Şimdi Ara

ADATA SU650 SSD Kullananlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
5
Favori
33.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ascani

Ben de kardeşime adata su650 nin 240 gb olanı aldım ve w7 ahci modda gpt bölümlendirme ile kurdum lakin aynı programla test ettiğim halde sizdekinden farklı sonuç aldığım noktalar var. Siz 0,138ms tepkime almışsınız. Ben 2,32 ms tepkime süresi alıyorum. Okuma 500 yazma 460 civarı. Tepkime süresi sorunlu mu sizce?

İşlemci i3 3110m. 4 gb ddr3l ram var. Ekran kartı intel hd4000. Sata 3 yuvasına takılı ssd. windowsa gerekli programları kurdum, güvenlik duvarını falan kapattım. Antivirus yok. Bilgisayarın düğmesine basıp şifre ekranına gelmesi 16 saniye sürüyor. kapanması 4-5 saniye sürüyor. Normal mi sizce?

Açıkken yeniden başlatma ise 30 sn sürüyor. Eskiden wd blue 5400rpm hdd takılıydı. 60mb okuma yazma vardı ve açılıp kendine gelmesi 2.5 dk sürüyordu. Bu hali bile yeter ama ssd ler 7-8 sn açılıyor denilince neden benimki yavaş açılıyor diye düşündüm. iki katı 16 sn de açılıyor şuan.
    Hocam ben ürünü iade ettim dolayısıyla ne söylesem boş. Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa daha sağlıklı olur.

• s.a arkadaslar.adata su650 120 gb ssd hard diskim bugun geldi.laptopumun cd rom yerine ara bir parca ile montaji yaptim.

win 10 64 bit kurdum.hiz testi soyle ;

ADATA SU650  SSD Kullananlar

laptoplarda cd rom'lar sata 2 veri yolu ile iletisim kuruyor diye biliyorum.ssd'nin hizi buna ragmen gayet yeterli,bence guzel.

insallah uzun omurlu olur ve sikinti cikarmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hayırlı olsun kaçtan aldın?
  • mavizaman kullanıcısına yanıt
    120 gb 140 tl kargo ücreti dahil, hepsiburada .com'dan atn elektronik firmasından aldım.iki günde geldi kargo.
  • iyi fiyat gerilemiş ben 155ten aldıydım aylar önce bu piyasa şartlarında.
  • muammer816 M kullanıcısına yanıt
    as ssd benchmark testi yapıp atar mısınız? Bu arada sizin çıkış bu hızlara bakılırsa sata3. Hız güzel gözüküyor.

Bu arada yeni bir ssd almak isteyen olursa Burada daha ucuza satılıyor.

Özellikle 240gb ve 512 gb olanı gayet ucuz. Şuan 512gb olanı 390 lira. Tabi o fiyata 240gb su800 daha mantıklı duruyor. Orası ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ascani -- 27 Ocak 2019; 17:13:19 >
  • Ascani A kullanıcısına yanıt

bahsettiginiz test sanirim bu.umarim isinize yarar.

• muammer816 M kullanıcısına yanıt
    Evet bu.Sanırım sizin port sata 3. Çünkü Sata 2 maksimum 300 mb a kadar iş görüyor. Okuma çok çok üstünde. Yazma bile bir miktar üstünde. Hız gayet iyi. Verilen değerlere yakın.
    belki de anakartim destekliyordur tam net bilemiyorum.ama cd-dvd yerine taktim ssd'yi,bundan eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muammer816 -- 28 Ocak 2019; 17:35:29 >
  • Bugün 182 TL ye aldığım SU650 240GB geldi. Testleri yaptım çok iyi çıktı gerçekten. Bu fiyata daha iyisi çok zor :).

Format sonrası ve firmware update sonrasında daha iyi bir değer yakaladım :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Section8 -- 28 Ocak 2019; 20:22:50 >

• Section8 kullanıcısına yanıt
    Çok uyguna almışsınız. 2. el mi? Eğer sıfır ise nereden aldınız? Bu arada değerler gerçekten iyi. Benim aklım hala erişim süresinde. Benim 0,2 iken sizin 0,03 Çıkmış. 10 katı bir fark var. Sata kontrolleri güncellemedim acaba erişim farkı buradan mı kaynaklanıyor?
    Ürün sıfır hocam. Almayı düşünen arkadaşlar n11 de okul11 kodu ile 22 TL indirim yapıyor. Hocam inanın bende bilmiyorum. Ben güncel tutmaya çalışıyorum sürücüleri.
    Hergün değişiyor galiba. Freeroam mağazasına %15 indirim gösteriyor bana. Ben bulamamış da olabilirim. Eğer o fiyata alırsam kardeşime almıştım bir tane de kendime alacağım. Belki de su800 modelini alırım.
    https://m.n11.com/adata-ssd-240gb-25-su650-asu650ss-240gt-r-520mbs-450mbs-sata-P303569691

Hocam ürün bu. Kuponlarim kısmında okul11 yazın. Sepette çek indirimi ile 181TL ye geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkdaşlar merhaba bu modeli 6aydır kullanıyorum ancak son dönemde 4 kere format atmak zorunda kaldım bu ssd ye kurdugum sısteme cunku sıstemı kurduktan bir iki gün sonra mavi ekran veriyor ve sonra reboot and select proper yazısı geliyor sonuncuda artık anakart ta biosta ssd yi görmüyor. farklı format diskleride denedim sorun tamamen ssd artık onu anlamış oldum bugün evdeki bilgisayarada taktım ssd yi görmedi. Şimdi bu ssd nin tamiri olur mu arkadaşlar ? bir de adata ile garanti işini nasıl halledebiliirm SN no gir diyor sorguluyorum ürün bilgisi yanlış diyor garanti kağıtları var distribütor yok. ulaşabileceğim bir numara da yok en azından bir bilgisi deneyimi olan varsa bana yardım edebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MücahitBayram55

Arkdaşlar merhaba bu modeli 6aydır kullanıyorum ancak son dönemde 4 kere format atmak zorunda kaldım bu ssd ye kurdugum sısteme cunku sıstemı kurduktan bir iki gün sonra mavi ekran veriyor ve sonra reboot and select proper yazısı geliyor sonuncuda artık anakart ta biosta ssd yi görmüyor. farklı format diskleride denedim sorun tamamen ssd artık onu anlamış oldum bugün evdeki bilgisayarada taktım ssd yi görmedi. Şimdi bu ssd nin tamiri olur mu arkadaşlar ? bir de adata ile garanti işini nasıl halledebiliirm SN no gir diyor sorguluyorum ürün bilgisi yanlış diyor garanti kağıtları var distribütor yok. ulaşabileceğim bir numara da yok en azından bir bilgisi deneyimi olan varsa bana yardım edebilir mi ?
    https://neosmart.net/wiki/reboot-and-select-proper-boot-device/
    şurdaki adımlar belki yardımcı olur.
    Sorun yazılımsal da olabilir donanımsalda.
    garanti bendeki arena alttan sorgulatabilirsin arenada da vardır ama fatura tarihi esas alınır benim bildiğim.https://www.adata.com/fa/ss/prowar-search/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavizaman -- 31 Ocak 2019; 22:11:47 >

Sağolun. Şimdi oldu. Bakalım Su800 e de oluyor mu? Eğer olursa su800 alırım. Açıkçası birkaç samsung marka bileşen aldım. Hepsi midemi bulandırdı. Gerek remi gerek telefonu gerek hdd si gerek çamaşır makinesi hepsi saçma sapan sorunlar yaşattı bozuldu düzgün çalışmadı servis sıkıntı çıkardı. Kingston, sandisk ve crucial e de aynı yorumları gördüm. Vestel de aynısını yaşatmıştı. Artık bulaşmak istemiyorum bunlara. Telefonda lenovo xiaomi pc de yine lenovo msi beyaz eşyada candy marka süper. Bu ssd, hdd, remde de adata iyi duruyor. Çok sorun yaşadım ama artık akıllandım. Şuralardaki yorumlar okumasını bilene altın değerinde. Yorumlara güvenerek candy(italyan) çamaşır makinesi aldım. Aynı şekilde lenovo aldım. Taş gibiler. Servisleri de çok iyi(Xiami servisi hariç). Herkese önerimdir.
  • 240lığı 180e iyimiş.
  • Su650 240gb aldim, pc ucmaya basladi.
    Guncelleme filan yapmak gerekiyor mu?

• Bugün itibariyle 181.55 TL'ye siparişi n11/depopark satıcısından verdim. Bir kaç takma videosu izledim inşallah becerebilirim. Peki harddiskteki verilerimi nasıl aktarabilirim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.