4044464/?ref_=nv_sr_srsg_0
  • FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt
    ya sen adamsın adam eyvallah babacan film budur teşekkurler
  • malefizz99 M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum yanıtınız için.Uzun uğraşlar sonucu filmi(daha doğrusu mini diziyi bulduk.)https://www.imdb.com/title/tt0087244/
    Fatal Vision muş. Tekrar teşekkür ederim ilginize
  • Ben de yıllar önce tv'de izlediğim bir filmi arıyorum arkadaşlar. Aklımda kalanlar; Eski bir asker olması lazım intikam alıyor birilerinden, terk edilmiş bir fabrikada saklanıyor, swat ekipleri yerini tespit edip giriyorlar adam hepsini öldürüyor ve bir tane swat üyesinin kamuflajını giyip çıkıp gidiyor kalabalığın arasından falan. Bunlar kalmış aklımda..
  • bi film veya dizide şöyle bi sahne geçiyordu birisi diğerine her adamanın kendini iyi olduğuna inandırması gerektiğini söylüyordu ve sonra şu soruyu soruyordu '' peki sen nasıl rahat uyuyabiliyorsun'' tam hatırlamasamda kabataslak böyleydi bu hangi filmden veya dizinden bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pori

Rica ederim.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim

1-)Günümüzden 100-200 yıl öncesinde geçen zaman diliminde bir kasaba vardı, kasaba sakinlerini ormanda yaratık veya canavar var diyerek dışarı çıkması yasaktı.Geceleri yaratık gelip sadece korkutuyordu.Bir gün gencin biri yaratığa kurşun sıktı, meğerse yaratık dedikleri kostüm içinde başka bir çocukmuş ve bunu kasaba yöneticileri kimse gitmesin diye planlı yapıyormuş, yaralı çocuğun durumu ağır olduğundan kasaba dışında hastaneye gitmesi gerekiyor, kasaba yöneticileri tartışıp izin veriyor çocuğu başka bir arkadaşıyla gönderiyorlar.Çocuklar kasaba dışına çıktığında hayatlarında ilk defa otoyol ve araba görüyorlar.Meğerse kasabayı şehirde yakınları cinayetten veya başka sebepten ölenler gizli kurup gizli yaşamayı tercih etmişler.

2-)Nick Nolte veya ona benzeyen bir adam kadının birine silah zoruyla tecavüz ediyor, kadında poligonlarda silah eğitimi alıp adamı daha sonra vurarak intikamını alıyor.

3-)Romantik komedi filmiydi, kız bir evde aşçı olarak çalışıyordu, evin sahibi veya oğluyla aşık oluyorlar sonra tartışıp Avusturya ya dönüyordu, içinde şinitzel yemeği geçiyordu galiba hatırladıklarım bu kadar
  • Rmznkc1982 R kullanıcısına yanıt
    İlk sorduğun köy filmi. Adrian brody oynuyordu .diğerlerini arıyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: malefizz99

İlk sorduğun köy filmi. Adrian brody oynuyordu .diğerlerini arıyorum .
    Evet o filmmiş, ilgin ve alakan için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: wynalda

Herkese merhaba. Uzun süredir aradığım ama ismini bir türlü hatırlayamadığımdan dolayı bulamadığım bir film var. Bir çocuk filmi ve kızım izlediğinde çok sevmişti, bana sürekli soruyor ve yeniden izlemek istiyor. Sadece konusunu hatırlıyorum. Bu filmin ismini bana bulabilecek olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Konusu şöyle; 9-10 yaşlarında Vorsi (veya Vorsie) isimli bir erkek çocuk filmin ana kahramanı. Çocuğun köyde yaşayan ailesi kente taşınıyor. Dağ yolundan geçerken at arabasının devrilmesi sonucu eşyaları ve köyde ürettikleri peynirleri uçuruma yuvarlanıyor. Peynirler nehire düşüyor ve sürükleniyor. Şehirde babası (kıvırcık kızıl saçlı tıknaz bir adam) bakkal-market sahibi olan bir çocuk bu peynirleri nehirden topluyor ve babasına götürüyor. Babası peynirleri dükkanında satıyor. Filmin ana kahramanı olan çocuk (Vorsi) şehire taşındıklarında bakkaldan alışveriş yaparken peynirleri farkediyor (üzerinde kendi ailesine ait damga var) ve kendi babasına haber veriyor. Filmin bir bölümünde filmin ana kahramanı olan çocuk (Vorsi) bir nedenle evi terkediyor ve karlı bir ormanda 1-2 gün geçiriyor. Burada bir kurt ile dost oluyor. Yine filmin ilerleyen bölümlerinde şehirdeki çocuklar arasında "çan yarışması" düzenleniyor. Yarışmayı en büyük çana sahip olan çocuk kazanıyor. Şehrin çan yapıcısı adam Vorsi'ye en büyük çanı ona yapacağına söz vermesine rağmen küçük bir çan yapıyor. Çünkü bakkal olan çocuğun babası zenginliğinin de etkisiyle çan yapıcısı adamdan en büyük çanı oğluna yapmasını istiyor ve bunun için önemli bir para ödeyerek çan yapıcısı adamı razı ediyor. Çan yarışmasında büyük çana sahip olan çocuk Vorsi ile "çıngıraklı Vorsi" diye dalga geçiyor.
    Filmden hatırlayabildiklerim bunlar. Film çoğunlukla karlı ortamlarda geçiyor. Filmi 3-4 yıl önce Tivibu seç-izle'de izlemiştim. Bana bu filmin adını bulan arkadaşa minnettar olacağım.
    Benden başka izleyen yokmuş sanırım :) Bir arkadaş cevap yazmış ama o film değil. Animasyon filmi değildi. Sorduğum film Rus yapımı olabilir. Bulana on yüz bin milyon teşekkür benden :)
  • Merhabalar,

Ne kadar zaman oldu hatırlamıyorum. Bu yeşilçam TV ve Sineklasik'in yeni çıktığı zamanlardaydı.
    Sineklasik'te olması gerek bir film izlemiştim. Film şu şekilde:
    Vahşi Batı kovboy filmi. Büyük bir yarış düzenlenecek. Bu yarışa hazırlanan farklı zengin at sahipleri var. Benim bahsettiğim ana karakter vahşi atların liderini hedef alıyor. Ve bir şekilde uzun uğraşlar sonucunda onu yakalamayı başarıyor. Ancak bu kez de onun ehlileşirilmesi gerekiyor. Bir çitin içine kapatıp yem ve su vermiyor, lider vahşi at (Siyah renkte) bir süre direndikten sonra bu adama teslim oluyor. Ve yine uzun uğraşlar sonunda üzerine binmesine de izin veriyor. Ve büyük yarışın olduğu gün gelip çatıyor. Baş kahraman ve atı yarışa çok sonradan dahil olmasına rağmen yarışı kazanıyordu.
    Hidalgo değil öncelikle belirteyim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Umarım bulmama yardım edersiniz çünkü gerçekten çok aradım tekrar izlemek için.
  • Arkadaşlar filmde anne çocuklarını siyahi adama emanet ediyodu adam kadını seviyodu faakt çocuklar adamı sevmiyodu adamın siyah bı jeepi vardı jantları dönüyordu siyahi adam çocukları annelerine götürürken yolda başlarına bir sürü şanssızlık geliyordu araç mahvoluyodu filmin adını hatırlayamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Rmznkc1982

Yardımcı olursanız çok sevinirim

1-)Günümüzden 100-200 yıl öncesinde geçen zaman diliminde bir kasaba vardı, kasaba sakinlerini ormanda yaratık veya canavar var diyerek dışarı çıkması yasaktı.Geceleri yaratık gelip sadece korkutuyordu.Bir gün gencin biri yaratığa kurşun sıktı, meğerse yaratık dedikleri kostüm içinde başka bir çocukmuş ve bunu kasaba yöneticileri kimse gitmesin diye planlı yapıyormuş, yaralı çocuğun durumu ağır olduğundan kasaba dışında hastaneye gitmesi gerekiyor, kasaba yöneticileri tartışıp izin veriyor çocuğu başka bir arkadaşıyla gönderiyorlar.Çocuklar kasaba dışına çıktığında hayatlarında ilk defa otoyol ve araba görüyorlar.Meğerse kasabayı şehirde yakınları cinayetten veya başka sebepten ölenler gizli kurup gizli yaşamayı tercih etmişler.

2-)Nick Nolte veya ona benzeyen bir adam kadının birine silah zoruyla tecavüz ediyor, kadında poligonlarda silah eğitimi alıp adamı daha sonra vurarak intikamını alıyor.

3-)Romantik komedi filmiydi, kız bir evde aşçı olarak çalışıyordu, evin sahibi veya oğluyla aşık oluyorlar sonra tartışıp Avusturya ya dönüyordu, içinde şinitzel yemeği geçiyordu galiba hatırladıklarım bu kadar

Alıntıları Göster
    2. film ELLE filmi olabilir mi?

Elle (O kadın). 2016 yapımı.
    https://www.imdb.com/title/tt3716530/

Fragman:https://www.youtube.com/watch?v=DWzOSVAzLuU
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

2. film ELLE filmi olabilir mi?

Elle (O kadın). 2016 yapımı.
    https://www.imdb.com/title/tt3716530/

Fragman:https://www.youtube.com/watch?v=DWzOSVAzLuU

Alıntıları Göster
    Bu film değil, yaklaşık 10-15 sene önce cnbc-e de seyretmiştim 80ler havasındaydı film
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rmznkc1982

Bu film değil, yaklaşık 10-15 sene önce cnbc-e de seyretmiştim 80ler havasındaydı film

Alıntıları Göster
    Fatal Attraction olabilir mi.

Michael Douglas evlidir. Kadının biriyle bir gecelik ilişki yaşar. Kadın buna kafayı takar.
  • Merhaba, bir asya filmiydi ve birkaç dönem öncesine dayanıyordu sanırım kılıçlarla ve geleneksel kıyafetlerle dövüşüyorlardı ve bir kadın karşısındakinin gözlerini çıkarıyordu. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • helloheyo H kullanıcısına yanıt
    hanımefendi öncelikler merhabalar,
    sizden ricam biraz daha açıklar mısınız lütfen çünkü birçok eski zamanda geçen asya filminde kılıçlarla savaşıyorlar.
    sizin gibi bir bayana yardım etmeyi çok isterim ama böyle kısıtlı bilgilerle maalesef yapamam.
  • kalilili K kullanıcısına yanıt
    tekrar merhabalar size de, maalesef daha fazla bir şey hatırlayamıyorum çocukluğumun travması olan o sahneyi hatırlıyorum. o göz çıkarma sahnesi... kelimeler yanında kifayetsiz kalıyor... kırmızı bir kıyafeti vardı sanırım. geniş bir çardak mı demeliyim ne demeliyim bilemiyorum ama öyle bir yerde yapılıyordu dövüş. lütfen bu yardımcı olsun.

• Mesajlaşmalara bak.
  • YourGrace kullanıcısına yanıt
    Siyah İnci - Black Beauty 1994 olabilir mi?

Film elimde ama izlemedim bu olabilir sankimsi.
  • 
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.