Şimdi Ara

Adil kullanım kotasını geçip hızı düşenler/düşmeyenler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
14.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wholet

quote:

Orijinalden alıntı: fantayapar

quote:

Orijinalden alıntı: wholet

Hocam peki o yazılım ne yazılımı acaba ? sonuçta bilgisayara bir şey yüklediğimizi filan hatırlamıyorum ben ? NAsıl bir yazılım modem üstünden mi geliyor anlayamadım o yazılım olayını ? ama yukardan birisine kaldıysa böyle devam edicek gibi

Hocam yazılım derken sizin bilgisayarınızdaki değil, telekomun santralindeki bilgisayardan bahsediyorum. Heralde server gibi birşeydir diye tahmin ediyorum.

doğru haklısınız biraz dengesiz bir soru sormuşum

Alıntıları Göster
    Hiç dowloand yapmadığım halde kotam 11 gb olmuş 3 günde. İnşalla hızı düşürmezler 25 gb ı geçince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysff_srdr -- 3 Ocak 2011; 19:42:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

Arkadaşlar benim merak ettiğim 2 konu var ;

ilk olaraktan 8mbit net limitsiz tarifesinde hız düşürmesi yaparlarmı ? Hat zayıflamalarım 30-30 civarı bişeydi sanırım 8 mbit bağlanabilir.

2.olarakta Mesela diyelim 16mbite geçmek istiyoruz ama hattımız desteklemiyor.E ozaman ömür boyu öyle mi kalıcaz .Hatları kuvvetlendirmenin bir yolu yokmu

Hız düşmesi olayı biraz piyango şimdilik. Ama ben sistemin oturtulacağını ve hızların düşürüleceğini düşünüyorum.

Hattın 16mbit desteklemezse ya uzun uğraşlar sonucu port değiştireceksin, kabloları, sokaktaki dslam yenilenmesini isteyeceksin. Bunlar çok zor seçenekler. Telekom' da tanıdık falan olması lazım.

• quote:

ilk olaraktan 8mbit net limitsiz tarifesinde hız düşürmesi yaparlarmı ? Hat zayıflamalarım 30-30 civarı bişeydi sanırım 8 mbit bağlanabilir.

2.olarakta Mesela diyelim 16mbite geçmek istiyoruz ama hattımız desteklemiyor.E ozaman ömür boyu öyle mi kalıcaz .Hatları kuvvetlendirmenin bir yolu yokmu

Aynı soruyu bugün ttnet sordum onlar kontrol ediyorlarmiş nerelere hız gidip gitmiyor nerelerde sorun var ona göre kutu koyuyorlarmış yada bağlı bulunduğunuz santral gidin söyleyin dedi yüksek makamlardan yazı gelmesi gerekiyormuş dslam koymak için

Özet olarak: keyfine kaldık ttnet in

• quote:

Orijinalden alıntı: ccandan

quote:

Aynı soruyu bugün ttnet sordum onlar kontrol ediyorlarmiş nerelere hız gidip gitmiyor nerelerde sorun var ona göre kutu koyuyorlarmış yada bağlı bulunduğunuz santral gidin söyleyin dedi yüksek makamlardan yazı gelmesi gerekiyormuş dslam koymak için

Özet olarak: keyfine kaldık ttnet in

Alıntıları Göster
    benim netlimitsizde 1 sene hiç düşmedi hız

16mbittede düşmedi 50yi geçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-973658B43

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Netlimitsiz kullanıyorum SmileADSL. 30GB oldu kota fakat henüz hız düşmedi. Umarım ilerleyen günlerde de hız düşmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylonia

Benim şu ana kadar 1 kere hızım düştü. O da arıza kaydı bıraktığım zaman görmüşler. Onun dışında 4-5 tane daha arıza kaydı bırakmıştım ama hiç düşmedi. Ayrıca bu düşürme 2010'da olduğu halde hızımı 1 megabite düşürmüşlerdi. Bence 5-10 kişinin daha düşmezse 16 megabite geçmeye başlayabiliriz.

Alıntıları Göster
    BU AY HIZDA BİR DÜŞÜŞ OLDU BAKIM ÇALIŞMASI VAR ACABA DAHA KOTAYI DOLDURMADIK BİLE....

• quote:

Zaten düşse de 1mbit idare ederim 1ay sonra tarifeme 2mbit sınırsız a dönerim .ama inşallah dusmez vu gece cikartmayi düşünüyorum

zor dönersin ehehe artık 1,2,4 ve 8 mbit tam limitsiz tarifelere dönüş yok yeni abone alımıda yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

quote:

Zaten düşse de 1mbit idare ederim 1ay sonra tarifeme 2mbit sınırsız a dönerim .ama inşallah dusmez vu gece cikartmayi düşünüyorum

zor dönersin ehehe artık 1,2,4 ve 8 mbit tam limitsiz tarifelere dönüş yok yeni abone alımıda yok..

Alıntıları Göster
    Türk telekomdan aradılar.Hızım 1mit sınırsızdı.Bende 8 mbit 25 kotalı tarifesine geçtim.Geçiş için herhangi bir ücret alınmıyo değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: cimbomluevrim

Türk telekomdan aradılar.Hızım 1mit sınırsızdı.Bende 8 mbit 25 kotalı tarifesine geçtim.Geçiş için herhangi bir ücret alınmıyo değil mi?

Alıntıları Göster
     Adil kullanım kotasını geçip hızı düşenler/düşmeyenler

Düşme yok , rekora devam !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: engincheats

modemi kapatıp açtın mı hiç :D acaba onla alakası var mı :D
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    25 GB'ı geçtim hızımda düşme olmadı ama benim bi sorum var modemde hız 800 kbps gösterince hız sürekli kopuyo 2 dkda bir falan ama 768 oluyor ara sıra o zaman hiç kopmuyor bende anlamadım şimdi bu 16 GB tarifesine geçmeyi düşünenlerin interneti hiçmi kopmuyor acaba nasıl geçicekler

• quote:

Orijinalden alıntı: clubber42

25 GB'ı geçtim hızımda düşme olmadı ama benim bi sorum var modemde hız 800 kbps gösterince hız sürekli kopuyo 2 dkda bir falan ama 768 oluyor ara sıra o zaman hiç kopmuyor bende anlamadım şimdi bu 16 GB tarifesine geçmeyi düşünenlerin interneti hiçmi kopmuyor acaba nasıl geçicekler

Alıntıları Göster
    valla benim hızım gayet iyi çok memnunum 1.3 mb/s ile 1.6 mb/s arasında hız alıyorum.. ama 8 mbitte kopuyorsa 16 mbiti düşünmeyin bile..

• quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

Orijinalden alıntı: serkan143
    Merak edenler için .) kotam şu anda 90 gb modemi resetledim hızda herhangi bir düşme olmadı.Yer istanbul Bahçelievler.

bu hizla 3 tb download yaparsin :) benim bu dusme olayini merak etmemin asil nedeni 8mbit e kadar 25 gb ve 100 gb olmak uzere iki tarife olmasi. ayni tarifenin 100 gb ligi da ciktigina gore artik kesin hizi dusururler diyordum. simdi limitsizleri de kapattilar millet sove sove akn li paketlere gececek ama hiz dusmezse insanlar memnun kalacaktir bu isten.

kimse memnun kalmayacak bu işten kene gibi sömürüyorsunuz interneti sizin yüzünüzden yetersiz altyapı çöküyor sabah 8 den gece 12 ye kadar. adamlara bak terabayttan bahsediyorlar ya ttnet te artık şu akn olayını ciddi ciddi ele almalı ve adam gibi hayata geçirmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: replyme

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

Orijinalden alıntı: serkan143
    Merak edenler için .) kotam şu anda 90 gb modemi resetledim hızda herhangi bir düşme olmadı.Yer istanbul Bahçelievler.

bu hizla 3 tb download yaparsin :) benim bu dusme olayini merak etmemin asil nedeni 8mbit e kadar 25 gb ve 100 gb olmak uzere iki tarife olmasi. ayni tarifenin 100 gb ligi da ciktigina gore artik kesin hizi dusururler diyordum. simdi limitsizleri de kapattilar millet sove sove akn li paketlere gececek ama hiz dusmezse insanlar memnun kalacaktir bu isten.

kimse memnun kalmayacak bu işten kene gibi sömürüyorsunuz interneti sizin yüzünüzden yetersiz altyapı çöküyor sabah 8 den gece 12 ye kadar. adamlara bak terabayttan bahsediyorlar ya ttnet te artık şu akn olayını ciddi ciddi ele almalı ve adam gibi hayata geçirmeli

Hiç umurumda değil açıkçası. Sürünün. Bende yapıyordum zamanında terabytelarca download. Zevkimden feragat ettim de Cepnet paketi kullanmaya başladım tepki göstermek için. Sabit hattımı da adsl i de kapattırdım. Eminim ki adsl kullanıcılarının çok büyük bir bölümü yüksek hıza ihtiyaç duymuyor, Cepnet ile idare edebilir. Ama kimse yavaş internet kullanmayı göze alamıyor Facebook' ta Okey oynarken düşmeyeyim, web cam im güzel görüntü versin diye. Gerek olmadığı halde hızdan feragat etmezseniz size müstehaktır. Tekrar söylüyorum; telekomun kollarında sürünün.

• quote:

Orijinalden alıntı: skylonia

Benim şu ana kadar 1 kere hızım düştü. O da arıza kaydı bıraktığım zaman görmüşler. Onun dışında 4-5 tane daha arıza kaydı bırakmıştım ama hiç düşmedi. Ayrıca bu düşürme 2010'da olduğu halde hızımı 1 megabite düşürmüşlerdi. Bence 5-10 kişinin daha düşmezse 16 megabite geçmeye başlayabiliriz.

Alıntıları Göster
    sadece ağustos ayında 1 kere düştü o zaman genelin düşmüştü sanırsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skyr3x

sadece ağustos ayında 1 kere düştü o zaman genelin düşmüştü sanırsam.

Alıntıları Göster
    Harbi 1 tb ne indiriyorsunuz siz ?
    Aylık Birde Disk parasımı veriyonuz napıyonuz.Yoksa filmi diziyi izleyip siliyonuz mu?

Valla harbi yuh ya.1tb ne demek ya.ben bile o kadar dizi izliyorum 120gb yi geçmiyor kota.Napıyonuz anlamadım valla.
    Bide Kazık diyorsunuz sonra ttnete.Daha ne yapsın adamlar.
  • quote:

quote:

Kapattım evet.Şuan 10mbit ile çekiyorum sabah ttneti aradım dedim 16mbit üyesiyim ama 10mbit alıyorum dedim baktılar hatlardan maximum bu dediler modemi falan açıp kapattırdılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engingyln -- 16 Ocak 2011; 15:03:47 >

• quote:

quote:

8 Limitsiz alımları halen devam etmekte...
  • Internet cafelerin durumu ne olacak bilen var mı yani 16ya geçmek isterlerse? Akn durumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdxceed

Internet cafelerin durumu ne olacak bilen var mı yani 16ya geçmek isterlerse? Akn durumu?

Tam sınırsız sadece 8limitsiz paket kaldı. O da 109 lira. İnternet kafeler bundan alacak artık bilgisayar sayısına göre 1,2,3 tane.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.