Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (896. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.004
Cevap
782
Favori
1.600.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 894895896897898
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    maalesef hocam teşekkür ederim yine de
  • dostlar
    yaşlı bir çift ve kızları vardı,bir de damatları vardı aynı evde yaşıyorlardı galiba
    yaşlı adam taksicilik yapıyordu,karısını aldatıyordu ama hiç yakalanmıyordu
    sonra karısı ölüyordu,kızı ve damadı ona genç güzel bir bakıcı tutuyorlardı
    sonra bakıcı da hamile kalıyordu..
    hatırlayan var mıdır acaba?

edit : fransız filmiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zibidi Gonzales -- 10 Ocak 2020; 11:43:9 >
  • Eskiden sürekli atv veriyırdu. Film başlarken açılış sahnesi küçük çoçuk anlatımıyla izliyoruz filmi ve mezarın başında toplanmış herkes dedesi ise gömü sırasında ıslık çalıyordu ve herkes dedesine bakıp anlam veremiyordu bu adam ne yapıyır diye :) hangi cenazeye gitse ıslık çalıyırdu en son dedesi ölünce çoçukta onun mezarında ıslık çaldı aklımda bunlar kaldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugmu

iki filmi bulmamda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

1) bir köyün veya kasabanın erkekleri savaşa gidiyor ve geri gelmiyorlar köyde bir erkek kalıyor o da çok yaşlı bakirelerle alakalı bir filmdi her kız 18 yaşına basınca bu adamla öpüşmek hediyeleri oluyordu bu adam da ölünce köyden çıkmaya çalışıyorlar köyün çevresi mayınlarla çevrili her defasında birini seçip gönderiyorlar belli bir yere kadar gidip geri dönüyorlar kimini de mayın patlatıyordu 18 yaşına basan kız korkuyordu kız sanırım kasabadan çıkmayı başarıyordu de filmin sonunda bir gökdelenin tepesinde kadın erkek romantikçe dans ediyorlardı kız da şaşırıyordu. gece yarısı bir kanalda vermişlerdi ne kadar aratsak da bulamadık sanırım bir ülkede buna benzer bir olay varmış ama orada erkeklerin girmesinin yasak olduğu bir kasabaymış kadınlar kendi istekleriyle kurmuşlar orası çıkıyor hep arattığım da.

2)çocuk aile filmiydi bu, bir genç kız çok çalışkan kardeşi de çok tembeldi annesi büyük çalışkan kıza iplerle alakalı bir görev veriyordu kızda bir kuyunun yanında görevini yaparken ip makarasının iğnesine parmağı batıyor ve kanıyordu kız kuyuya düşüyor sonra başka bir ülkeye gidiyordu. sihirli bir yerdi olgunlaşan elmaları ağaç toplamasını istemişti ve kilolu tatlı bir kadın yaşıyordu bu kıza bir takım görevler verdi kız hepsini yaptı, mesela pencereden dışarı beyaz yastığı dövünce kasabasına kar yağıyordu ve o yıl mevsimler çok güzel geçti ve kız çok güzel bir elbiseyle kasabaya geri döndü herkes çok şaşırdı ve beğenmişti bunu kıskanan küçük kız kardeşte aynı yolu izledi ancak çok tembel olduğu için kasabaya kötü bir halde dönmüştü mesela küçük kardeş yastığı pek iyi dövmediği için köye o kış hiç kar yağmamıştı. film eski zamanlarda geçiyordu aynı altın yumurtlayan kaz filminde ki gibi
    bilen var mı ?
  • 90 lı yıllarda tvde izlediğim filmdi,
    Uzaydan gelen erkek insan şeklinde yaratık vardı diye hatırlıyorum, bir kadının peşindeydi ve o kadını koruyan bir adam daha vardı hatta bir sahnede, uzaylı adamı kalorifer borusuna kelepçeliyorlar oda elini keserek kurtuluyordu, sonra bir yerde dinlendiğinde eli tekrar oluşuyordu. Filmi hatırlayan çıkar umarım eski bir film.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    baktım dediğin film değil, umarım filmin ismini bilen birisi çıkar
  • 1)Bu film uzak doğu filmiydi, savaşı anlatıyordu eski zaman savaşı. Bir tarafın kralı, böyle müzisyendi aynı zamanda, canı sıkılınca kanun gibi bir enstrüman çalıyordu. Düşman bir nehirden geçip bir şehri ele geçirmeye çalışıyordu, bunlar da onlara çare düşünüyorlardı. Neydi bu film?

2) Bu ise çok eski, 2007 den daha eski, bir kadın vardı, böyle bir heykele, güya bir tanrıya kendini sunuyordu soyunup falan. Kadın böyle süper güçlüydü, sevgilisi mi ne peşinden koşuyordu böyle, sana noluyor böyle falan diyordu, o ise geri dönüp 5 metre uzağa fırlatıyordu onu falan. Kadının boynu uzundu. Hangi oyuncu bir bulsam bulacağım bunu ama... Yıllardır arıyorum bulamıyorum.

3) Otelde bir kadına, tuzak mı kuruyorlardı ne, tam ne yaptıklarını ben de hatırlayamadım. Ama bu kadın iyi bir kadın. Neyse, bu kadın böyle başka birinin kimliğini mi şey yapıyordu ne, onun kimliğiyle parasını çekiyordu. Mutlu sonla bitiyordu yani orada aslında. Bu kadını galiba öldürmeye çalışıyorlardı, birisini öldürdüğüne inandırmaya çalışıyorlardı mı ne, of hatırlayamadım neydi bu ya.

4)Başrolde çok tanıdık bir sima oynuyordu yaşlı Hollywood oyuncusu. Bu adam, çok fakirlik içinde yaşıyor, hatta çöpten ekmek topluyor, ama bir gün ilham geliyor bir kitap yazıyor, kitabı yok satıyor zengin oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 12 Ocak 2020; 0:36:40 >
  • Scorpioleo kullanıcısına yanıt
    Haute Tension olabilir mi?
  • leon tr kullanıcısına yanıt
    The Clinic diye bir film vardı onu hatırlattı bana.
  • tolgasarp T kullanıcısına yanıt
    80 günde devri alem olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winmaster

90 lı yıllarda tvde izlediğim filmdi,
    Uzaydan gelen erkek insan şeklinde yaratık vardı diye hatırlıyorum, bir kadının peşindeydi ve o kadını koruyan bir adam daha vardı hatta bir sahnede, uzaylı adamı kalorifer borusuna kelepçeliyorlar oda elini keserek kurtuluyordu, sonra bir yerde dinlendiğinde eli tekrar oluşuyordu. Filmi hatırlayan çıkar umarım eski bir film.
    https://www.youtube.com/watch?v=GOSSAOaOGEU

28. dakikada sahne

Peacemaker (1990)
  • quote:

Orijinalden alıntı: obili

https://www.youtube.com/watch?v=GOSSAOaOGEU

28. dakikada sahne

Peacemaker (1990)

Alıntıları Göster
    evet buydu çok teşekkür ederim :)
  • Arkadaşlar bir film vardı 90 larda tv de izledim diye hatırlıyorum.
    Denizin veya okyanusun altında bomba vardı çok derin olduğu için dalgıç inemiyordu ve bunu imha etmek için bir adama su dalgıç kıyafetinin içine tamamiyle değişik bir sıvı doldurup o şekilde indi ve imha etti. Yukarıya geri çıkamadı sonra yunus gibi bir hayvan veya yaratık onu kurtadı.
    Hatırlıyormusunuz böyle bir film.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winmaster

Arkadaşlar bir film vardı 90 larda tv de izledim diye hatırlıyorum.
    Denizin veya okyanusun altında bomba vardı çok derin olduğu için dalgıç inemiyordu ve bunu imha etmek için bir adama su dalgıç kıyafetinin içine tamamiyle değişik bir sıvı doldurup o şekilde indi ve imha etti. Yukarıya geri çıkamadı sonra yunus gibi bir hayvan veya yaratık onu kurtadı.
    Hatırlıyormusunuz böyle bir film.
    Abyss 1989 olması lazım

• quote:

Abyss 1989 olması lazım

Alıntıları Göster
    Baktım bu film teşekkür ederim :)
  • Arkadaşlar benim hatırlamaya çalıştığım film;
    Film komedi tarzı idi sanırım filmde bir şirket kuruyorlar şirket şöyle bir iş yapıyor; Şirketi Arıyorsunuz ve bazı bilgiler verip misal nasıl kaçırılmak isterseniz öyle bilgileri ve kendinizi kaçırtıyorsunuz bunu da sizin bilmediğiniz bir tarih ve saat de gerçekleştiriyorlar.İnsanlar kaçırılma fantezisini o heyecanı yaşamak için firmayı arıyorlar

Ve böyle bir konu olması ve de uzun zamandır devam etmesi büyük başarı.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nooitwolf

Arkadaşlar benim hatırlamaya çalıştığım film;
    Film komedi tarzı idi sanırım filmde bir şirket kuruyorlar şirket şöyle bir iş yapıyor; Şirketi Arıyorsunuz ve bazı bilgiler verip misal nasıl kaçırılmak isterseniz öyle bilgileri ve kendinizi kaçırtıyorsunuz bunu da sizin bilmediğiniz bir tarih ve saat de gerçekleştiriyorlar.İnsanlar kaçırılma fantezisini o heyecanı yaşamak için firmayı arıyorlar

Ve böyle bir konu olması ve de uzun zamandır devam etmesi büyük başarı.

Teşekkürler
    Take Me (2017) mi?
  • nooitwolf N kullanıcısına yanıt
    oyun gecesi

• benimde eskiden izledigim bi film vardi trende geciyo 5-6 amerikali turist trene binyo fakat bu trende olan diger yolcuar sakatlar ve paralarini verip bu turisterin organlarini fakan aliyolaemis turistlerin hepsini oldurneye çalışıyorlardı

• quote:

Take Me (2017) mi?

Alıntıları Göster
    Başkan teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 894895896897898
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.