Şimdi Ara

Adc neler yapmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birincil amaç ölmemek mi yoksa olabildiğince hasar çıkarmak mı olmalı ?

Örneğin takımımda feederler olduğu maçlarda genelde en az ölen adc olarak ben oluyorum. Ama hasar olarakta düşük oluyorum. Bunun sebebi takımımın beni tanklayacak veya koruyacak durumda olmadığından dolayı olduğunu düşünüyorum.

Sizce yanlış mı yapıyorum ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• adc oynarken amacın ölmeyecek şekilde olabildiğince hasar çıkartmak, eğer ölürsen hiç hasar çıkaramazsın ama safe pozisyondan vurmaya devam edersen takımın kazanma şansı sen hayatta olduğun sürece artar. eğer kasmışsan takımın seni koruması gerekiyor ama düşük eloda bunu yapmazlar tabi o yüzden adc oynamak kanser olabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: patatessiz patso

adc oynarken amacın ölmeyecek şekilde olabildiğince hasar çıkartmak, eğer ölürsen hiç hasar çıkaramazsın ama safe pozisyondan vurmaya devam edersen takımın kazanma şansı sen hayatta olduğun sürece artar. eğer kasmışsan takımın seni koruması gerekiyor ama düşük eloda bunu yapmazlar tabi o yüzden adc oynamak kanser olabiliyor

Takım kasmışsa zaten hasarım bir hayli yüksek oluyor hocam. Ama takım kötü ise, ölmemek için safe kalmak zorunda oluyorum. Buda hasarıma yansıyor. Ve maalesef kazandıramıyorum.

Geçen maçımda 1-15 solo ve 0-10 sup vardı. Bu durumda bende 2-1-3 gidiyordum yani skorum oyundaki skor oranıyla düşük kalıyor.

Nasıl hasar çıkarabileceğim ki bu durumda ?

elo: gold 1 özellikle serilere çıkıp 2-3 kez geri düştüm gold 1’e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chesley -- 13 Mayıs 2021; 16:55:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chesley

Takım kasmışsa zaten hasarım bir hayli yüksek oluyor hocam. Ama takım kötü ise, ölmemek için safe kalmak zorunda oluyorum. Buda hasarıma yansıyor. Ve maalesef kazandıramıyorum.

Geçen maçımda 1-15 solo ve 0-10 sup vardı. Bu durumda bende 2-1-3 gidiyordum yani skorum oyundaki skor oranıyla düşük kalıyor.

Nasıl hasar çıkarabileceğim ki bu durumda ?

elo: gold 1 özellikle serilere çıkıp 2-3 kez geri düştüm gold 1’e

Alıntıları Göster

Mekaniklerini geliştir 2-1 değilde 5-1 çıkmaya çalış, midi roamla supunla birlikte, rakip jungleye invade atın daha agresif oynayın, adc yi bırakalı yıllar oldu ama d2 ye kadar çıkmıştım oynadığım zamanlar bunlara dikkat ediyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: patatessiz patso

Mekaniklerini geliştir 2-1 değilde 5-1 çıkmaya çalış, midi roamla supunla birlikte, rakip jungleye invade atın daha agresif oynayın, adc yi bırakalı yıllar oldu ama d2 ye kadar çıkmıştım oynadığım zamanlar bunlara dikkat ediyordum

Alıntıları Göster

Hocam sorunda o. Dediklerini yapacak supportum yok tek giriyorum. Yanımdaki support düşüncesizce girince ölüyor. 0-10’du bir maçımda. Ben bu supla nasıl roam atacağım nasıl karşı jungleyi baskılayacağım?

Tek yapmaya çalışsam Adcyim. Tek gezmek çok sıkıntı.

Adc oynarken ilk hedefim; Az ölmek. Genelde de adc oynarken çok az ölürüm. Ama kill sayımda hasarımda düşük kalır.

Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum.

• Chesley C kullanıcısına yanıt

anlıyorum hocam haklısın tek başına zor bu dediklerim o yüzden adc ile yükselmek zor olabiliyor eğer liginden daha iyisen tavsiyem jungle oynamak olur çekersin bir kha zix bencilce oyna oyun kaybetmezsin o elolarda

• Chesley C kullanıcısına yanıt

Adc'nin ana görevi, en kolay pozisyondan en yüksek hasarı çıkarabilmek.

Bunlar da genellikle tanklar, ve hareket kabiliyeti çok yüksek olmayan dövüşçüler (aatrox-darius-garen vs) oluyor.

Yarattığın tehtit, "benim menzilimde bir süre kalıp bana yaklaşamazsan sürekli hasar yersin" oluyor, bu da onları geri çekilmeye zorluyor.

Pozisyondan pozisyona, oyundan oyuna değişecek bir şey ama, genel olarak menzilinde en rahat ne varsa, ona vurup menzilini korumalısın.

Elona göre adc kabiliyetlerin üst düzeyse, veya yüksetmeye başladıysan öyle ya da böyle yükseleceksin. "Bencilce oyna zed al kha zix al ehehehe" kafası zerre işe yaramıyor. Öyle olsaydı bronzlar silverlar assassin kaynamazdı.

Hemen hemen bütün support şampiyonlarıyla solo smurf oynayıp, kendi eloma kadar çıkartmışlığım var. Mentalini sağlam tut yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruella -- 14 Mayıs 2021; 3:11:41 >

• kendi elondan daha iyi bir oyuncu olduğuna inanıyorsan dedim zaten, silvere koy bir smurf zedi bak bakalım işe yarıyor mu yaramıyor mu

bence düşük elodan çıkmak adc ile her zaman daha zor jungle veya mide göre. sen bronz eloda mükemmel janna oynasan bile iş e yaramaz pek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patatessiz patso -- 15 Mayıs 2021; 14:32:49 >
  • Düşük ligde her şampiyonla çıkarsın zaten, ister zed oyna ister janna. İkisini de aynı seviyede oynadığını farzedersek, biri diğerinden 2-3 daha az mağlubiyetle çıkar belki. Ki bu da arkadaşın sorunuyla alakası yok.

Dediğin şey eloboosterlar için geçerli olabilir. Zaten insanlar da eloboosterları görüp "oohaağ adam zedle beni mafetti, hemen ben de zed meyinlemeyiyim !!!!!" diyip sezon boyunca 2000 oyun atıp yine aynı yerde kalıyor. Bakınız, hemen altımdaki yorum.------------------------------------------------------------------------------------------------------------.

l

Ek olarak, düşük eloda ortalama bir destek performansı göstererek, hak ettiğinden daha yükseğe çıkabileceğinin garantisini verebilirim. l

l

l----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------l

l

l

l

l

l

l

l

l

l

l

l

V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruella -- 25 Mayıs 2021; 7:34:10 >

• Botlaneye hiiç öyle adc falan almaya gerek yok düşük eloda

Al veigar - brand-lux-morgana-Yasuo-malp-Swain-Malzahar-Sylas-Diana ahri-Lisandra falan

bak keyfine karşı adc farm bile yapamaz suratlarına durmadan skill spamlayın base gitmekten bi hal olucaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 18 Mayıs 2021; 13:25:32 >
  • Her lanenin stabil bir amacı yok, her oyunda amaç değişebilir. Ama genel olarak adc veya apc ; olabildiğince takım savaşında hayatta kalıp hasar çıkarması gerekir. Takımın yegane hasar kaynaklarından birisi olduğunuz için sizi koruyanınız da bol olur. düşük eloda (ligde) oynarken adc'ye pek gerek yok kanımca, istediğin heroyu alabilirsin :D

• Adclerin amacı genelde oyun başları sadece farm kasıp fırsat oldukça supunun arkasında kalıp hasar çıkarmaktır. Eğer tek dalarsan ölümün garanti olur takımının yanından asla ayrılmayacaksın ne olursa olsun

• ADC Main değilim ama , supportunun tank sup almasını sağla ve laningde hep arkasında dur. İlk olarak fazla farm yap ve agrasif oynama (karakterden karaktere değişir), sonra itemlerini al ve rakibin işini bitir!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.