Şimdi Ara

actyon sports m.t.v. indirimi süper...!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
2.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2008 model ssangyong actyon sports 4x4 (düz vites) aracı olanlar müjde!
    2009 yılı için tahakkuk eden m.t.v. 1.736.-TL iken bir dilekçe ile 1.104.-TL'ye düşürebilirsiniz. Ben dilekçeyi verdim ve şu anda 552.-TL + 552.-TL = 1.104.-TL oldu, 2009 yılı m.t.v.'si...

• Bu dılekcenın ıcerıgınde neler yazdınız ? Nereye verdınız yada gonderdınız ? Daha detaylı bılgı verırısenız sanırım daha cok yardımcı olmus olursunuz.

Saygılarımla,
  • kasko değerinin yüzde 5 inden fazlamı çıktı vergi ?
  • 1- Sigorta şirketinden kasko bedelini belirtir bir belge alınıyor. (Sigorta şirketleri zaten biliyor m.t.v. indirimi için deyince)
    2- Ruhsat Fotokopisi
    3- Dilekçe ( Nakil Vasıtaları Vergi Dairesine )
    bu kadar basit evrakları bırakıyorsunuz onlar bilgisayara işleyince artık m.t.v.'niz bir alt kademeye düşmüş oluyor.
    ( Benimkinin kasko bedeli 32.700.-TL çıktı % 5'i 1.635.-TL yapıyor. 2009 yılı için tahakkuk eden m.t.v. ise 1.736.-TL )
    --- ama dilekçe ile başvuru yapılmazsa indirim yapılmıyormuş ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silici -- 13 Ocak 2009; 18:16:26 >
  • ssangyong batmış diyorlar konuyla alakası yok ama o yüzden mi acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: caslann

ssangyong batmış diyorlar konuyla alakası yok ama o yüzden mi acaba

firmanın batmasıyla verginin düşürülmesinin ne gibi alakası olabilirki
  • Silici arkadasıma cok tesekkur edıyorum. Yenı arac olmasına ragmen kasko bedelının aracın degerınden %5 az olması nedenıyle ındırımlı odeme sansı bulabılmek guzel bırsey. Eger vaktı olursa arkadasımdan dılekce ornegınıde buraya koymasını talep edıyorum. İlerde benzer durumda yazacak arkadaslara ornek teskıl edebılır.

Tekrar tesekkurler.

Saygılarımla,
  • Bişey değil arkadaşlar böyle bi avantaj varsa herkes faydalanmalı...!

dilekçe örneğine gelince bende çok araştırdım ama bişey bulamadım, bende şöyle bişey yazdım ve verdim.

Nakil Vasıtları Vergi Dairesi Müdürlüğüne
    İstanbul Tarih:......../........../2009

Konu: M.T.V. İndirimi Hk.

.............. plakalı .....................marka ......................model aracımın ekteki evrakta
    belirtildiği gibi aracımın bedelinin % 5'i 2009 yılında tahakkuk eden M.T.V.'den düşüktür.

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

Saygılarımla,

Şeklinde bi dilekçe yazdım verdim. (Zaten dilekçeyi fazla önemsemiyorlar, aşağı-yukarı derdinizi anlatan bişey olsun yeter.)

Saygılar,

• hocam bu arada gecmis olsun, sizin firma batmis insallah tez zamanda biri alir da servis sikintisi cekmezsiniz..
  • firma battı indirim olsa ne olacak
  • kasko değeri çok düşük
    şahsuvaroğlu bir açıklama yaptımı acaba?
  • Dilekçe örnegide guzel olmuş eline saglık arkadasım üşenmemiş satır satır formata uygun yazmışssın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.