Şimdi Ara

activexdebugger32.exe nedir? İşlemciyi %98 bloke ediyor?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
44.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanki içimde şu dracula yı yapanlar bu virüsü yapmış gibi bir his var.daha çıkalı iki gün olmuş bizim türk cengaverleri de temizliyor ha? bu ne hızmış böyle
  • sadece biz turklere bulasmasında cok ilginç valla butun herkesin usb belleginde var bu virus artık kaspesky otmekten bıkmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Herşeyi Bilen Adam

sadece biz turklere bulasmasında cok ilginç valla butun herkesin usb belleginde var bu virus artık kaspesky otmekten bıkmadı

registry kayıtlarında vardı sanırım, f: sürücüsüne otomatik atıyor kendini anladığım kadarıyla.auto diye bi klasörün içindeki bir kayıttı.diğerlerine de baktım bi kaç tanesine, otomatik çalışma olaylarının olduğu bi yer.ondan kim usb bellek takarsa kopyalıyor kendini galiba

yalnız avast ve zone alarm uyuyo resmen.avastta tık yok.zone alarm da sadece internete erişmek istediğini gösterdi o kadar.harddisk paylaşıma açılmış fln nolcak canım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odysseus347 -- 11 Haziran 2007; 0:36:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Odysseus347

quote:

Orjinalden alıntı: Herşeyi Bilen Adam

sadece biz turklere bulasmasında cok ilginç valla butun herkesin usb belleginde var bu virus artık kaspesky otmekten bıkmadı

yalnız avast ve zone alarm uyuyo resmen.avastta tık yok.zone alarm da sadece internete erişmek istediğini gösterdi o kadar.harddisk paylaşıma açılmış fln nolcak canım

Aynen nod32'de de tık yok.Kaspersky keylogger olarak görüyor çalışmasını engelliyor okadar.
  • kodlarını merak ettim.neden işlemciyi kasıyor acaba, kendi kendine alakasız bi işlem mi yapıyo ki sürekli?
    düşünsenize sürekli toplama çıkarmayla kasıyomuş bi de
  • Arkadaşlar bu virüsü daha yeni kaldırdım yine nasıl bulaştı diyorsanız usb belleğinize bakmayı unutmayın bu çalışkan virüs usb bellek takar takmaz hemen bulaşıyor ama gözükmüyor usb bellekte dracula ile taratırken usb belleğinizi takıp taratmayıda unutmayın benim öyle bir derdim olmadı pardusa takar takmaz usb belleğin içinde activexdebugger gözüküyor zaten ordan kaldırdım.
  • arkadaşlar bu virüs çok garibime gitti.bana Karadeniz Teknik Üniversitesi ağından bulaştı. şu an üniversitedeki hemen hemen bütün bilgisayarlarda var.nerden çıktı acaba bu virüs bir tahmini olan var mı?
  • ARKADAŞLAR BU TROJAN NASIL BİŞEYMİŞ HALA ANLAMADIM. YAPMADIĞIM ŞEY KALMADI. İLGİNÇ OLAN GÖREV YÖNETİSİNDE TROJAN GÖZÜKMÜYOR. FAKAT AĞ BAĞLANTILARIMDAN HALA PATRON PAYLAŞIMLARI KALKMADI.YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uffya

ARKADAŞLAR BU TROJAN NASIL BİŞEYMİŞ HALA ANLAMADIM. YAPMADIĞIM ŞEY KALMADI. İLGİNÇ OLAN GÖREV YÖNETİSİNDE TROJAN GÖZÜKMÜYOR. FAKAT AĞ BAĞLANTILARIMDAN HALA PATRON PAYLAŞIMLARI KALKMADI.YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Bir de güvenli modda aynı işemleri deneyiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uffya

ARKADAŞLAR BU TROJAN NASIL BİŞEYMİŞ HALA ANLAMADIM. YAPMADIĞIM ŞEY KALMADI. İLGİNÇ OLAN GÖREV YÖNETİSİNDE TROJAN GÖZÜKMÜYOR. FAKAT AĞ BAĞLANTILARIMDAN HALA PATRON PAYLAŞIMLARI KALKMADI.YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

paylaşımları manuel de kapatabilirsin.bilgisayarımdan c: ve d: ye sağ tıkla paylaşım ve güvenlik ten paylaşımı kapat
  • activexdebugger.exe, tek başına çalışan bir program değil, flash disklerle nesneler.exe diye bir dosya geliyor bu dosya otomatik çalışmakta ve activexdebugger32.exe yi aktifleştirmektedir. Eğer Antivirüsünüz (Ben F-secure kullnıyorum) nesneler.exe dosyasının çalışması için izin isterse izin vermeyin o zaman söz konusu olan Acti...32.exe den kurtulabilirsiniz veya yukarıda bahsedilen yöntemlerlede silebilirsiniz.
    Önce sonlandır , sonra diskten bul sil ve Regedit den nesneler.exe li ve Activexdebugger32.exe li satırları silerek. Ben bu yöntemle 2 bilgisayarı temizledim,
    Şimdilik bu kadar,
  • elinize sağlık işe yaromuş wallaaaaaaa
  • bunlar olabilir:
    1.internette kullanılan activex pr si
    2.belli başlı bilinmeyen virüs çeşidi
    3.activexdebugger.exe bir siştede kullanılan activeX denetiminden bulaşan virüs olabnilir
    nod 32 veya avast la tara sakın NORTON kullanmayın pcyi yavaşlatıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: rapper-suppi

bunlar olabilir:
    1.internette kullanılan activex pr si
    2.belli başlı bilinmeyen virüs çeşidi
    3.activexdebugger.exe bir siştede kullanılan activeX denetiminden bulaşan virüs olabnilir
    nod 32 veya avast la tara sakın NORTON kullanmayın pcyi yavaşlatıyor

avast la nod32 uyuyo. deep scan da bile bişey bulduğu yok
  • Bu virüs İşlemciyi Yoran

PATRON1 & PATRON2 Diyede adlandırılabılınır.

Ayrıca Makınanızda Ağ Paylaşımında C: yi ve diğer sürücülerinizi Otomatik kendi kendine paylaşıma açar.

Google da Araştırırsanız (ki ben 1 hafta önce araştırmıştım) Bi program var onu kurup kaldırıyorsunuz fakat Masaüstü ekrana gelmıyor. Şimdilik tek care Format gibi. Norton&nod32 vs Programlar Gormuyor ve sılemıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ArdaR

Bu virüs İşlemciyi Yoran

PATRON1 & PATRON2 Diyede adlandırılabılınır.

Ayrıca Makınanızda Ağ Paylaşımında C: yi ve diğer sürücülerinizi Otomatik kendi kendine paylaşıma açar.

Google da Araştırırsanız (ki ben 1 hafta önce araştırmıştım) Bi program var onu kurup kaldırıyorsunuz fakat Masaüstü ekrana gelmıyor. Şimdilik tek care Format gibi. Norton&nod32 vs Programlar Gormuyor ve sılemıyor.

ne gerek var formata arkadaşım. görev yöneticisinden durdur önce programı.sonra registryden kayıtlarını sil.paylaşımları kapa tamamdır. bence çok kolpa bi virüs.
  • Yanlısın var

registryden kayıtlarına 100 den fazla kayıt a bulaşıyor :) Lütfen Araştırmadan Klasık Yontemlerı soylemeyelım.
  • bu virüs bana da bulaştı ve sırayla ilk önce system32 den gerekli dll dosyalarını sildim daha sonra regeditten activexdebugger yazan herşeyi sildim ve daha sonra diğer partitionları da kontrol ettim bu arada gizli dosya ve klasörleri göster yaptım çünkü virüs gizli gözükmüyor yani son olarak ta bütün bilgisayara format attım ve sorunum çözüldü
  • bu virüsün bulaşmadığı bir flashdisc var mı acaba?dracula iyi iş görüyor..
  • hazirlayan arkadslara tesekkurler banada bulasmis bu meret
    umarim silebildim suanda bisi gorunmuo
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.