Şimdi Ara

Adalet,hukuk,bankacılık,kamu.. kafam çok karışık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi günler öncelikle baştan söyleyeyim durum biraz karışık ve uzun olacak.

2015 te ankara üni. kamuya yerleştim. 1 sene hazırlık ve 1. sınıftan sonra bu sene 2. sınıfa başlayacağım. sorun şu ki 1. sınıftaki 11-12 dersin 8-9 tanesinden kaldım kimisinden 03 ile kimisinde 40 ile (geçme notu 60) yani oldukça zor geldi bana ve okul zamanında bitmeyecek gibi.

şimdi düşündüm de bu sene ikinci üniversite kapsamında bir önlisans bölümüne yerleşsem. ataması yüksek olan veya iş imkanı yüksek olan bir bölüme.(bankacılık ve sigortacılık falan düşünüyorum) ancak şöyle bir sorun varmış biri lisanstan mezun olunca önlisans sınavlarına giremiyor. o yüzden hemen bitirip kamudan mezun olmadan( ki olamayacağım gibi) atanmam lazım. böyle bir bölüm var mı? (ssağlık ile ilgili olmamalı)

diğer yandan da kamuda devam ederken açıktan adalete yöneleyim diye düşündüm. önlisans olarak iş imkanı belki diğerleri kadar değildir ve atıyorum başka bir önlisans okuyup ordan odtü işletmeye vs geçmek daha kolayken adaletle hukuka geçmek çok daha zor. üstelik birçok hukuk adaletten gelenleri 3. sınıftan başlatmıyor. ama kamudan mezun olabilirsem ondan sonra 2- yıl daha dişimi sıkıp (baya uzuyor) sonra hukkuka da geçebilirim.

velhasılı kelam aklım karışık. üni bitmeyecek gibi. bu saatten sonra adalete kaydolsam 2 yıl+ kayıpsız hukuk kazanıp en iyi ihtimalle 3. sınıftan başlasam +2 yıl daha. iş bayağı uzuyor. sizin önerilerinize ihtiyacım var ve farklı fikirlere de açığım.

• up fikri olan
  • Öncelikle kamu yönetiminden mezun olunca ne yapmayı planlıyorsun Yani kpss ales falan gibi sınavlara hazırlanmayı düşünüyor musun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktalı virgülün noktası

Öncelikle kamu yönetiminden mezun olunca ne yapmayı planlıyorsun Yani kpss ales falan gibi sınavlara hazırlanmayı düşünüyor musun ?

hocam bu işte galib benim kritik noktam. ne yapmak istediğimi hala bilmiyorum ve karar veremedim. açıkçası rahat iş bulmak istiyorum ama işin ne olması gerektiğini hiç bilmiyorumtabi herkes gibi iyi bir para kazanmak istiyorum ve bunun için de hukuk kamudan daha iyi gibi gelioyr nedense. o yüzden kamuyla falan zaman kaybetmeden hukuk mu yapsam diye düşündüm ama orda da bir ton şey var.
  • eyzır02561 E kullanıcısına yanıt
    Rahat iş bulmak istiyorsan muhasebe ile ilgili myo oku. Üzerine dgs ile yada açıktan işletme okuyun. Myo okurken aynı zamanda çalışırsanız iyi olur. İşletme bittikten sonra da smmm sınavlarına girersiniz.

Piyasada hep muhasebeci talebi vardır, tecrübeli ve işinizi iyi yaparsanız aranan eleman olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

Rahat iş bulmak istiyorsan muhasebe ile ilgili myo oku. Üzerine dgs ile yada açıktan işletme okuyun. Myo okurken aynı zamanda çalışırsanız iyi olur. İşletme bittikten sonra da smmm sınavlarına girersiniz.

Piyasada hep muhasebeci talebi vardır, tecrübeli ve işinizi iyi yaparsanız aranan eleman olursunuz.

hocam teşkkğrler cevabınız için. aslında evet muhasebe de düşündüklerim arasında veya işletme yönetimi ya da emlak yönetimi ama ben daha çok kamuda ataması olan bir bölümü düşünüyorum o da genelde emlak yönetimi ya da büro asistanlığı. hala düşünme sürecindeyim atamaları vs inceleyip devlete girmeye çalışmayı düşünüyorum, muhasebe dediğiniz gibi iş imkanı çoktur özelde ancak ymm veya smm olana kadar karın tokluğuna çalışmak baya zor gelecek gibi. bakıcam artık.

haziran kadrosu kaçtı söylediğiniz bölümlerin.
  • quote:

haziran kadrosu kaçtı söylediğiniz bölümlerin.

tam sayılarını ben de bilmiyorum ancak memurlar netten vs de takip ediyorum en düşük puanlı atamalar büro veya emlaktan olmuş
    Eğer devlet düşünüyorsanızda açıktan yada herhangi bir üni iibf tavsiye ederim. Mesela bu sene sadece ptt 5000 kişi aldı. Kyk,içişleri,sgk da alım yaptı.
  • quote:

Eğer devlet düşünüyorsanızda açıktan yada herhangi bir üni iibf tavsiye ederim. Mesela bu sene sadece ptt 5000 kişi aldı. Kyk,içişleri,sgk da alım yaptı.

hocam şu an iibf okuyorum zaten ama geç bitecek gibi sadece o yüzden endişeliyim biraz.
  • adalet ve hukuk eledim. konu bankacılık,muhasebe,emlak yönetimi, işletme yönetimi olarak güncell.
    ve de sadece kamuda atanma imkanları açısından.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.