Şimdi Ara

Adil kullanım kotasını geçip hızı düşenler/düşmeyenler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
14.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihgh3

bence 500gb'a kadar musade edilebilir ama tb ne yahu burda ayda 3tb indiririm ben 16mbit bağlantıyla diye konuşanlar vardı hadi erinmedin indirdin nereye koyacan heray okadar veriyi pes

İzleyip silicen
  • elim deleteye gitmez benim en az 10tb lik diskler isteriz artık bu devirde
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreOzcelik61

Adil kullanım kotasını geçip hızı düşenler/düşmeyenler

Sınırı aşıp modeme reset de attım, hala düşme yok.

Bugüne kadar düşmemesini milleti netlimitsize geçirmek için yapılan bir çakallık olarak görüyordum ama şimdi 8mbit e kadar 25 gb ve 100 gb lık iki farklı paket varken hızın düşmemesi gerçekten çok garip olacak. Ben sistem hazırdır, şak diye düşer diye bekliyordum. Alıştıra alıştıra yapacaklar heralde zamlardan dolayı gelen tepkilere istinaden

• Ara ara yine balans ayar yapar ttnet. Devamlı düşeceğini sanmıyorum. Sadece 1 yılda görünen şu olduki insanları korkutmak amaçlı kullanıldı. 1 kaç kez düşürüldü.
  • 30 gb oldu hızda bi düşme mi var ya off banamı denk geldi 800-900 çekerken hotfile prede şimdi 90kb geçmio ama modem arayüzünde 8000yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamurat_670

30 gb oldu hızda bi düşme mi var ya off banamı denk geldi 800-900 çekerken hotfile prede şimdi 90kb geçmio ama modem arayüzünde 8000yazıyor

Düşmüş gözüküyor dediğine göre:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

quote:

30 gb oldu hızda bi düşme mi var ya off banamı denk geldi 800-900 çekerken hotfile prede şimdi 90kb geçmio ama modem arayüzünde 8000yazıyor

Modemdeki değer değişmediyse hız düşmesi Hotfile' dan kaynaklanıyordu muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

quote:

Modemdeki değer değişmediyse hız düşmesi Hotfile' dan kaynaklanıyordu muhtemelen.

Soft son dönem hız düşüşünde modemde hat 8 mb iken hız 512 cibari idi. Komşumuzda görmüştüm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

quote:

Soft son dönem hız düşüşünde modemde hat 8 mb iken hız 512 cibari idi. Komşumuzda görmüştüm.

evet sorun hotfiledenmış, nvidia sitesinde test ettim de 800 kb idi.. boşuna içime kurt düştü

• Benim şu ana kadar 1 kere hızım düştü. O da arıza kaydı bıraktığım zaman görmüşler. Onun dışında 4-5 tane daha arıza kaydı bırakmıştım ama hiç düşmedi. Ayrıca bu düşürme 2010'da olduğu halde hızımı 1 megabite düşürmüşlerdi. Bence 5-10 kişinin daha düşmezse 16 megabite geçmeye başlayabiliriz.
  • Düşmüosa bu ay sonuna kadar 8 abanır ay sonunda 16 ya geçiş yapılır bence Bakalım inşallah düşmez
  • Telekomda santralde çalışan bir arkadaş var ve ona sordum. Hız düşürmesini insan değil , bilgisayardaki yazılım otomatik yapıyormuş. Eeee dedim neden büyük bir çoğunluğun hızı düşmüyor.. Cevabı: "Program stabil çalışmıyor, çoğu kullanıcıyı yakalamıyor. Biz de biliyoruz çoğu kişiyi yakalamadığını ama bunu şimdiye kadar düzeltmeye çalışan yukarlardan kimse olmadı. Biz programa müdahele etmiyoruz. Belki ilerde bu yazılımı update ederler." Yani arkadaşlar adamların keyfine kalmış. Yukardan biri derse sıkı kontrol edilsin diye, o zaman hızlar her yerde düşer ya da böyle bırakırlar, milli piyango gibi senede 1 kez amorti vurur

Eğer sormak istediğiniz bir soru varsa, arkadaşa sorayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantayapar

Telekomda santralde çalışan bir arkadaş var ve ona sordum. Hız düşürmesini insan değil , bilgisayardaki yazılım otomatik yapıyormuş. Eeee dedim neden büyük bir çoğunluğun hızı düşmüyor.. Cevabı: "Program stabil çalışmıyor, çoğu kullanıcıyı yakalamıyor. Biz de biliyoruz çoğu kişiyi yakalamadığını ama bunu şimdiye kadar düzeltmeye çalışan yukarlardan kimse olmadı. Biz programa müdahele etmiyoruz. Belki ilerde bu yazılımı update ederler." Yani arkadaşlar adamların keyfine kalmış. Yukardan biri derse sıkı kontrol edilsin diye, o zaman hızlar her yerde düşer ya da böyle bırakırlar, milli piyango gibi senede 1 kez amorti vurur

bu hat kalitesini yükseltmenin bir yolu yokmu ben telekomu da aradım bana çalışma var vs dendi sözde ama geçiştiriyorlar muhtemelen benim değerlerim çok kötü 4mbiti zor alıyorum şimdi herkes 16mbite geçerken kaldık böyle

sorabilir misiniz acaba rica etsem illa santralin dibine mi taşınmak lazım yapılabilecek birşey yok mudur ?

değerlerim bunlar

• Hocam peki o yazılım ne yazılımı acaba ? sonuçta bilgisayara bir şey yüklediğimizi filan hatırlamıyorum ben ? NAsıl bir yazılım modem üstünden mi geliyor anlayamadım o yazılım olayını ? ama yukardan birisine kaldıysa böyle devam edicek gibi
  • quote:

bence 500gb'a kadar musade edilebilir ama tb ne yahu burda ayda 3tb indiririm ben 16mbit bağlantıyla diye konuşanlar vardı hadi erinmedin indirdin nereye koyacan heray okadar veriyi pes

Aynen yahu bunada katılmamak mümkün değil
  • 45 gb yaptım, aralığın son 3 günü hızım yerlerdeydi torrentten hiç bişey çekemedim
    8mbit netlimitsiz
    halen sorunum devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 3 Ocak 2011; 19:21:35 >
  • quote:

quote:

Telekomda santralde çalışan bir arkadaş var ve ona sordum. Hız düşürmesini insan değil , bilgisayardaki yazılım otomatik yapıyormuş. Eeee dedim neden büyük bir çoğunluğun hızı düşmüyor.. Cevabı: "Program stabil çalışmıyor, çoğu kullanıcıyı yakalamıyor. Biz de biliyoruz çoğu kişiyi yakalamadığını ama bunu şimdiye kadar düzeltmeye çalışan yukarlardan kimse olmadı. Biz programa müdahele etmiyoruz. Belki ilerde bu yazılımı update ederler." Yani arkadaşlar adamların keyfine kalmış. Yukardan biri derse sıkı kontrol edilsin diye, o zaman hızlar her yerde düşer ya da böyle bırakırlar, milli piyango gibi senede 1 kez amorti vurur

bu hat kalitesini yükseltmenin bir yolu yokmu ben telekomu da aradım bana çalışma var vs dendi sözde ama geçiştiriyorlar muhtemelen benim değerlerim çok kötü 4mbiti zor alıyorum şimdi herkes 16mbite geçerken kaldık böyle

sorabilir misiniz acaba rica etsem illa santralin dibine mi taşınmak lazım yapılabilecek birşey yok mudur ?

değerlerim bunlar

Hocam değerlerden anlamam ama genel müdürlükte çalışan başka bir arkadaş vardı, onun verdiği cevap ise saha kutuları beklenecek demişti. Yani sizin hattınızın daha yüksek internet hızı için saha kutularını beklemeniz gerekiyor. Mesela benim oturduğum mahalleye 2 ay önce saha kutularını diktiler ama içleri boş. Arkadaşa sordum, tedaş ile ilgili sıkıntı varmış ve kutulara elektrik verilmediği için aktarım yapılamıyormuş. Belki belediye tedaşa izin vermiyor kazı için vs vs. Yani herşey zincirleme..

• quote:

Orijinalden alıntı: wholet

Hocam peki o yazılım ne yazılımı acaba ? sonuçta bilgisayara bir şey yüklediğimizi filan hatırlamıyorum ben ? NAsıl bir yazılım modem üstünden mi geliyor anlayamadım o yazılım olayını ? ama yukardan birisine kaldıysa böyle devam edicek gibi

Hocam yazılım derken sizin bilgisayarınızdaki değil, telekomun santralindeki bilgisayardan bahsediyorum. Heralde server gibi birşeydir diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Hocam değerlerden anlamam ama genel müdürlükte çalışan başka bir arkadaş vardı, onun verdiği cevap ise saha kutuları beklenecek demişti. Yani sizin hattınızın daha yüksek internet hızı için saha kutularını beklemeniz gerekiyor. Mesela benim oturduğum mahalleye 2 ay önce saha kutularını diktiler ama içleri boş. Arkadaşa sordum, tedaş ile ilgili sıkıntı varmış ve kutulara elektrik verilmediği için aktarım yapılamıyormuş. Belki belediye tedaşa izin vermiyor kazı için vs vs. Yani herşey zincirleme..

teşekkürler cevap için çalışma var demişlerdi ama kutu fln koydularmı neoldu bilmiyorum

sormaya da çekiniyorum tekrar aldığım hızı düşürüyorlar birşey sorunca tek anladıkları bu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wholet

Hocam peki o yazılım ne yazılımı acaba ? sonuçta bilgisayara bir şey yüklediğimizi filan hatırlamıyorum ben ? NAsıl bir yazılım modem üstünden mi geliyor anlayamadım o yazılım olayını ? ama yukardan birisine kaldıysa böyle devam edicek gibi

Hocam yazılım derken sizin bilgisayarınızdaki değil, telekomun santralindeki bilgisayardan bahsediyorum. Heralde server gibi birşeydir diye tahmin ediyorum.

doğru haklısınız biraz dengesiz bir soru sormuşum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.